Neler Yeni

Windows 10 kurulum ekranında donuyor yada kapanıp kendini yeniden açıyor

ataria16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Fatih
Merhaba, öncelikle sistemim
İşlemci: amd 5 5600g,
Anakart: msi b450M-A pro,
Ekran kartı: msi radeon rx6800xt gaming trio
Ram: 8+8 3200hrz xpg gaming D30
Güç kaynağı: eski GP- 500 80+ ( yeni GP- 750 80+)
Ssd: 256gb
Hdd: 1tb + 500gb 2 adet hdd.
Öncelikle ben bilgisayarı ekran kartsız apu halinde kullanıyordum geçtimiz cuma günü yeni aldığım ekran kartı geldi ve takmadan önce bilgisayara format atmak istedim. Formatı bilgisayarı yeniden başlatırken shift tuşuna basarak girdiğimiz menü ile yaptım ve herşeyi silip windows 10 kur dedim, ardından yüklemeler bitti ve kurulum sekmesinde microsoft oturum kısmında donup kaldı, bunu görünce usb bellek yolu ile yeniden windows'u bios üzerinden kurdum ve aynı hata ile tekrar karşılaştım. (Bu sırada ekran kartı ve yeni güç kaynağı takılı değil) ardından bios güncelledim ve haylaha devam ediyordu bu sıkıntı. Bir bilgisayarcıya götürüp ekran kartı ve güç kaynağı ile adamlara durumu izah edip bıraktım, adamlar yeniden windows kurup sisteme yeni güç kaynağı ve ekran kartını takıp çalıştırdı ve sorun devam ediyordu, başka bir bilgisayar yolu ile benim ssd ye windows'u kurup denemişler ve sıkıntı yok ardından, ardından adamlardan alınca artık bilgisayar açıldı ve düzgün bir biçimde çalıştı ama, reset atıp durdu sorun görünce reset atmayı kapattım öyle düzgün ve olması gereken gibi çalıştı steam, ubisof connect ve epic gamesi rahatça kurdum gerekli olan sürücüleride indirdim ama deneme amaçlı kendim bir kapayıp açtım ve eski sorunlar devam etti. Çok kasıyor donuyordu sorun böyle devam etti, şuan yine usb ile bilgisayara windows 10 kurdum ve yine kurulum menisündeki mikrosoft kısmında takılı kaldı, bios pilini çıkardım taktım aklıma gelen her yolu denedim. Bios kısmında hiçbir sorun olmadan çalışıyor ve sorunsuz işlem yapıyorum. Ama kurulum kısmında donuyor yada sistemi yeniden başlatıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,244
Üyeler
151,364
Son üye
sans_sheriff
Top Bottom