Neler Yeni

Wowww I shocked guys ! Turks aren't arab .

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,491
İsim
Ümit Can
Ya gerçekten siyasi konulara girmekten nefret ediyorum ama merak ettiğim bir şey yazacağım buraya.

muhalefet tarafını destekleyen insanlar var. Bu insanlar için sözde "özgürlük" herşeyden önemli fakat kendi isteği ve rızasıyla kapanan, baş örtü takan veya çarşafa giren birisi sizin gözünüzde arap veya gerici veya yobaz artık ne diyorsanız oluyor. Sizle aynı siyasi görüşte olmadığı için koyun bile oluyor. Peki bu durumda sözde "Özgürlük" nerede? Bu insanlar için düşünce özgürlüğü demek sizin istediğiniz gibi düşünmesi mi şimdi? Bunların oyu ile benim oyum birse vay halimize..
Veya aynı şekilde Hükümet tarafını destekleyen insanlar da fazla dekolteli, açık birisini gördüğü zaman aynı oranda eleştiriyor ve doğru bulmuyor veya kendilerince işlerine gelmiyor hatta el ele tutuşan sarılan çiftleri görünce kavga çıkaran insanlar bile var ki ne kadar insan denir tartışılır. Veya kendi görüşünden farklı bir görüş gördüğü zaman karşı tarafı fetöcü bile ilan edebiliyorlar "Özgürlük" dediğiniz şey nerede? bunların oyuyla da benim oyum birse vay halimize.

Hangi tarafı elimizle tutsak kolumuzu bacağımızı kaptırıyoruz. Her iki tarafta birbirincen cahil fakat kimse kendi cahilliğini görmeyip herkes kendini çok zeki çok sözde "özgür" sanıyor.

İster batılı ülke ister arap ister ortadoğulu.. Bu ülkede kağıt üstünde olsa da "özgür bir ülke" olarak geçmekte. Kadın ister çıplak dolaşır ister tesettüre girer bundan kime ne? Adam cübbesini takar sohbetlere vs. gider isterse de farklı bir dine mensup olur kilisede dinini yaşar bundan kime ne? Kişi kendini (sizin tabirinizle) araplara yakın görür veya aile yapısı geleneği bu yöne yatkındır ve isterse (sizin tabirinizle) arap gibi yaşar, aile yapısı ve gelenek görenekleri daha batıya uygundur isterse rahat yaşar. İsteyen kendi hayatını istediği gibi yaşasın bundan size ne? Bu ülkedeki insanlarda bu kafa varken o çok özendiğimiz (ki bende dahil) o çok istediğimiz batılı ülkelerdeki gibi refah içinde olamayız ki olamayacağız da.

Kuşak farketmeksizin hepsinin de en az abartısız %70'i cahil ve at gözüyle bakıyorlar tüm olaya. İçinde bulunduğum Z kuşağına hiç girmiyorum bile.
Konuşmak istemiyorum istemiyorum fakat nefret boyutuna geldi artık.

Konuyu cevaplayıp ilerletecek arkadaşlar için de konuyu benim açtığım çizgide objektif bir şekilde ilerletirlerse sevinirim. Şimdi farklı bir yerlere suriyelilere vs. çekmeye çalışanlar olur ağzımızın tadı kaçmasın. Bahsetmeye çalıştığım şey o değil veya herhangi bir siyasi partiyi eleştirmiyorum. Siyasi parti de tutmuyorum. Eleştirdiğim şeyin ne olduğunu anlamadan cevaplamayınız. Eğer paragrafı okuyunca aklınıza o denli bir şey geliyorsa paragrafı tekrar ve daha sonrasında anlamadıysanız tekrar okumanızı şiddetle öneriyorum.

Ya gerçekten siyasi konulara girmekten nefret ediyorum ama merak ettiğim bir şey yazacağım buraya.

muhalefet tarafını destekleyen insanlar var. Bu insanlar için sözde "özgürlük" herşeyden önemli fakat kendi isteği ve rızasıyla kapanan, baş örtü takan veya çarşafa giren birisi sizin gözünüzde arap veya gerici veya yobaz artık ne diyorsanız oluyor. Sizle aynı siyasi görüşte olmadığı için koyun bile oluyor. Peki bu durumda sözde "Özgürlük" nerede? Bu insanlar için düşünce özgürlüğü demek sizin istediğiniz gibi düşünmesi mi şimdi? Bunların oyu ile benim oyum birse vay halimize..
Veya aynı şekilde Hükümet tarafını destekleyen insanlar da fazla dekolteli, açık birisini gördüğü zaman aynı oranda eleştiriyor ve doğru bulmuyor veya kendilerince işlerine gelmiyor hatta el ele tutuşan sarılan çiftleri görünce kavga çıkaran insanlar bile var ki ne kadar insan denir tartışılır. Veya kendi görüşünden farklı bir görüş gördüğü zaman karşı tarafı fetöcü bile ilan edebiliyorlar "Özgürlük" dediğiniz şey nerede? bunların oyuyla da benim oyum birse vay halimize.

Hangi tarafı elimizle tutsak kolumuzu bacağımızı kaptırıyoruz. Her iki tarafta birbirincen cahil fakat kimse kendi cahilliğini görmeyip herkes kendini çok zeki çok sözde "özgür" sanıyor.

İster batılı ülke ister arap ister ortadoğulu.. Bu ülkede kağıt üstünde olsa da "özgür bir ülke" olarak geçmekte. Kadın ister çıplak dolaşır ister tesettüre girer bundan kime ne? Adam cübbesini takar sohbetlere vs. gider isterse de farklı bir dine mensup olur kilisede dinini yaşar bundan kime ne? Kişi kendini (sizin tabirinizle) araplara yakın görür veya aile yapısı geleneği bu yöne yatkındır ve isterse (sizin tabirinizle) arap gibi yaşar, aile yapısı ve gelenek görenekleri daha batıya uygundur isterse rahat yaşar. İsteyen kendi hayatını istediği gibi yaşasın bundan size ne? Bu ülkedeki insanlarda bu kafa varken o çok özendiğimiz (ki bende dahil) o çok istediğimiz batılı ülkelerdeki gibi refah içinde olamayız ki olamayacağız da.

Kuşak farketmeksizin hepsinin de en az abartısız %70'i cahil ve at gözüyle bakıyorlar tüm olaya. İçinde bulunduğum Z kuşağına hiç girmiyorum bile.
Konuşmak istemiyorum istemiyorum fakat nefret boyutuna geldi artık.

Konuyu cevaplayıp ilerletecek arkadaşlar için de konuyu benim açtığım çizgide objektif bir şekilde ilerletirlerse sevinirim. Şimdi farklı bir yerlere suriyelilere vs. çekmeye çalışanlar olur ağzımızın tadı kaçmasın. Bahsetmeye çalıştığım şey o değil eğer paragrafı okuyunca aklınıza o denli bir şey geliyorsa paragrafı tekrar ve daha sonrasında anlamadıysanız tekrar okumanızı şiddetle öneriyorum.

Güzide ülkemin ; değerli vatandaşı .
Yazını okudum . Mesele özgürlükler meselesi değil . Mesele Suriyeli meselesi değil .

Özgürlükleri biraz daha kurcaladığınız zaman da ! Bir insanı öldürmekte bir özgürlüktür . O zaman neden bunun cezası var !
Ya da birisini soymakta bir özgürlüktür ! Ya da birisine tecavüz etmekte bir özgürlüktür !

Bu şekilde ilerlemeye devam ettiğiniz de içiniz de bulunduğunuz toplum ; içinde barınılamaz ve yaşanılamaz bir toplum haline gelmektedir .

Gelişmiş ülkelerin çoğunda arkadaşlarım var . Almanya'ya gittim orada bulundum .

Bizim burada özgürlük sandığımız çoğu şey için orada ; binlerce EURO ceza ödüyorsunuz . Hatta gözaltına alınıyorsunuz .

Demem o ki ! her hususu özgürlük olarak nitelendirmek ! Sonunda tıpkı Türkiye'de olduğu gibi .. Her kötücül eylemi olağan ve sıradan bir hale getirecektir .

Bizler ile onların arasındaki fark ; neyin özgürlük olduğu neyin olmadığı hususunda ; onların çok daha bilinçli olmalarıdır .

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,491
İsim
Ümit Can
Bir insanı öldürmekte bir özgürlüktür . O zaman neden bunun cezası var !
Ya da birisini soymakta bir özgürlüktür ! Ya da birisine tecavüz etmekte bir özgürlüktür !
Özgürlük başkasının konfor alanını işgal etmediğin sürece özgürlüktür. Bir insana zarar vermek veya konfor alanını tehdit etmek özgürlük dışıdır. Özgürlük dediğimizde insanların anladığı şey bu fakat sohbet etmek için hemen hemen benim gibi düşünen biriyle karşılaştığım için şanslıyım sanırım.
Bizim burada özgürlük sandığımız çoğu şey için orada ; binlerce EURO ceza ödüyorsunuz . Hatta gözaltına alınıyorsunuz .
Kesinlikle öyle bu konuya sonuna kadar katılırım ki şahit de oldum. Siyasetle bile alakası olmayan bir pankart yırttı diye göz altına alınıyor insanlar avrupada. Burada instagramda ise insanlar ülkenin hükümetine veya muhalefetine çok rahat bir şekilde hakaretler yağdırıp saçma sapan mizahlar yapabiliyorlar. Bu bile aslında en büyük özgürlüktür bir ülke için. Pankart yırtmaktan tutuklanmak nerede? Ülkenin hükümet veya muhalefetine hakaret etmek nerede?
Bahsettiğim şey ülke içi de değil. İnsanlar açık da giyinse kapansa da bu kimseyi bağlamaz. Veya insanın tuttuğu partiye göre yargılamak onunla dalga geçmek kadar acizce bir şey var mıdır? bence yoktur. O o insanın bileceği iş bundan bize ne? İnsanın düşünce yapısı Hükümet tarafına daha yakındır ve o tarafı destekler veya Muhalefet tarafı düşünce yapısına uyuyordur burayı destekler fakat bizim insanımızda maalesef böyle bir şey mümkün değil. "Benim tarafımda değil misin? o zaman canın cehenneme" gibi biraz bizim ülkede. Aynı şekilde bu sadece siyaset için değil Futbolda da bunun örneği var ve sırf bu yüzden ülkemizdeki futboldan nefret ederim taraftarları yüzünden. Taraftarlık başka bir şeydir. Bizim ülkemiz taraftar değil holigan kaynıyor.

Ufak bir örnekte kendimden vereyim Benim saçlarım uzun göğüs uçlarıma kadar gelmekteler. Dışarı çıktığımda saçım uzun olduğu için insanlar garip bir gözle bakıyor ve hatta belki de arkamdan lafımı yapıyorlardır ama bunlardan onlara ne? demek istediğim o. X bir kişi arapsa tesettürlüyse bundan bize ne? günün sonunda her koyun kendi bacağından değil mi?

İnsanların kökenine ve yaşadığı yaşam tarzına karışmak bana doğru gelmiyor. Eğer ben sırf Arap kökenliler diye o insanlara ayrımcılık yapar ve batılı insandan ayırırsam Özgürlük bunun neresinde? karşı tarafın konfor alanını tehdit etmiş oluyorum böyle yaparak.

Juiclair0

80+ Silver
Olm ilk fotodaki adam türk erzen yada erzan adı bıktı adam suriyeli muamelesi görmekten

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Sana eşcinsel diyor hocam
Haa öyle mi? Kenara Dur bakiyim sen hele.

Öyle demiyorum . Ortalığı kızıştırma . Bizim arkadaşlar öyle konuşuyor . :D

Çocuklar manasına geliyor !
Laaayyyynnnnnnnnnnnn sennnnnn neeeee diyoooonnnnn?
İngilizce yazdığın az gibi, bana durup alttan alttan eşcinsel mi diyooooonnnn?

bu adam fake değilse tüm dünya alem beni
Tabanca nerdee tabanca? Uzat bana.
Biri hapse biri mezara gitcek şimdiiiii

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,036
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Yazıda anladığım mülteci sorunları ve türkleri arap sanmaları umarım doğru anladım.

Özgürlük başkasının konfor alanını işgal etmediğin sürece özgürlüktür. Bir insana zarar vermek veya konfor alanını tehdit etmek özgürlük dışıdır. Özgürlük dediğimizde insanların anladığı şey bu fakat sohbet etmek için hemen hemen benim gibi düşünen biriyle karşılaştığım için şanslıyım sanırım.

Kesinlikle öyle bu konuya sonuna kadar katılırım ki şahit de oldum. Siyasetle bile alakası olmayan bir pankart yırttı diye göz altına alınıyor insanlar avrupada. Burada instagramda ise insanlar ülkenin hükümetine veya muhalefetine çok rahat bir şekilde hakaretler yağdırıp saçma sapan mizahlar yapabiliyorlar. Bu bile aslında en büyük özgürlüktür bir ülke için. Pankart yırtmaktan tutuklanmak nerede? Ülkenin hükümet veya muhalefetine hakaret etmek nerede?
Bahsettiğim şey ülke içi de değil. İnsanlar açık da giyinse kapansa da bu kimseyi bağlamaz. Veya insanın tuttuğu partiye göre yargılamak onunla dalga geçmek kadar acizce bir şey var mıdır? bence yoktur. O o insanın bileceği iş bundan bize ne? İnsanın düşünce yapısı Hükümet tarafına daha yakındır ve o tarafı destekler veya Muhalefet tarafı düşünce yapısına uyuyordur burayı destekler fakat bizim insanımızda maalesef böyle bir şey mümkün değil. "Benim tarafımda değil misin? o zaman canın cehenneme" gibi biraz bizim ülkede. Aynı şekilde bu sadece siyaset için değil Futbolda da bunun örneği var ve sırf bu yüzden ülkemizdeki futboldan nefret ederim taraftarları yüzünden. Taraftarlık başka bir şeydir. Bizim ülkemiz taraftar değil holigan kaynıyor.

Ufak bir örnekte kendimden vereyim Benim saçlarım uzun göğüs uçlarıma kadar gelmekteler. Dışarı çıktığımda saçım uzun olduğu için insanlar garip bir gözle bakıyor ve hatta belki de arkamdan lafımı yapıyorlardır ama bunlardan onlara ne? demek istediğim o. X bir kişi arapsa tesettürlüyse bundan bize ne? günün sonunda her koyun kendi bacağından değil mi?

İnsanların kökenine ve yaşadığı yaşam tarzına karışmak bana doğru gelmiyor. Eğer ben sırf Arap kökenliler diye o insanlara ayrımcılık yapar ve batılı insandan ayırırsam Özgürlük bunun neresinde? karşı tarafın konfor alanını tehdit etmiş oluyorum böyle yaparak.

Sevgili @Dontaçhi

Primitif insanlar ; iç gruplarını övmekteler ve dış gruplarını yermekteler . Kalabalıklaştıkça gruplaşan insanlar ; tansiyonu arttırmaktalar !

Tansiyon artınca insanlar ; sönüm ihtiyacı hissetmekteler . Sönüm ihtiyacı dayanılmaz boyutlara erişince de eyleme geçmekteler .

Bu tür toplumlarda ; gerek birey üzerindeki tansiyon gerekse gruplar arası tansiyon şiddetli olduğu için ; eyleme geçince eylemin şiddeti de o denli yükseliyor .

Bu bir eylemsel bozukluk halini alıyor . Karşımıza tecavüz , linç , ağır şiddet , cinnet , infial , iç karışıklık ve sayılamayacak kadar çok çeşitte çıkıyor .
Bunun içe dönük olanı intihar intihara teşebbüs iken ; dışa dönük olanı tecavüz cinnet vesaire oluyor .

Gruplar arası çatışma illaki ! bir boşalmayla bitiyor . tansiyon bir türlü inmiyor . Sonundaysa ; önlenemez boyutlara erişiyor .

Savaş gibi .

Bu insanın kabileci primitif grupçu fıtratından kaynaklanıyor .

Bununla alakalı gereken önleyici tedbirleri alan toplumlar ; yerinde müdahale eden toplumlar ; refah ve huzur içinde yaşıyorlar .

Bunu yapmayan toplumlarsa ; acı ve keder içinde yaşıyorlar .

Kimsenin de böyle bir toplumda yaşamaya hakkı yok !

Dolayısıyla , Yukarıda bahsetmiş olduğum hoşgörü toleransı kuramının da ön gördüğü üzere ; şiddetle bastırılması gerekiyor .

Sosyal kimlik Teorisi ile alakalı şu videoyu izlemenizi tavsiye etmekteyim .

lionroper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
892
İsim
Lionroper
İlgilendiği Kategoriler
Telefonlar, Donanım & çevre birimleri
When ı went to Turkey's beaches ı saw to several guys from local people . They're smoking water pipe guys !
I think they're Turks but when ı talk with them ı discovered They're Syrian guys . How can it be ? This is insane . :D

Alıntıyı görüntüle

I decide to eat something and ı went to the street . I shocked man when ı see these ? They're eating chicken doner they must be Turks ! But I was wrong They're syrian guys . They're eating syrian doner man .
I saw in germany Turks are eating chicken doner in everywhere but somehow syrian guys conquered to Turk streets and they're eating chicken doner in everwhere . This is insane !

Alıntıyı görüntüle

I decided to eat hamburger from MCDonald's . When ı finished to my meals ı decided to look around for learning new things about Turkey .
I shocked ! my man , I lost my reality . I think ı'm walking around in Afghanistan or Pakistan .Cihad in everywhere ! my man !

Alıntıyı görüntüle

I decided to forward for learning new things about Turkey . Now I think I'm walking around in Bangladesh Streets .

Alıntıyı görüntüle

I saw them too in Afghanistan but They're everywhere in Turkey !

Alıntıyı görüntüle

Don't blame me ! Guys ! I saw them too in Afghanistan or Bangladesh or Pakistan !

They're talking about ISLAM everytime and they're talking about CIHAD ! Dressing culture is same ! Food Culture is same ! Same taste .

I didn't see any difference . Don't blame me ! You guys are eating like them and living like them !

Dressing like them . I couldn't see any difference between you and them !

Don't joke with me ! Guys . How can you be same with these .

SHAME ON YOU . :p:D:p

YOU GUYS ARE LİAR !

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Ne diyon olm sen 😀?

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Haa öyle mi? Kenara Dur bakiyim sen hele.

Laaayyyynnnnnnnnnnnn sennnnnn neeeee diyoooonnnnn?
İngilizce yazdığın az gibi, bana durup alttan alttan eşcinsel mi diyooooonnnn?

Tabanca nerdee tabanca? Uzat bana.
Biri hapse biri mezara gitcek şimdiiiii
fjqwhbfgvjwqghjkfqkgçhbjfhwqhj

Top Bottom