Neler Yeni

WMI Provider Host Aşırı CPU Kullanıyor

TonFalcon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tuna ŞAHİN
Bilgisayarımda görev yöneticisinin işlemler kısmına girdiğim her sefer "WMI Provider Host" isimli programın %20-30 civarında CPU kullandığını görüyorum. Haliyle bu kullanım FPS'imi kötü etkiliyor. Bu normal midir, değilse çözümü nedir?

TonFalcon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Tuna ŞAHİN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Az önce bunu uygulamaya çalıştım. İlk işlem olan programı yeniden başlatmayı uyguladım ancak değişmedi hala %20-30 civarında CPU kullanımı gözüküyor. Dolayısıyla ikinci işlemi uygulamaya geçtim. Makaleye göre hata olaylarının PID'lerini alıp bu PID'yi taşıyan programı bulmamız gerekiyor. En son bir hatanın PID'sini içeren bir program bulmayı başardım. Programın adı "QAEvent.exe". Acer Quick Access hizmeti dahilinde görev yapan bir program olduğu yazıyor ancak makalede "Windows uygulaması olmadığına kanaat getirirsek programı kaldırıyoruz." yazmakta. Dediğim gibi bu bir Windows uygulaması değil ama Acer uygulaması yani kaldırmam gerekiyor. Ancak bilgisayarım Acer marka olduğundan mütevellit kaldırırsam bir sıkıntı çıkar mı diye endişeleniyorum. Öte yandan bu programın kendini QAEvent olarak tanıtan bir trojan olabilmesi gibi bir risk daha mevcut. Şahsen çok kararsız kaldım ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,476
Üyeler
152,258
Son üye
Nozen
Top Bottom