Neler Yeni

XPG BattleCruiser ve MSİ 240RH İşlemci Sıvı Soğutucu Nasıl Kullanacagım?

Herrscher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arif DALGALI

Adata XPG BattleCruiser Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX MidTower Bilgisayar Kasası (Siyah)

'nı kullanacagım ve MSİ 240 RH modelli işlemci sıvı soğutucu takacagım işlemcim (Ryzen 7 3800x).
Msi'ın bu modelinde yanında gelen bir HUB denilen bir cihaz geliyor (Kutu, resimdede var zaten) tam olarak ne oldugunu bilmiyorum malesef.. Ne işe yaradıgını ve nasıl bir kurulum yapacagımı da bilmiyorum. Bilgisi olan ve yardımcı olmak isteyen biri varsa sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Ekler

• bb249251-0082-4765-b19a-25a10706147b.jpg
    bb249251-0082-4765-b19a-25a10706147b.jpg
    109.7 KB · Hit: 36

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

Adata XPG BattleCruiser Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX MidTower Bilgisayar Kasası (Siyah)

'nı kullanacagım ve MSİ 240 RH modelli işlemci sıvı soğutucu takacagım işlemcim (Ryzen 7 3800x).
Msi'ın bu modelinde yanında gelen bir HUB denilen bir cihaz geliyor (Kutu, resimdede var zaten) tam olarak ne oldugunu bilmiyorum malesef.. Ne işe yaradıgını ve nasıl bir kurulum yapacagımı da bilmiyorum. Bilgisi olan ve yardımcı olmak isteyen biri varsa sevinirim şimdiden teşekkürler :)
RGB Bağlantılarını tek bir noktaya toplamayı sağlıyor. çoğaltıcı görevi gibi.
Hub. aynı kurumsal yerlerde olduğu gibi bir tane cihaz oluyor. bilgisayarlara giden tüm bağlantılar buraya kadar bağlanıyor.
mesela duvarda internet portları var. tesisatın birleştiği yere 1 tane hub takıp ucuna bu duvar kablolarını bağlarsan internet tüm duvarlara gider mesela.
toplanma alanı.
en iyi cevap seçilir artık.

Herrscher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arif DALGALI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı bir espirisi yok yani anladıgım kadarıyla. Kurulum aşamalarını nasıl yapacagımıda bılmıyorum ılk defa bir kasa toplayacagım ıcın ayrıntılı şekılde anlatılmış vıdeosunu bıldıgın bır yer var mı acaba?
RGB Bağlantılarını tek bir noktaya toplamayı sağlıyor. çoğaltıcı görevi gibi.
Hub. aynı kurumsal yerlerde olduğu gibi bir tane cihaz oluyor. bilgisayarlara giden tüm bağlantılar buraya kadar bağlanıyor.
mesela duvarda internet portları var. tesisatın birleştiği yere 1 tane hub takıp ucuna bu duvar kablolarını bağlarsan internet tüm duvarlara gider mesela.
toplanma alanı.
en iyi cevap seçilir artık.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Farklı bir espirisi yok yani anladıgım kadarıyla. Kurulum aşamalarını nasıl yapacagımıda bılmıyorum ılk defa bir kasa toplayacagım ıcın ayrıntılı şekılde anlatılmış vıdeosunu bıldıgın bır yer var mı acaba?
sıvı soğutmanın mı hub'ın mı.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
hub'ı kasanın görünmeyen tarafına ve ortaya yakın bir yerine montajlamalısın.
bu arada sıvı soğutmanın kendi fanları dışında takılabilecek fan boşlukları ve anakart bağlantıları var mı ?

Herrscher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arif DALGALI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasanın modelinide yazmıştım. XPG BattleCruiser. İçinde 4 adet kendi argb Fanları bulunuyor. Sanırım sordugunun cevabı buydu.
Bu arada anakart Asus rog strix B550-F gaming wifi modeli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,206
Üyeler
155,060
Son üye
SıradanKulanici35
Top Bottom