Neler Yeni

Çözüldü✓ Windows Bilgisayara Mac Kurmak

ZeusOki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Oktay Genç
Sistemim bu şekilde ;
AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 35MB AM4 × 1
Biostar B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX × 1
Inno3D RTX3060 Twin x2 12GB 192Bit GDDR6(LHR) × 1
GSkill RipjawsV 16GB (2x8) 3000MHz DDR4 CL16 × 1
Netac N930E 256GB 1800/1500 MB/s NVMe M.2 × 1
Corsair Spec-Delta 550W 80+ Tempered Glass RGB Mid. Tower Kasa × 1

Yapma amacım ise İos Developer olma istiyorum tek sebebi bu sizce böyle bir şey yapmalımıyım ? Sistemi alalı 1 ay oldu belki biraz da geçti. Yapabilirsem nasıl yapbilirim. Monitör 165hz ve display port var fakat internette baktım hdmi olması gerekıyor dediler bu doğrumu ? Olmaz ise ilerde ( 1-2 Sene sonra) Macbook alacagım.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Kurabilirsiniz sistem yeterliliğiniz oldukça yeterli seviyede. Alttaki linkten uygun olan sürümü sisteminize indirip kurun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Alparslan

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Peki ekran kartını nasıl tanıtacak arkadaş bunu da açıklayabilir misiniz? Çünkü ben linkte 3060'a kurulan macOS görmedim de.
Geliştiricisi arkadaşım sayılırı kendisiyle ve site üzerinden bir şekilde iletişim ve yorumla bunu öğrenmeniz, öğrendiğinizde de size hangi sürümün daha uygun olabileceğini kesinlikle belirtecektir. Şu ana kadar 20 kere farklı bilgisayarlara MacOSX sistemleri kurdum genel olarak sorunsuz şekilde kurulum sağladım. Kendim de 8 farklı işletim sistemlerini kullanmaktayım. Daha çok windows yanında linux işletim sistemleri android vs. mevcut.
Diğer taraftanda size önerim Elementary OS işletim sisteminide tavsiye edebilirim. Linux tabanlıdır neredeyse Macosx sistemine çok yakın benzerlikleri mevcut. Ek olarak benim daha evvel hazırladığım Macbuntu işletim sisteminide kurabilirsiniz. Bunlarda alternatif sistemler öneririm.

ZeusOki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Oktay Genç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geliştiricisi arkadaşım sayılırı kendisiyle ve site üzerinden bir şekilde iletişim ve yorumla bunu öğrenmeniz, öğrendiğinizde de size hangi sürümün daha uygun olabileceğini kesinlikle belirtecektir. Şu ana kadar 20 kere farklı bilgisayarlara MacOSX sistemleri kurdum genel olarak sorunsuz şekilde kurulum sağladım. Kendim de 8 farklı işletim sistemlerini kullanmaktayım. Daha çok windows yanında linux işletim sistemleri android vs. mevcut.
Diğer taraftanda size önerim Elementary OS işletim sisteminide tavsiye edebilirim. Linux tabanlıdır neredeyse Macosx sistemine çok yakın benzerlikleri mevcut. Ek olarak benim daha evvel hazırladığım Macbuntu işletim sisteminide kurabilirsiniz. Bunlarda alternatif sistemler öneririm.
saolun vazgectim flutter ile devam edeceğim ilerde mac cihaz alacagım

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
saolun vazgectim flutter ile devam edeceğim ilerde mac cihaz alacagım
Sizde sağ olun. Sizin cihazınız daha iyi emin olun. Bence gereksiz milyarlarca para vermek. Apple eko sistemini ve cihazlarını seven biri değilim doğrusu. Ancak satıldığında zarar etmemek için tercih edilebilir bu kapsamda doğru yatırım. :)

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR

ZeusOki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Oktay Genç
Flutter'da ios da test etmek için ve build almak için mac cihaz gerekiyor. Haberin olsun.
Uzmanına sorayım bulmuşken hangi alana yönelmem daha iyi olur flutter mı android mi ? ios istiyordum fakat olacak gibi değil

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Uzmanına sorayım bulmuşken hangi alana yönelmem daha iyi olur flutter mı android mi ? ios istiyordum fakat olacak gibi değil
flutter mı android mi diye bir soru yok dostum.flutter hem ios hem android de çalışır.sadece android yazacağım diyorsan java ve kotlin var.ikisinden kotlin tavsiye ederim.sadece ios dersen swift var.bana sorarsan flutter yerine react native ile çalışman.flutter google destekli ama daha yeni.react native facebook destekli.instagram facebook discord gibi uygulamalar react native kullanıyor. react native hem ios hem android de çalışır. community'si daha iyi flutter a göre. özetle: react native ile yaz.

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Flutter ile çift(Web de geldi. 3 oldu :D) platform geliştirebilirsin. İleride benim gibi ekip kurarsın.(birisinde mac olursa şahane) Ardından beraber uygulama geliştirirsiniz. En son ios için gerekli testleri ve düzenlemeleri ekip arkadaşın yapar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

flutter mı android mi diye bir soru yok dostum.flutter hem ios hem android de çalışır.sadece android yazacağım diyorsan java ve kotlin var.ikisinden kotlin tavsiye ederim.sadece ios dersen swift var.bana sorarsan flutter yerine react native ile çalışman.flutter google destekli ama daha yeni.react native facebook destekli.instagram facebook discord gibi uygulamalar react native kullanıyor. react native hem ios hem android de çalışır. community'si daha iyi flutter a göre. özetle: react native ile yaz.
Flutter yeni fakat kendini çok geliştirdi (3 4 sene oldu çıkalı.) İleriye yönelik flutter ile yazması daha iyi olur. Çünkü master sayısı az. Bu yüzden master olma şansı daha fazla.
2. Olarak arkasında Google var. Ve her geçen gün daha da gelişiyor. Şu an flutter kullanıyorum. İyi ki öğrenmişim diyorum.(Allah'a şükür Flutter ile iş yaparak iyi bir gelirim de var.) Yine de kendisine kalmış.

Son düzenleme:

ZeusOki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
546
İsim
Oktay Genç
Flutter ile çift(Web de geldi. 3 oldu :D) platform geliştirebilirsin. İleride benim gibi ekip kurarsın.(birisinde mac olursa şahane) Ardından beraber uygulama geliştirirsiniz. En son ios için gerekli testleri ve düzenlemeleri ekip arkadaşın yapar.
hocam şimdi flutter ile masaüstü uygulama da yapılabilecekmiş galiba beta olarak yayınlanmış veya duyurulmuş öyle bir haber duymuştum

Top Bottom