Neler Yeni

WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası (Windows 10)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Onur Arda Buldağ
Çoğu zaman oyun oynarken oyunun ortasında ya da oyunu tamamen kapattıktan 1-2 dakika sonrasında WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatasını alıyorum.

Bu hatadan sonra bilgisayar kendini yeniden başlattığında kısa bir süre içinde tekrar mavi ekran veriyor, genelde yine aynı WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası oluyor.

Bazen bu hatadan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatırken, başlama ekranında 1-2 dakika takılıp hiç açılmadan INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE hatası veriyor.

Bilgisayar WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatasını verdikten sonra kapatıp 15-20 dk bekleyip açtığımda tekrar bir oyun açmadığım sürece çalışıyor.

Birkaç hafta önce bilgisayar ardı ardına mavi ekran vermeye başlamıştı bende bir şekilde güvenli modda açıp dosyaları yedekledikten sonra format attım, o zamandan beri bu hatayı alıyorum.

Windows Samsung 250GB 970 EVO M.2 SSD de kurulu.

Bu errorlardan sonra bilgisayar minidump dosyası oluşturmamış ama birkaç hafta önce oluşturduğu minidump dosyaları var.

Minidump.

Bilgisayar Sistemim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,735
İsim
Emre Zengin
Çoğu zaman oyun oynarken oyunun ortasında ya da oyunu tamamen kapattıktan 1-2 dakika sonrasında WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatasını alıyorum.

Bu hatadan sonra bilgisayar kendini yeniden başlattığında kısa bir süre içinde tekrar mavi ekran veriyor, genelde yine aynı WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası oluyor.

Bazen bu hatadan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatırken, başlama ekranında 1-2 dakika takılıp hiç açılmadan INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE hatası veriyor.

Bilgisayar WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatasını verdikten sonra kapatıp 15-20 dk bekleyip açtığımda tekrar bir oyun açmadığım sürece çalışıyor.

Birkaç hafta önce bilgisayar ardı ardına mavi ekran vermeye başlamıştı bende bir şekilde güvenli modda açıp dosyaları yedekledikten sonra format attım, o zamandan beri bu hatayı alıyorum.

Windows Samsung 250GB 970 EVO M.2 SSD de kurulu.

Bu errorlardan sonra bilgisayar minidump dosyası oluşturmamış ama birkaç hafta önce oluşturduğu minidump dosyaları var.

Minidump.

Bilgisayar Sistemim.
Hocam CrystalDiskİnfo adlı programı indirip M2 SSD'nin sağlık durumunu atar mısın? Bir de CrystalDiskMark adlı programda okuma ve yazma hız testi yapar mısın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sisteminde bir de HDD varmış onunda sağlık durumunu paylaşır mısın? HDTune adlı programı yükleyip Error Scan testi yapar mısın? (Quick Scan kapalı olsun).

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Onur Arda Buldağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam CrystalDiskİnfo adlı programı indirip M2 SSD'nin sağlık durumunu atar mısın? Bir de CrystalDiskMark adlı programda okuma ve yazma hız testi yapar mısın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sisteminde bir de HDD varmış onunda sağlık durumunu paylaşır mısın? HDTune adlı programı yükleyip Error Scan testi yapar mısın? (Quick Scan kapalı olsun).
SSD:

image.png

Ekran görüntüsü 2023-12-13 173259.png

Hard Disk:

Ekran görüntüsü 2023-12-13 223951.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,735
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,735
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,735
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Onur Arda Buldağ
Oyunu SSD ye kurup HDD yi çıkarttım, sonra bilgisayarı açmayı deneyince BIOS a attı ama boot device seçtirtmiyordu.

Daha sonra HDD yi takıp başlattım, bu sefer açıldı ama sonrasında hemen mavi ekran verdi, yeniden başladığında da her seferinde mavi ekran verdi.

Güvenli Modda açmayı denediğimde de açıldıktan kısa bir süre sonra mavi ekran verdi, yine de güvenli modda açıp hızlıca bir kaç Minidump dosyasını USB ye aktardım.
Mavi ekranlardan hatırladığım birkaçı: PFN_LIST_CORRUPT, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA.

Her hata minidump dosyası oluşturmamış sanırım, oluşturdukları Minidumplar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
992,374
Üyeler
156,915
Son üye
cvbfgtf6575
Top Bottom