Neler Yeni

Mavi Ekran Windows 10 Mavi Ekran Hatası / Dump Kodlu

HespaZa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda Kağan Akın
Arkadaşlar merhaba. Son 1 haftadır bilgisayarımda hiçbir şekilde anlam veremediğim mavi ekranlar alıyorum. Bilgisayarına önem veren ve sürekli bakımlarını vs. yapan bir insanım. Ama durduk yere oyuna giriyorum falan bilgisayar mavi ekran verip verip duruyor. Birçok yöntem denedim ama net çözüm bulamadım.
Sistemim:
Ryzen 5 3600X
RTX 2070 SUPER
16GB DDR4 3200Mhz CL16 Ram
650W PSU
Corsair MP510 512GB M2 SSD

Dump dosyalarında zaten belli olacaktır ama denediğim yolları söyleyim. Chipset, Windows updateden bütün güncellemeleri yaptım. Ekran kartım güncel olmasına rağmen DDU ile silip tekrardan sıfırdan kurdum. MemTest86'dan RAM'leri tarattım ve herhangi bir error vermedi. BIOS sürümüm güncel. Bilgisayarda Kaspersky'ın Antivirüs programı yüklü ve korumalı. Daha da aklıma yapacak bir şey gelmedi. CMD'den "sfc /scannow" diyerek bozuk bir dosya vardır diye düşünerek dosyaları checkledim. Eğer dump dosyalarından anlayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. NOT: Herhangi bir overclock işlemi yapmıyorum.
Link:https://www.dosya.tc/server42/xwysz0/060723-19765-01.rar.html

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Hocam kopyalamadan atmaya çalışmışım kopyalayabildim şimdi link atıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDTune adlı programı yükleyip diski Error Scan testine sokar mısın? (Quick Scan kapalı olsun.) Bir de Health sekmesinin de fotoğrafını gönderirseniz sevinirim.

HespaZa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda Kağan Akın
HDTune adlı programı yükleyip diski Error Scan testine sokar mısın? (Quick Scan kapalı olsun.) Bir de Health sekmesinin de fotoğrafını gönderirseniz sevinirim.
Hocam şimdi dediğiniz yapıyorum ancak bilginiz olsun test etmek amaçlı Youtube'dan uyguladığım yöntem sonrasında oyuna girdim de tekrardan mavi ekran hatası aldım. unexpected store exception hatası verdi yine onun da dosyasını ekliyorum.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Hocam şimdi dediğiniz yapıyorum ancak bilginiz olsun test etmek amaçlı Youtube'dan uyguladığım yöntem sonrasında oyuna girdim de tekrardan mavi ekran hatası aldım. unexpected store exception hatası verdi yine onun da dosyasını ekliyorum.
Bu minidumpta disk kaynaklı bir sorun olabileceğini belirtmiş. Testi yap bakalım.

HespaZa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda Kağan Akın

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Hocam şimdi yalnız ben testi Windows'u kurduğum SSD'de yapıyorum ama ayriyeten 1TB HDD de var. Testi ona da yapayım ona göre yeni disk almam gerekebilir demi?
HDD'ye de yap hocam. HDD'de sorun varsa o da mavi ekrana sebep oluyor olabilir.

HespaZa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda Kağan Akın
HDD'ye de yap hocam. HDD'de sorun varsa o da mavi ekrana sebep oluyor olabilir.
Anladım hocam. Şimdi ona da test yapıyorum ancak SSD'ye yaptığım testin sonuçlarını sizle paylaşayım.

Ekler

• SSD HEALT.png
    SSD HEALT.png
    21.2 KB · Hit: 28
  • SSD TEST.png
    SSD TEST.png
    23.7 KB · Hit: 25

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Anladım hocam. Şimdi ona da test yapıyorum ancak SSD'ye yaptığım testin sonuçlarını sizle paylaşayım.
M2 SSD temiz görünüyor. HDD'yi test et bakalım hocam.

HespaZa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Arda Kağan Akın
Hocam bahsettiğiniz programda healty kısmında bir şey çıkmıyordu o yüzden CrystalDiskInfo'dan aldığım veriyi size atayım.

Ekler

• SSD SAĞLIK.png
    SSD SAĞLIK.png
    47 KB · Hit: 31

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin

uzayalkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Uzay Alkan
Discord
ρredator#1881
Bazen bende DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran alıyorum çözümü nedir ?

Top Bottom