Neler Yeni

Windows server 2008 R2 RDP Bağlantı Sorunu

Adry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Çağrı Ay
Merhaba. IBM X3650 M.2 cihazına kurulu Windows server 2008 R2 Server'a RDP bağlantı yapamıyorum. Sabahtan uğraşıyorum birçok şey denedim bir türlü düzeltemedim hatayı resim olarak bıraktım. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekler

• hata.png
    hata.png
    8.9 KB · Hit: 35

21ebu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ebubekir
İşletim sistemi kurulumundan sonra internet fix yapmanız gerekiyor diye biliyorum. Ek olarak ethernet bağlantısının olduğunu ve Uzak Masaüstünün aktif olduğunu kontrol edin.

Adry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Çağrı Ay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşletim sistemi kurulumundan sonra internet fix yapmanız gerekiyor diye biliyorum. Ek olarak ethernet bağlantısının olduğunu ve Uzak Masaüstünün aktif olduğunu kontrol edin.
Çift internet bağlantısı mecvut. yanı sıra önceden bağlanabiliyorduk bir problem yoktu bir anda oldu yeni kurulmuş değil işletim sistemi uzun zamandır çalışır vaziyette. gerekli tüm ayarları kontrol ettim kayıt defterinde "LanAdapter" değerini de değiştirdim, portunu da aktif ettim değişen hiçbir şey yok

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
OZAN TANKUŞ
Update'den sonra uçmuş olabilir. Bizimde makinelere dün güncelleme dalgası geldi kastırdı. Şuan öyle bir sorun yaşamadık. Ve ekteki ayar kapalımı
Bi bakalım onada.

Capture.PNG

Adry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Çağrı Ay
Update'den sonra uçmuş olabilir. Bizimde makinelere dün güncelleme dalgası geldi kastırdı. Şuan öyle bir sorun yaşamadık. Ve ekteki ayar kapalımı
Bi bakalım onada.

Alıntıyı görüntüle
Hayır ekteki ayar kapalı değil. Dediğim gibi daha önceden bağlanılıyordu hiçbir problem yoktu problem yaşandığı anda bile RDP ayarı açıktı kapalı değildi ne olduysa bir anda oldu.

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
OZAN TANKUŞ
Buna benzer sorun benim evdeki bilgisayarımda oldu. Anydesk yerine VPN ile uzaktan evdeki bilgisayarıma rdp ile bağlanıyorum. Ama sadece 1 kere bağlanabiliyorum. Bağlantım koparsa bir daha bağlanamıyorum böyle bi bug var. Restart edersem anca bağlanabiliyorum.

Adry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Çağrı Ay
Buna benzer sorun benim evdeki bilgisayarımda oldu. Anydesk yerine VPN ile uzaktan evdeki bilgisayarıma rdp ile bağlanıyorum. Ama sadece 1 kere bağlanabiliyorum. Bağlantım koparsa bir daha bağlanamıyorum böyle bi bug var. Restart edersem anca bağlanabiliyorum.
Doğrudur. Bu olay çok garip bir anda gitmesi ve kaynak dahi bulunamaması olan kaynaklarda ki herşeyi denemem ve sonuçsuz kalması biraz can sıkıcı insanlar bağlanamıyor işlem yapamıyor ve büyük bir problem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
937,796
Üyeler
147,419
Son üye
sjsjsjsj
Top Bottom