Neler Yeni

Çözüldü✓ Warzone SSD'yi bozdu?

saykopat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Onur Murat KOÇ
Merhaba herkese önceki akşam COD: Warzone güncellemesi yaptıktan sonra oyunu açmaya çalıştım 3 defa PC mavi ekran verip kapandı. Dün akşam da tekrar denedim bu sefer PC kapandı, siyah BIOS ekranında kaldı.
BİOS a girdim 2 tane SSD de gözükmüyor sonra ikisini söküp teker teker takıp denedim, sistemin kurulu olduğu Kioxia G3 1TB SSD çalışmıyordu.
Tesadüf ki SSD yi geçen sene 22.12 de almışım ve tam 1 sene sonra bozuldu.

Armi3067

80+ Bronze
BIOS üzerinden secure erase atmayı deneyin her biosta yok fakat msi anakart kullanıyorsanız kurtarabilirsiniz? Farklı bir sorunda yaşanmış olabilir hemen bozuldu dememek lazım Windows to go olarak, usb belleğinize taşınabilir widnows kurun ve pcyi açın bilgisyara yönetimi üzerinden kontrol edin görüyor mu ve görüyorda depolama alanını mı göstermiyor diye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir şekilde ulaşırsanız ssd'ye CMD yi yönetici olarak çalıştırın. diskpart > list disk > select disk x (x yazan yere 1, 2 vb. rakam yazıcaksınız SSD kaç numara ise) > clean convert gpt > create partition primary > format quick fs=ntfs > exit

tüm işlemleri teker teker uygulayın düzelmiş olur daha sonra sürücüsünü kurup genel durumu kontrol ediniz.

saykopat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Onur Murat KOÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS üzerinden secure erase atmayı deneyin her biosta yok fakat msi anakart kullanıyorsanız kurtarabilirsiniz? Farklı bir sorunda yaşanmış olabilir hemen bozuldu dememek lazım Windows to go olarak, usb belleğinize taşınabilir widnows kurun ve pcyi açın bilgisyara yönetimi üzerinden kontrol edin görüyor mu ve görüyorda depolama alanını mı göstermiyor diye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir şekilde ulaşırsanız ssd'ye CMD yi yönetici olarak çalıştırın. diskpart > list disk > select disk x (x yazan yere 1, 2 vb. rakam yazıcaksınız SSD kaç numara ise) > clean convert gpt > create partition primary > format quick fs=ntfs > exit

tüm işlemleri teker teker uygulayın düzelmiş olur daha sonra sürücüsünü kurup genel durumu kontrol ediniz.
Sorun şu ki 2 adet SSD var Kioxia taktığımda diğerini de BIOS üzerinde göremiyorum, sadece Kingston olanı takarsam görüyorum BIOS da ama Kioxia hiç gözükmüyor

Armi3067

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,255
Üyeler
146,672
Son üye
balici
Top Bottom