Neler Yeni

Wowww I shocked guys ! Turks aren't arab .

Sen bizim ekonomi için yakın gelecekte pek ümit besleme hocam.

Dünyaysa dediğim gibi ; kış aylarının bitimine müteakip bu iş nihayete erecek ! Çin ve Rusya ortak tatbikatlarından dolayı .. Tayland meselesi şu an .. gündemden çıkarıldı . Kış aylarının da ortasına doğru ! görüşmeler başlayacak . Bitimine müteakip de nihayete erecek !

Besim Tibuk

80+ Gold
Dünyaysa dediğim gibi ; kış aylarının bitimine müteakip bu iş nihayete erecek ! Çin ve Rusya ortak tatbikatlarından dolayı .. Tayland meselesi şu an .. gündemden çıkarıldı . Kış aylarının da ortasına doğru ! görüşmeler başlayacak . Bitimine müteakip de nihayete erecek !
Dünyada çok bir sorun olmaz.
Savaş biter, kaynak sorunları ortadan kalkar.
Üretim biraz aksayacağı için araba vb. şeylerde artış olur ki o da temel ihtiyaç değil.
Türkiye'de sorun farklı. Bizde yapısal reformlar gerekli ekonomide.
Siyasal düzenlemeler de gerekli. Mesela MB bağımsızlığını kazanmalı tekrardan.

Dünyada çok bir sorun olmaz.
Savaş biter, kaynak sorunları ortadan kalkar.
Üretim biraz aksayacağı için araba vb. şeylerde artış olur ki o da temel ihtiyaç değil.
Türkiye'de sorun farklı. Bizde yapısal reformlar gerekli ekonomide.
Siyasal düzenlemeler de gerekli. Mesela MB bağımsızlığını kazanmalı tekrardan.

Biz de gerekli bir şeyler var hep de :D gerekeni yapan yok :D Efendim stoğumuz azalmış okulda süt veremeyeceğiz çocuklara !
Merak etme ! yakında yarı parlementer sisteme geçeceğiz o zaman okulumuzun sütü olacak !

Ama şu aklına gelmez :D Hemen süt temin etmeye çalışalım :D

Besim Tibuk

80+ Gold
Biz de gerekli bir şeyler var hep de :D gerekeni yapan yok :D Efendim stoğumuz azalmış okulda süt veremeyeceğiz çocuklara !
Merak etme ! yakında yarı parlementer sisteme geçeceğiz o zaman okulumuzun sütü olacak !

Ama şu aklına gelmez :D Hemen süt temin etmeye çalışalım :D
Ülke yönetimi ve sistem değişimi aynı anda olabilecek şeyler, abartmaya gerek yok.
Parlamenter sistem desteklemiyorum ama bu sistemden iyidir.
Amerikan tipi bir başkanlık sistemi olsa, yerel yönetimler güçlense mesela ne kadar güzel olur.

Ülke yönetimi ve sistem değişimi aynı anda olabilecek şeyler, abartmaya gerek yok.
Parlamenter sistem desteklemiyorum ama bu sistemden iyidir.
Amerikan tipi bir başkanlık sistemi olsa, yerel yönetimler güçlense mesela ne kadar güzel olur.

Gene başladık idari siyasi mülki tartışmalara :D Böyle yapınca ne farkımız oluyor :D kahvede vatan kurtaran dayılardan :D

Besim Tibuk

80+ Gold
Gene başladık idari siyasi mülki tartışmalara :D Böyle yapınca ne farkımız oluyor :D kahvede vatan kurtaran dayılardan :D
Fikirlerimizin gerçekçi bir şekilde karşılaşması kötü müdür?
Konuşacağız, eleştireceğiz, tartışacağız tabii ki.

Fikirlerimizin gerçekçi bir şekilde karşılaşması kötü müdür?
Konuşacağız, eleştireceğiz, tartışacağız tabii ki.

Eylem ihtiyacı olan durumlarda ; eylem tartışılmalı da ondan :D düşünelim ! 300 uçak kalkmış ve senin ülkene doğru bombardıman yapmaya geliyor !

10 dakika vaktin var !

Ve sen şunu söylüyorsun :D

Arkadaşlar serbest piyasaya geçersek ve parlamenter sistemi de yürürlüğe koyarsak ! Biz bu bombardımanı durdururuz :D

Besim Tibuk

80+ Gold
Eylem ihtiyacı olan durumlarda ; eylem tartışılmalı da ondan :D düşünelim ! 300 uçak kalkmış ve senin ülkene doğru bombardıman yapmaya geliyor !

10 dakika vaktin var !

Ve sen şunu söylüyorsun :D

Arkadaşlar serbest piyasaya geçersek ve parlamenter sistemi de yürürlüğe koyarsak ! Biz bu bombardımanı durdururuz :D
Eğer yönetici değilsek elimizdeki en büyük koz, dilimizdir.
Biz tartışacağız, fikirlerimizi harmanlayacağız ve ülkeyi yönetecek adamı bu fikirlere göre seçeceğiz.

Eğer yönetici değilsek elimizdeki en büyük koz, dilimizdir.
Biz tartışacağız, fikirlerimizi harmanlayacağız ve ülkeyi yönetecek adamı bu fikirlere göre seçeceğiz.

Bu fikrine katlıyorum . Çünkü ağzıma hıçççtılar :D Vatani görevimi yaparken ; bazı ihlaller oldu ; onları zorla düzelttim . bu zorlu olanlarının arasında ; toplu linçlerde vardı ! Bir de esrar ticareti ! bunların hepsini engelledim ; sonuç olarak üstlerim tarafından ağzıma Hıççıldı .

Hakkım vardı Nöbetçi sıfatındaydım , Nöb . ÇVŞ yani .. Ama işte üstlerin ya :D askerliğim boyunca onu geçkin eldiven değiştirdim . Eksi -15 altında .. çok acayip günlerdi . Bir kaç kez de antibiyotik aşırmak zorunda kaldım . Rica ettim depocu arkadaştan da bu sayede -- 20 ' lerde falan dayanabildim .

Antibiyotik vücut ısısını yükselttiği için .. şoka girmeyi engelliyor da işte sıcak yere giremiyorsun o saatten sonra :D soğukta kalman gerekiyor .

Ortam ısısı arttıkça havale geçiriyorsun ! Ama Hava çok soğuk olduğu için soğuk yerde dayanıyorsun .. Sıcak yere gelince de vücut ısın artıyor ortamın ısısı da yüksek olduğu için yığılıp kalıyorsun .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
957,495
Üyeler
151,073
Son üye
yusufsmsek