Neler Yeni

Wowww I shocked guys ! Turks aren't arab .

what dedin gulum?

cidden boyle dusunen turistler varmı acaba?

Hepsi böyle konuşuyor ! Böyle konuşan Turistler yok mu ? sorusunu sorsan anlardım .

Türkleri Arap devleti sanıyorlar , Türkleri Arap sanıyorlar ve Türkleri deveye biniyor sanıyorlar hala ve hala !

Maykıl

80+ Silver
Hepsi böyle konuşuyor ! Böyle konuşan Turistler yok mu ? sorusunu sorsan anlardım .

Türkleri Arap devleti sanıyorlar , Türkleri Arap sanıyorlar ve Türkleri deveye biniyor sanıyorlar hala ve hala !
REEECEEEEP TAAYYYİPP ERDOOOGAAAAN
IMG_20220907_144523.jpg

şakasız 3-5 dk once cektim bu fotoyu
2:45 de cekmisim

REEECEEEEP TAAYYYİPP ERDOOOGAAAANAlıntıyı görüntüle
şakasız 3-5 dk once cektim bu fotoyu
2:45 de cekmisim

Güzelmiş nan sevdim buraları :D yeşil meşil iyi :D Hiçte soğuk değil lakin :D şu güneşe bak !

Diyarbakır ' da ben dağın başında eksi 15 üstünü görmüş adamım bu sıcaklık bana ağır gelir :D Soğuktan elim eldivenim G3'e yapışırdı . Biri gelirdi yok bu eldivenin hali ne üstünüze başınıza dikkat etsenize falan derdi :D Ulan kaya ufalanıyor orada soğuktan sen benim eldivenin derdine düşüon :D

Buradan da silivri soğuktur diyenler siz soğuk görmemişsiniz diyoruz :D

Maykıl

80+ Silver
Güzelmiş nan sevdim buraları :D yeşil meşil iyi :D Hiçte soğuk değil lakin :D şu güneşe bak !

Diyarbakır ' da ben dağın başında eksi 15 üstünü görmüş adamım bu sıcaklık bana ağır gelir :D Soğuktan elim eldivenim G3'e yapışırdı . Biri gelirdi yok bu eldivenin hali ne üstünüze başınıza dikkat etsenize falan derdi :D Ulan kaya ufalanıyor orada soğuktan sen benim eldivenin derdine düşüon :D

Buradan da silivri soğuktur diyenler siz soğuk görmemişsiniz diyoruz :D
silivri normalde soguk ama suan istanbul daha soguk sabah 8 de istanbuldaydim simdi tekrar istanbula gidiyorum hava simdiden sogumaya basladi

silivri normalde soguk ama suan istanbul daha soguk sabah 8 de istanbuldaydim simdi tekrar istanbula gidiyorum hava simdiden sogumaya basladi

Soğuktan dolayı bacağında bir hissizlik ve kılcallanma böyle sivri sinek ısırırmış gibi ellerinde uyuşukluk ve kaşıntı gibi bir şey ..
elin metale yapışıyorsa .. soğuk ısırması yaşıyorsan , yüzün donmaya başladıysa yüz felci geçirdi gecireceksen , hipotermiye çeyrek var diyorsan :D tamam .

Not : Elini metalden çekmeye çalıştığında yapışır gibi olur sonra da ; ayrılır ve bir bakarsın soyulmuş pempemsi morumsu şekilde kabak gibi görüküyor :D

Bu arada neden askerler parmak eldiven giyerler ve eldivenleri paramparça ufalanır durur bu da bilinsin :D madem

Son düzenleme:

Alfha13

80+ Silver
"Gerek Türklerin yaptıkları gerek ülkedeki Arapların yaptıkları Türkiye'nin dışarıdan bir Arap ülkesi olarak gözükmesine sebep oluyor. Günümüzdeki mülteci sayısındaki artış da bu kanıyı güçlendiriyor."

Anlamayanlar için metnin ana fikri.

Nihayetinde Orta Doğu ülkesiyiz, Orta Doğu'da Türkler, Araplar, İranlılar ve Yahudiler var. Eminim ki birçok ülkede İranlılar Arap olarak biliniyordur, Yahudiler dünyaca tanınan bir millet zaten. Kısacası Orta Doğu=Arap gibi bir algı var.

Ülkenin tanıtımını biz yap(a)mazsak başkaları bizim yerimize yapar. Türklerin "biz Arap değiliz" demesi memelere bile konu oluyorken halen daha Türkleri Arap zanneden ya cahildir ya da ön yargılıdır. Gerçi dediğin gibi Türkiye'ye geliyor; Arap görüyor, Türklerin Araplara (doğal olarak)* benzediğini görüyor; fikri değişmiyor.

*Aynı coğrafyada insanlar birbirlerine benzerler.

"Gerek Türklerin yaptıkları gerek ülkedeki Arapların yaptıkları Türkiye'nin dışarıdan bir Arap ülkesi olarak gözükmesine sebep oluyor. Günümüzdeki mülteci sayısındaki artış da bu kanıyı güçlendiriyor."

Anlamayanlar için metnin ana fikri.

Nihayetinde Orta Doğu ülkesiyiz, Orta Doğu'da Türkler, Araplar, İranlılar ve Yahudiler var. Eminim ki birçok ülkede İranlılar Arap olarak biliniyordur, Yahudiler dünyaca tanınan bir millet zaten. Kısacası Orta Doğu=Arap gibi bir algı var.

Ülkenin tanıtımını biz yap(a)mazsak başkaları bizim yerimize yapar. Türklerin "biz Arap değiliz" demesi memelere bile konu oluyorken halen daha Türkleri Arap zanneden ya cahildir ya da ön yargılıdır. Gerçi dediğin gibi Türkiye'ye geliyor; Arap görüyor, Türklerin Araplara (doğal olarak)* benzediğini görüyor; fikri değişmiyor.

*Aynı coğrafyada insanlar birbirlerine benzerler.

Aynen öyle .

Lakin ! Türkiye Türklerinin diğer milletlerden ayırt edici bir özelliği yok . Şimdi Kazakistan vesaire Türk kültürüyle alakalı çalışmalar yapıyor .
İnsanlar Kazakistan'a gidiyorlar Türk kültürünü görüyorlar . Türkiye'ye geliyorlar ve Arap kültürünü görüyorlar .

Almanya'da yaşıyorlar . Almanya'da yaşayan Türkiye asıllı vatandaşlardan ; aynı kültürü görüyorlar .

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Arkadaş dil farketmeksizin imla hatası yapmaya devam ediyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,495
Üyeler
151,073
Son üye
yusufsmsek
Top Bottom