Neler Yeni

Windows 10 OEM Key mi Retail key mi almalıyım?

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
OEM aldığında anakarta yapışır silemezsin,format attığında kendisi otomatik windows lisanslı kurar.
Retail ise Windows Lisansı etkinleştirir format atmak istediğinde kodu birdaha girmelisin eğer başka pc ye geçersen format atıp o diğer pc de yazman gerekiyor

Alvares

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Gencer Murat Sonlu
Bundan 3-4 sene evvel ben oem key aldım anakartıma gömülü, bütün güncellemeleri alabiliyorum, yanında windowsa özgü programlarıda kullanabiliyorum. Her hangi bir sorun sıkıntı yaşamadım. çevremde çok kişiyede aldırdım onlardada her hangi bir sorun yok. Güvenebildiğiniz bir satıcıdan almanız faydanıza olacaktır. Fatura mutlaka kesilsin her hangi bir sorun olması durumunda ilgili fatura sizde olduğu sürece sorun problem yaşamazsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yiğit Aydın
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar,Yazılım vb...
OEM anakartına yazılır ve sana özel olur. Retail başkaları tarfından da alınıp kullanılabilir yani ortak kullandığınız key olur. Kısaca böyle özetlenebilir.
Hocam Bende OEM key var ama PC de ürün kimliği çıkmıyor nerden bakabilirim

Nordik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Burak
Bundan 3-4 sene evvel ben oem key aldım anakartıma gömülü, bütün güncellemeleri alabiliyorum, yanında windowsa özgü programlarıda kullanabiliyorum. Her hangi bir sorun sıkıntı yaşamadım. çevremde çok kişiyede aldırdım onlardada her hangi bir sorun yok. Güvenebildiğiniz bir satıcıdan almanız faydanıza olacaktır. Fatura mutlaka kesilsin her hangi bir sorun olması durumunda ilgili fatura sizde olduğu sürece sorun problem yaşamazsınız.
jetlisans iyi midir hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada sorundan kastığınız nedir sadece lisans gidiyorsa sorun değil de pcye bir şey olursa diye kafamda bir soru işareti var

Son düzenleme:

Alvares

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Gencer Murat Sonlu
jetlisans iyi midir hocam?

bu arada sorundan kastığınız nedir sadece lisans gidiyorsa sorun değil de pcye bir şey olursa diye kafamda bir soru işareti var
Lisansın patlaması, tekrar lisans alma gibi bi durum yaşamadım. Sorundan kastım bu, sanıyorum sağlamlisanstan almıştım ben tam emin olmamakla beraber epeyce zaman geçti üzerinden çünkü.

Murat1611

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Murat Öztürk
beyler yenmi konu açtım lutfen yatdımcıolun

kupır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Mustafa SAĞDIÇ
Steam
mstfsgdc
Twitter
sagdic
Discord
mstfsgdc
Jetlisans'tan Windows 11 Pro Retail key almıştım memnunum. Nerden olursa olsun key alıp etkinleştirdiğinizde bilgisayarınızda "Komut İstemcisi"ni açıp şu kodu yazıp enterlayın, çıkan ekranda "MAK" yazan bir yer görürseniz satın aldığınız yere ulaşıp yeni key isteyin. MAK key olursa ileride iptal olma durumu olabilir. OEM ya da Retail keylerin ileride iptal olma durumları yok diye biliyorum.
Bash:
slmgr -dli

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Batuhan
Hocam bu kod ne işe yarıyor istemcide

Hocam ben formatı attım kodu alıp şimdi girmemle format atıp atmam arasında sorun olurmu bu oem retail keyler arasında

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,779
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom