Neler Yeni

Xigmatek Aurora 120/240 alınır mı?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Sıvı soğutma almak istiyorum ama bu fiyatlarda güzel görünen pek bir şey yok ve sonra kasamın ve fanlarımın markası Xigmatek’in sıvı soğutucusunu gördüm ve aşırı güzel gözüküyor. Nzxt Kraken e benziyor.

Ryzen 5 3600 için kullanacağım belki oc yaparım ama sanmıyorum 120 yeter mi yoksa 240 alayım mı? Arada 200 tl kadar fark var.

Alınır mı 120 ile 240 arasında ne kadar fark olur söyler misiniz?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Ben kullanıyorum bundan. Şöyle söyleyeyim soğutma performansını sevdim. Hele fiyatına göre çok güzel. ARGB desteği de var görüntüsü de hoş. Ancak fanlar RPM değil ve kumandada 2 mod var. Ve radyatör fanları biraz kalın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben kullanıyorum bundan. Şöyle söyleyeyim soğutma performansını sevdim. Hele fiyatına göre çok güzel. ARGB desteği de var görüntüsü de hoş. Ancak fanlar RPM değil ve kumandada 2 mod var. Ve radyatör fanları biraz kalın.
Tam bir F/P ürünü yani ama 240mm al 120 değil.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Tam bir F/P ürünü yani ama 240mm al 120 değil.
Xigmatek Cyclops kullanıyorum üst kısma yerleştiricem radyatörü fakat aklıma takılan bir şey var.

Anakartım B450M-K ramlere değebilir diye düşünüyorum bu yüzden değdirme yapar mı?

Ayrıca kasamın fanları da Xigmatek olduğundan dolayı kasanın içinde zaten kontrolcü var onları oraya bağlamayı düşünüyorum.

He bide hiç sıvı soğutma montajı yapmadım nasıl yapacağım bilmiyorum.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Xigmatek Cyclops kullanıyorum üst kısma yerleştiricem radyatörü fakat aklıma takılan bir şey var.

Anakartım B450M-K ramlere değebilir diye düşünüyorum bu yüzden değdirme yapar mı?

Ayrıca kasamın fanları da Xigmatek olduğundan dolayı kasanın içinde zaten kontrolcü var onları oraya bağlamayı düşünüyorum.

He bide hiç sıvı soğutma montajı yapmadım nasıl yapacağım bilmiyorum.
Değmemesi lazım benim kasam Xigmatek Aquarius Plus ben yana da üste de taktım ikisi de hiçbir sıkıntı yapmadı ama yanda 4 derece soğuk o yüzden yana taktım. Montajı kolay takıldığın yer olursa yardım ederim.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Değmemesi lazım benim kasam Xigmatek Aquarius Plus ben yana da üste de taktım ikisi de hiçbir sıkıntı yapmadı ama yanda 4 derece soğuk o yüzden yana taktım. Montajı kolay takıldığın yer olursa yardım ederim.
Senin kasa ayrı boyut zaten. Yayla gibi alan var :D

Ayrıca sormak istiyorum sadece merakımdan. Xigmatek'in psu larından kasalarından memnun musun? Etrafta pek Xigmatek kullanan görmedim sadece fikrini öğrenmek istedim.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Ayrıca sormak istiyorum sadece merakımdan. Xigmatek'in psu larından kasalarından memnun musun? Etrafta pek Xigmatek kullanan görmedim sadece fikrini öğrenmek istedim.
PSU'm Xigmatek değil ama kasadan gerçekten memnunum. Uzun süre de kasa değiştirmeyi düşünmüyorum. Fanların PWM olmaması beni uyuz ediyor ama yeni fan alırım çok dert değil. Hava akışı vs çok iyi mesela.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
PSU'm Xigmatek değil ama kasadan gerçekten memnunum. Uzun süre de kasa değiştirmeyi düşünmüyorum. Fanların PWM olmaması beni uyuz ediyor ama yeni fan alırım çok dert değil. Hava akışı vs çok iyi mesela.
PWM nedir tam olarak?

Hava akışı konusunda da kasanın önü kapalı olmasına rağmen iki fandan ve alttan güzel hava alıyor bende memnunum hava akışı konusunda. PSU'su da gayet yeterli benim için. Çok kaliteli değilmiş sanırsam ama 8 aydır işimi görüyor.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
PWM nedir tam olarak?

Hava akışı konusunda da kasanın önü kapalı olmasına rağmen iki fandan ve alttan güzel hava alıyor bende memnunum hava akışı konusunda. PSU'su da gayet yeterli benim için. Çok kaliteli değilmiş sanırsam ama 8 aydır işimi görüyor.
PWM yani sinyal ile hızı artıp azalıyor o olay. DC fanlar da benzer işi farklı metotla yapıyor.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
PWM yani sinyal ile hızı artıp azalıyor o olay. DC fanlar da benzer işi farklı metotla yapıyor.
Fanları iki kademe çalışıyor ben düşük modda kullanıyorum gayet yeterli oluyor. Üst kademede sesli oluyor açıkçası.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Fanları iki kademe çalışıyor ben düşük modda kullanıyorum gayet yeterli oluyor. Üst kademede sesli oluyor açıkçası.
Evet benim için de durum aynı. Uygun fiyata gelirse ROG XF 120 almayı düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,651
Üyeler
155,450
Son üye
mehmethakan1451
Top Bottom