Neler Yeni

Yapacak çok şey olduğu için hiçbir şey yapmamak, bir şey yapma isteği gelmiyor

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ben uzun zamandır hiçbir şey yapmıyorum. Bunun bazı sebepleri var. Ama bugün kafama dank etti.
Yapacak o kadar şey var ki... Yani süreç şu:
  1. Önce ne yapsam diye düşünüyorum?
  2. Sonra yapabileceğim şeyler aklıma geliyor: bloguma bir makale yazmak, kitap yazmak, kitap okumak, makale okumak, dini ve felsefi araştırma yapmak. Bunların hepsi aklıma birden geliyor böyle hülooo şeklinde.
  3. Ben de bunları birden düşününce istek falan kalmıyor. Yani bir nevi aşırı yükleme oluyorum.
Bu durumdan nasıl çıkarım?

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Aynısı bende de var. Depresyon mu oluyor bu?

Zepett8

80+ Bronze
İlgini çeken şeyleri araştırmaya çalış. Bunları demekki yapmak istemiyorsun. Bu bendede oluyor. Ama ben ille yapıcam dersen kendini başta zorlamalısın sonrası gelir zaten. Sonra sonra bu şeyde gider.

Hanaz

80+ Silver
Ben uzun zamandır hiçbir şey yapmıyorum. Bunun bazı sebepleri var. Ama bugün kafama dank etti.
  2. Sonra yapabileceğim şeyler aklıma geliyor: bloguma bir makale yazmak, kitap yazmak, kitap okumak, makale okumak, dini ve felsefi araştırma yapmak. Bunların hepsi aklıma birden geliyor böyle hülooo şeklinde.
  3. Ben de bunları birden düşününce istek falan kalmıyor. Yani bir nevi aşırı yükleme oluyorum.
Plana sadık kalmayınca başlayan stres ve yorgunluk geçen gunu atla önümüze bakalım

Method

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Alperen Eymen Altunoğlu
Hocam şu sıralar derslerden falan aşırı durgunum bendede öyle hisler var

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlgini çeken şeyleri araştırmaya çalış. Bunları demekki yapmak istemiyorsun. Bu bendede oluyor. Ama ben ille yapıcam dersen kendini başta zorlamalısın sonrası gelir zaten. Sonra sonra bu şeyde gider.
Başka bir şey istemiyorum ki. Ama aklıma bir şey geldi. Plan yapmak. Plansız olunca böyle oluyor bir de planlı olalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

E böyle ne yapılır ki? Okyanusta gibiyim la.

Son düzenleme:

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Aynı durumdayız. Bir sürü ama bir sürü yapacak şey var. Bundan kurtulmanın tek yolu böl ve yönet mantığı. Bunun içinde vazgeçmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Önce bizim kariyerimiz veya hayatımız için en önemli ve en aciliyeti olandan olmayana doğru sıralıyoruz. Sonra bunlardan 2 veya 3 tanesini seçip diğerlerinden "şimdilik" vazgeçiyoruz. Bütün enerjimizi ve planımızı bu seçtiklerimize göre ayarlıyoruz. Aklımıza çalışırken(genelde tam çalıştığımız zamanlarda olur) yeni bir fikir mi geldi ? Not alıp hiç gelmemiş gibi çalıştığımız şeye devam ediyoruz. Başka türlü kurtulamayız.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,986
İsim
Taha Efe
Bende benzer durumlar yasıyorum su aralar yapmak gereçeken Planı parçalara ayırmak ve kücük kücük yapmak.

Hipermario

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Berat
İlgilendiği Kategoriler
Kişisel Gelişim,Teknoloji,Otomobiller
Instagram
beratcankaya58
Aynısının bir benzeri bendede var. Bende bir is yapmak istiyorum ama sonra millet ne der diyip vazgeçiyorum.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,074
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Önce psikolojik konularından biraz uzak durman gerekiyor çok fazla düşünüyorsun beynine zihnine yazık ediyorsun gereksiz yoruyorsun bunlardan biraz uzak durursan daha iyi olacaksın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,325
Üyeler
140,809
Son üye
freaqzer
Top Bottom