Neler Yeni

Mavi Ekran r5 5500 windows 10 mavi ekran hatası

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Geçen gün ilk defa Witcher 3 oynarken bu sorunla karşılaştım. Mavi ekran verip belli bir süre güncelleme yaptıktan sonra oyunun ortasında PC kendi kendini yeniden başlattı. Dün Fortnite oynadıktan sonraa yükleme ekranında alt F4 atıp çıktım. Birkaç dakika sonra mavi ekran verdi fakat hiçbir yükleme, güncelleme vs. yapmadan yeniden başlattı kendini PC. Sorunun kaynağını öğrenmek istiyorum. Minidump dosyamı Google Drive'a attım.

Sistemim:
RX580 8 GB ekran kartı.
Ryzen 5 5500 işlemci.
Gigabyte A520M-K DDR4 anakart.
8 GB RAM.

Minidump dosyam:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,109
İsim
Emre Zengin
Geçen gün ilk defa Witcher 3 oynarken bu sorunla karşılaştım. Mavi ekran verip belli bir süre güncelleme yaptıktan sonra oyunun ortasında PC kendi kendini yeniden başlattı. Dün Fortnite oynadıktan sonraa yükleme ekranında alt F4 atıp çıktım. Birkaç dakika sonra mavi ekran verdi fakat hiçbir yükleme, güncelleme vs. yapmadan yeniden başlattı kendini PC. Sorunun kaynağını öğrenmek istiyorum. Minidump dosyamı Google Drive'a attım.

Sistemim:
RX580 8 GB ekran kartı.
Ryzen 5 5500 işlemci.
Gigabyte A520M-K DDR4 anakart.
8 GB RAM.

Minidump dosyam:
Depolama ya da depolama birimlerin nelerdir hocam? CrystalDiskİnfo adlı programı indirip depolama biriminin ya da birimlerinin ekran görüntüsünü atar mısın?

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Depolama ya da depolama birimlerin nelerdir hocam? CrystalDiskİnfo adlı programı indirip depolama biriminin ya da birimlerinin ekran görüntüsünü atar mısın?
256 GB Kingston M2 SSD 500 GB Samsung HDD 500 GB Seagate HDD sahibiyim hocam. Hdd'leri yeni aldım. Daha 1 ay öncesine ait sağlık görselleri var elimde, paylaşıyorum. Ssd'yi de test etmiştik fakat onun ekran görüntüsünü bulamadım. Eğer isterseniz dediğiniz programı tekrar yükleyip ekran görüntüsü atarım ama yeter ki sorunu tespit edelim.

Ekler

• IMG-20231210-WA0001.jpg
    IMG-20231210-WA0001.jpg
    477.7 KB · Hit: 43
  • IMG-20231210-WA0000.jpg
    IMG-20231210-WA0000.jpg
    465.2 KB · Hit: 43

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,109
İsim
Emre Zengin
256 GB Kingston M2 SSD 500 GB Samsung HDD 500 GB Seagate HDD sahibiyim hocam. Hdd'leri yeni aldım. Daha 1 ay öncesine ait sağlık görselleri var elimde, paylaşıyorum. Ssd'yi de test etmiştik fakat onun ekran görüntüsünü bulamadım. Eğer isterseniz dediğiniz programı tekrar yükleyip ekran görüntüsü atarım ama yeter ki sorunu tespit edelim.
Bu dediğin oyunlar bu HDD'lerden birine mi kurulu? Minidump dosyanda depolama birimi kaynaklı sıkıntı görünüyor çünkü.

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Bu dediğin oyunlar bu HDD'lerden birine mi kurulu? Minidump dosyanda depolama birimi kaynaklı sıkıntı görünüyor çünkü.
Hocam Witcher 3 HDD'lerden birine kurulu evet. Fakat Fortnite SSD'ye kurulu olmasına rağmen ve oyundayken mavi ekran vermemiş olmasına rağmen çıktıktan bir dakika kadar sonra mavi ekran verip saniyeler içinde kendini yeniden başlattı.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,109
İsim
Emre Zengin
Hocam Witcher 3 HDD'lerden birine kurulu evet. Fakat Fortnite SSD'ye kurulu olmasına rağmen ve oyundayken mavi ekran vermemiş olmasına rağmen çıktıktan bir dakika kadar sonra mavi ekran verip saniyeler içinde kendini yeniden başlattı.
Witcher'in kurulu olduğu HDD'yi sök bakalım hocam. Ondan sonra CrystalDiskMark adlı programı indirip SSD'ye yazma ve okuma hız testi yap bakalım.

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Witcher'in kurulu olduğu HDD'yi sök bakalım hocam. Ondan sonra CrystalDiskMark adlı programı indirip SSD'ye yazma ve okuma hız testi yap bakalım.
Daha önce hiç sökmeyi denemedim hocam. Sökmeden tespit edemez miyiz?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,109
İsim
Emre Zengin
Daha önce hiç sökmeyi denemedim hocam. Sökmeden tespit edemez miyiz?
HDTune adlı programı indirip HDD'lere Error Scan testi yapabilirsin. (Quick Scan kapalı olsun.) Depolama birimini sökmek en kolay parça aslında bilgisayarda. HDD'ye bağlı olan SATA kablosunu çıkarman yeterli.

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
HDTune adlı programı indirip HDD'lere Error Scan testi yapabilirsin. (Quick Scan kapalı olsun.) Depolama birimini sökmek en kolay parça aslında bilgisayarda. HDD'ye bağlı olan SATA kablosunu çıkarman yeterli.
HDD'lerin gevşediğinden şüphelendiğim için söküp takmayı düşünüyordum fakat dediğim gibi daha önce yapmadığım için cesaret edemedim. Zorunda kalırsam mecbur video izleyerek yapacağım bir şekilde. Dediğiniz Error Scan testini yapayım hocam.

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Aktif olarak kullandığım HDD'nin sonuçları bu şekilde hocam. Diğerine bir dosya bile atmadım. Eğer isterseniz ona da tarama atarım.

Ekler

• IMG_20240106_230542.jpg
    IMG_20240106_230542.jpg
    3.6 MB · Hit: 25

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,109
İsim
Emre Zengin
Aktif olarak kullandığım HDD'nin sonuçları bu şekilde hocam. Diğerine bir dosya bile atmadım. Eğer isterseniz ona da tarama atarım.
Onada tarama yap bakalım hocam.

killa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
killa
Onada tarama yap bakalım hocam.
Biraz geç oldu hocam kusura bakmayın ancak yaptım. Gördüğünüz gibi bunda da bir sorun yok. Geriye SSD kalıyor sanırım. HDTune üzerinden ona da tarama atmalı mıyım? Yoksa başka bir şey mi denemek gerekiyor?

Ekler

• IMG_20240107_204710.jpg
    IMG_20240107_204710.jpg
    3.5 MB · Hit: 17

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,109
İsim
Emre Zengin
Biraz geç oldu hocam kusura bakmayın ancak yaptım. Gördüğünüz gibi bunda da bir sorun yok. Geriye SSD kalıyor sanırım. HDTune üzerinden ona da tarama atmalı mıyım? Yoksa başka bir şey mi denemek gerekiyor?
CrystalDiskMark adlı programını indirip SSD'ye yazma ve okuma testi yap bakalım.

Top Bottom