Neler Yeni

Windows 11'e geçmek için ne yapmalıyım?

-R5 2600 İşlemci.
Ve
-MSI B450 A-PRO Anakartım var.

Bu sistemle Windows 11'e geçmek için FTPM ayarını açmak gerekli biliyorum. Fakat Anakartımda 2. Nesil Ryzen BIOS'u yüklü. Yani biraz eski sürüm bir BIOS.

Bu FTPM ayarını açma işleminden sonra herhangi bir olumsuz durum oluşabilir mi? Çünkü yeni BIOS yüklü ise bu ayarı açmak daha iyi oluyor diye bir yazı okumuştum bir yerde.
Yani %100 BIOS sürümünü güncellemek gerekli mi?

Veya Zaten bir kaç Ay sonra R5 5600 ya da 5600x'e geçmeyi düşünüyorum. Bu tarz bir işlemciye geçmeden BIOS'u güncelleyip, ardından bahsettiğim iki işlemciden birini takıp bu FTPM ayarını açsam daha mı iyi olur?

Ya da işlemciyi değiştirmedim diyeyim, bu şekilde de BIOS sürümu aynı iken FTPM'i açsam ne gibi bir sorun olur?

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,584
İsim
misfit
TPM açmanın bir zararı olmaz. BIOS sürümünün güncel olması yeterli.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
TPM açmanın bir zararı olmaz. BIOS sürümünün güncel olması yeterli.
Ama bu sefer eski nesl işlemci olup, güncel sürüm BIOS olduğu zaman bu anakartlarda sıkıntı olabliyor. Şu an ki sürüm BIOS'da bu ayar açılırsa ne olabilir?

The Batman

80+ Silver
benim i3-12100f işlemcim var windows 11 kuramadım sistem özellikleri yetersiz dedi 10 kurdum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
-R5 2600 İşlemci.
Ve
-MSI B450 A-PRO Anakartım var.

Bu sistemle Windows 11'e geçmek için FTPM ayarını açmak gerekli biliyorum. Fakat Anakartımda 2. Nesil Ryzen BIOS'u yüklü. Yani biraz eski sürüm bir BIOS.

Bu FTPM ayarını açma işleminden sonra herhangi bir olumsuz durum oluşabilir mi? Çünkü yeni BIOS yüklü ise bu ayarı açmak daha iyi oluyor diye bir yazı okumuştum bir yerde.
Yani %100 BIOS sürümünü güncellemek gerekli mi?

Veya Zaten bir kaç Ay sonra R5 5600 ya da 5600x'e geçmeyi düşünüyorum. Bu tarz bir işlemciye geçmeden BIOS'u güncelleyip, ardından bahsettiğim iki işlemciden birini takıp bu FTPM ayarını açsam daha mı iyi olur?

Ya da işlemciyi değiştirmedim diyeyim, bu şekilde de BIOS sürümu aynı iken FTPM'i açsam ne gibi bir sorun olur?
BİOS güncelle bir problem yaşamadan geçersin. RAM'in 16 GB ise geçmeni tavsiye ederim.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,584
İsim
misfit
Ama bu sefer eski nesl işlemci olup, güncel sürüm BIOS olduğu zaman bu anakartlarda sıkıntı olabliyor. Şu an ki sürüm BIOS'da bu ayar açılırsa ne olabilir?
İşlemciniz eski değil ki?
Aksi bir durum olmadıkça BIOS her zaman güncel tutulmalı.

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
onu açtıgım halde diyordu
hocam sisteminiz günce lçok ihtimal vermiyorum sisteminizin yetmeyeceğine tpm ayarı gıcık biraz doğru açamamış olabilirsiniz o sistemle win 11 çok rahat kurulur

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
kurma ekranında ilerlemedi ugraşmadım direk 10 kurdum
valla üşenmesem ben de geçicem 10 a
aynı şeyin laciverti bildiğin bazı tasarımları güncellememişler bile
özellikle görev yöneticisi berbat

The Batman

80+ Silver
valla üşenmesem ben de geçicem 10 a
aynı şeyin laciverti bildiğin bazı tasarımları güncellememişler bile
özellikle görev yöneticisi berbat
usb 3 ile 3-4 dakikada windows kurdu şaşırdım kaldım normalde benim laptopta 30 dakika 1 saate kuruyordu windows 10 beni ilk çıktıgı zaman kanser etmişti windows 11 nasıl olur bilemiycem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,643
Üyeler
141,732
Son üye
TorkauL
Top Bottom