Neler Yeni

Windows 11 SSD-HDD yazma hızı hakkında

The Semih

80+ Silver
Uzun süredir sıkıntısız windows 11 sürümünü kullanıyordum, hiçbir problemim yoktu. Güncellemelerden sonra bi ağırlık çöktü sistemime bende biraz takık olduğum için gözle görülür bir gecikme hissedince formatı atıyorum. Windows 10 deneyim dedim ve gözüme bir şey çarptı, Windows 11 de ki disk hızlarım ile Windows 10 daki hızlarımın farklı olduğunu gördüm benim PC de. HDD de Win11 de 100-120MB/S iken Windows 10 da olması gereken hıza çıktı 198MB/S diğer disklerimide test ettim, onlarında rakamları artmış. Sebebini bilmiyorum iki testide diskler boşken yaptım. Kendi görüşüm windows 11 i yavaşlamasının sebeblerinden birisi bu olabilir.

Ayrıca epic games de doğrulama yaparken ilk defa stabil bir değer alıyorum.

1687953668495.png

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Uzun süredir sıkıntısız windows 11 sürümünü kullanıyordum, hiçbir problemim yoktu. Güncellemelerden sonra bi ağırlık çöktü sistemime bende biraz takık olduğum için gözle görülür bir gecikme hissedince formatı atıyorum. Windows 10 deneyim dedim ve gözüme bir şey çarptı, Windows 11 de ki disk hızlarım ile Windows 10 daki hızlarımın farklı olduğunu gördüm benim PC de. HDD de Win11 de 120MB/S iken Windows 10 da olması gereken hıza çıktı 198MB/S diğer disklerimide test ettim, onlarında rakamları artmış. Sebebini bilmiyorum iki testide diskler boşken yaptım. Kendi görüşüm windows 11 i yavaşlamasının sebeblerinden birisi bu olabilir.
Hocam bende w11 pro kullanıyorum ama w10 a göre sanki kötü gbi geliyor bana da. Arada oyun donuyor alt tab atmam falan gerekiyor ne biliyim böyle hala tam oturamamış gibi geliyor bana w11. Ssd min normalde 3000 yazma değeri var ama az alıyorum w11 de.

The Semih

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bende w11 pro kullanıyorum ama w10 a göre sanki kötü gbi geliyor bana da. Arada oyun donuyor alt tab atmam falan gerekiyor ne biliyim böyle hala tam oturamamış gibi geliyor bana w11. Ssd min normalde 3000 yazma değeri var ama az alıyorum w11 de.
Evet hocam bende onu fark ettim sistem kararsızlığı yaşıyodum ama çok bunaltıcak derecede değil, ama windows 10 a geri dönünce pc yi yeni almış gibi oldu tekrar hoşuma gitti.

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Musa ÖZ
Evet hocam bende onu fark ettim sistem kararsızlığı yaşıyodum ama çok bunaltıcak derecede değil, ama windows 10 a geri dönünce pc yi yeni almış gibi oldu tekrar hoşuma gitti.
Bende 10 a geçmeyi düşünüyorum bence hala 1 2 yılı var 11 in

Top Bottom