Neler Yeni

Mavi Ekran r5 5500 windows 10 mavi ekran hatası

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Hangi uyarıyı verdi hocam fotoğrafla atabilme şansın var mıdır?
"amd beklenmedik sistem arızası nedeniyle varsayılan performans optimizasyon ayarları geri yüklendi." uyarısı veriyor AMD Adrenaline uygulamasından. Bir çok kişi farklı sebeplerden alıyormuş bu uyarıyı gördüğüm kadarıyla. Bende mavi ekrandan sonra sistem yeniden başlatıldığında veriyordu.
Bu arada ek bilgi olarak, normalde o uyarıyı hiç almıyorum hocam. Önceki HDD'yi söktüğümüzde de almamıştım. Fakat sanırım ikinci HDD'yi taktığımız portta veya o HDD'nin sata kablosunda bir sıkıntı var ki ikinci takıldığında bu hatayı veriyor. Kendim yaptım bu çıkarımı.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
"amd beklenmedik sistem arızası nedeniyle varsayılan performans optimizasyon ayarları geri yüklendi." uyarısı veriyor AMD Adrenaline uygulamasından. Bir çok kişi farklı sebeplerden alıyormuş bu uyarıyı gördüğüm kadarıyla. Bende mavi ekrandan sonra sistem yeniden başlatıldığında veriyordu.
Bu arada ek bilgi olarak, normalde o uyarıyı hiç almıyorum hocam. Önceki HDD'yi söktüğümüzde de almamıştım. Fakat sanırım ikinci HDD'yi taktığımız portta veya o HDD'nin sata kablosunda bir sıkıntı var ki ikinci takıldığında bu hatayı veriyor. Kendim yaptım bu çıkarımı.
Bilgisayarı fişten çıkarıp takıyorsan bunu uyarı olarak verebilir hocam. Güç seçeneklerinden Hızlı Başlatı kapamıştın di mi?

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Bilgisayarı fişten çıkarıp takıyorsan bunu uyarı olarak verebilir hocam. Güç seçeneklerinden Hızlı Başlatı kapamıştın di mi?
Kapadım hocam onu evet. Normalde de bilgisayarı fişten çıkartıp takarım ama dediğim gibi hiç bu uyarıyı almadım. Sadece SSD kullanırken de almıyordum, tek HDD kullanırken de. Nedense ikinci HDD takıldığında bu uyarıyı alıyorum.

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Hocam iyi günler umarım rahatsız etmiyorumdur. Konunun dışında olacak belki ama ben pcye flash ile format attım. KMS illetiyle de uğraşıyordum bir süredir belirtmedim ama. Şuan Windows Key'ime baktığımda bu yazıyor. Ben anahtar falan girmedim lisanssız başlattım. Bu lisanssızdır değil mi? KMS'nin anakarta kazınmış olmasından korktuğum için soruyorum.

Ekler

• IMG_20240128_232319.jpg
    IMG_20240128_232319.jpg
    403.1 KB · Hit: 7

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Hocam iyi günler umarım rahatsız etmiyorumdur. Konunun dışında olacak belki ama ben pcye flash ile format attım. KMS illetiyle de uğraşıyordum bir süredir belirtmedim ama. Şuan Windows Key'ime baktığımda bu yazıyor. Ben anahtar falan girmedim lisanssız başlattım. Bu lisanssızdır değil mi? KMS'nin anakarta kazınmış olmasından korktuğum için soruyorum.
RETAIL olarak aktif görünüyor ürün anahtarı hocam. Format atsan da gitmez.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Yani ne oluyor bu hocam? Bir zararı falan yoktur değil mi?
Windows Ayarlarına girip oradan Sistemi seçip gelen ekranda Etkinleştirmeye tıklayıp oradan da Etkinleştirme Durumunun ekran görüntüsü atar mısın?

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Windows Ayarlarına girip oradan Sistemi seçip gelen ekranda Etkinleştirmeye tıklayıp oradan da Etkinleştirme Durumunun ekran görüntüsü atar mısın?
Etkinleştirme durumum bu şekilde hocam.

Ekler

• IMG_20240129_002626.jpg
    IMG_20240129_002626.jpg
    3 MB · Hit: 8

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Sıkıntı yok hocam. Etkin olmamış.
Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama ben Microsoft Virtual C++ dosyalarının hepsini birlikte indirdim fakat install all bat dosyasını çalıştırdığımda windows tarafından bulunamıyor hatası alıyorum bir kaç arkadaş rardan çıkartın yazmış ama ben anlamadığım için yapamadım yardımcı olabilme şansınız var mı? kusura bakmayın sizi de çok uğraştırıyorum.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama ben Microsoft Virtual C++ dosyalarının hepsini birlikte indirdim fakat install all bat dosyasını çalıştırdığımda windows tarafından bulunamıyor hatası alıyorum bir kaç arkadaş rardan çıkartın yazmış ama ben anlamadığım için yapamadım yardımcı olabilme şansınız var mı? kusura bakmayın sizi de çok uğraştırıyorum.
İndirdiğin dosyaya sağ tıklayıp Klasöre çıkart ya da Tümüne Ayıkla diye seçenek olacak. Winrar olarak indirdiysen Winrar ile Klasöre çıkart seçeneği olacak. Ondan sonra tekrardan dene. Eğer olmazsa direkt buradan indirip kurabilirsin. https://learn.microsoft.com/tr-tr/cpp/windows/latest-supported-vc-redist?view=msvc-170

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar