Neler Yeni

Xbox'ın Yeni Konsolu Ultra Güçlü Olacak

hola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
hola
Xbox Ultra Güçlü Konsolla Yoluna Devam Edecek

Microsoft'tan heyecan verici haber: Xbox konsolu "ultra güçlü" olacak ve şimdiye kadarki "en büyük teknik sıçrama" olarak nitelendiriliyor. Geçtiğimiz gece Xbox, önemli bir güncelleme duyurusu yaparak oyuncuları heyecanlandırdı. Xbox başkanı Sarah Bond, yaptığı açıklamada, bir sonraki Xbox konsolunun şimdiye kadar görülen “en büyük teknik sıçrama” olacağını belirtti.

Xbox başkanı Bond, yeni nesil Xbox donanımıyla ilgili olarak, bu gelişmenin “bir donanım neslinde görebileceğiniz en büyük teknik sıçrama” olacağını ifade etti. Bu açıklama, Xbox’ın konsol işinden çıkabileceği veya buluta geçebileceği spekülasyonlarına karşı bir yanıt olarak görülebilir.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, The Verge’e yaptığı açıklamada, donanım ekibinin gelecek için farklı türde donanımlar geliştirmeyi düşündüğünü belirtti. Spencer, “Farklı cihaz türlerinde pek çok fırsat görüyoruz ve hazır olur olmaz gelecekteki donanım planlarımızla ilgili ayrıntıları paylaşacağız” dedi. Bu açıklama, Xbox el konsolu gibi farklı cihazların geliştirilebileceği spekülasyonlarını güçlendirdi.

Son olarak, Xbox’ın geleceğine dair yapılan açıklamada, Xbox konsollarının “oyuncular için amiral gemisi deneyimi sunmaya devam edeceği” vurgulanırken, Game Pass’in yalnızca Xbox platformlarında sunulacağı belirtildi. Game Pass’in PlayStation veya Nintendo sistemlerine gelebileceği yönündeki söylentiler ise reddedilmiş oldu.

Bazı sony fanboylarının iddia ettiği gibi Xbox konsol piyasasından çıkmıyor aksine Xbox yeni konsollarla yoluna devam edecek.

Sony 3. Parti Yayıncı Oluyor!!!

En büyük rakibi Sony ise 3. parti oyun yayıncısı olma yolunda hızla ilerliyor. Playstation özel olarak adlandırılan tüm oyunların yavaş yavaş PC ye gelmesinin ardından en son geçtiğimiz hafta çıkış yapan Helldrivers 2 hem PS hem PC ye aynı gün çıkış yaptı. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Sony başkanı Hiroki Totoki PlayStation'ın geleceği hakkında konuştu;

"Bundan sonra PS özel oyunlarını ilk gün PC'de bile görebiliriz. Artık "exclusive" diye bir şey kalmayabilir. Buna Sony'nin geliştirdiği oyunlar da dahil." Amaçları konsol sattırmaktan çok, oyunu olabildiğince iyi bir satışa ulaştırmak olacak. Amaç kârı yükseltmek. Multi-platform desteği.

Sızan belgelere göre Sony, birinci taraf stüdyolarında personel kesintisi yapılması çağrısında bulundu. Resmi olarak PlayStation Studios'ta, Dreams geliştiricisi Media Molecule'de bir dizi işten çıkarma, Destiny geliştiricisi Bungie'de önemli kesintiler ve The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog'da işten çıkarmalar da dahil olmak üzere bir takım işten çıkarmalar olduğunu biliyoruz.

2026'dan önce Sony'nin büyük bir oyun çıkartması beklenmiyor bu nedenle Playstation 5 günümüzün en vasıfsız konsolu olmaya devam edecek gibi görünüyor. Halefi Playstation 4'ün remake ve remastered oyunlarından başka bir oyunu olmayan kendine özel oyunu zaten olmayan ki Hiroki Totoki'nin açıklamalarına bakarsak artık Playstation özel oyunu diye bir kavramın kalmayacağını görüyoruz. Playstation 5 günümüzün en çok satan ama en işe yaramayan konsolu olma ünvanını uzun süre elinde tutacak gibi görünüyor. Çünkü bu cihazı özel kılan hiçbir şey yok artık bunu Sony başkanı Hiroki Totoki'nin açıklamalarıyla görmüş bulunuyoruz.

Son düzenleme:
Ahaa gene başladık cümleten herkese geçmiş olsun gene iki fanboyun atışmasını izleyeceğiz

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ben Xbox 360'tan beri "Xbox kağıt üzerinde çok güçlü bir konsol" tespitini her zaman duydum. Yeni bir iddia değil bu. Ya da vizyon.

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,051
İsim
Berk
Microsoftun konsol tarafını komple bırakması iddiaları kulağa çok saçma gelmişti zaten. Sony tarafnda exclusive saçmalığının sona ermesi tam yerinde bir karar olmuş. Satış sayısını sadece ps cihazlarla sınıflandırmak çok saçma zaten. PS rahatlığını seven zaten gider yine ps alır, bir oyun için platform seçilmez.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
Xbox bitiyor konusu nerede

The Semih

80+ Silver
XBOX sonunda mantıklı hareket yapmış devir artık exulusive devri değil, SONY de geçen açıklama yapmış PS5 ömrünün sonuna geliyor artık PC yede odaklanıcaklarmış.

Geçmişte konsolu popülerleştirmek istiyorduk ve 1. parti oyunların asıl amacı PlayStation konsolunu popüler kılmaktı. Doğru ama bunun bir sinerjisi de var. Dolayısıyla, yalnızca konsolumuzla değil aynı zamanda bilgisayarlar gibi diğer platformlarda da güçlü birinci taraf içeriğiniz varsa, 1. taraf çoklu platformla büyütülebilir ve bu, işletme kârının artmasına yardımcı olabilir. Bu da proaktif olarak üzerinde çalışmak istediğimiz başka bir konu.

Şahsen ben marjların iyileştirilmesi için fırsatların mevcut olduğunu düşünüyorum, bu nedenle marj performansımızı iyileştirme konusunda agresif davranmak istiyorum.

Helldivers 2 ve Palworld nin satışları planları değiştirdi.

Bu konsol kısmında neden bu kadar tartisma var bir konuya 2 bin mesaj mi ne gelmisti olayı ne tam olarak o kadar yorum varki okumaya üşendim
***** ***** hüü şu şundan iyi yok hüü bu daha iyi yok sen 3. Parti yayıncıyı savunuyon yok sen dolandırıcıyı savunuyon falan filan. Gereksiz muhabbet yani

leggate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Eren ak
***** ***** hüü şu şundan iyi yok hüü bu daha iyi yok sen 3. Parti yayıncıyı savunuyon yok sen dolandırıcıyı savunuyon falan filan. Gereksiz muhabbet yani
Şimdi anladım genelde bu tür tartışmalara tiktok ve YouTube shorts gibi platformlarda oluyor forumlarda ilk kez gördüm çok ilginç

Top Bottom