Neler Yeni

-Yardım-300 Tane Chrome Sekmesi Açıyorum

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,624
İsim
Orkun
SelamunAleyküm. Arkadaşlar böyle bir fantezim var , araştırma yaptığım için birden fazla yakaşık 200-300 arası sekme açık bırakıyorum, araştırma yapmasam dahi açık bırakıyorum , google arka planda açık kalırken , yüksek ayarda oyun oynamak istiyorum(valorant,the finals,gta5 bu üç oyun arka planda hep açık kalacak şekilde), aynı zamanda arka planda after effects, premier pro , word ,excel,figma,bluestacks programları açık kalsın ,hepsini aynı zamanda kullanmak istiyorum . Pc ara sıra kasıyor. Şuanda sistemim var yükseltmek istiyorum neler eklemeliyim...Not(BİR BİLGİSAYAR BUNLARI YAPAMAYACAKSA, BEN BİLGİSAYARIM DEMESİN...)
Asus Prime B450M-K II-Anakart
Asus Dual RX 6600 8GB -Ekran Kartı
Corsair Vengeance RGB RT 16GB -Ram
Adata Legend 512GB-M.2 SSD
AMD Ryzen 5 5500 3.60GHz- İşlemci
Microsoft Edge kullan. Sekmeleri otomatik uykuya alma özelliği var. Uykuya aldığında cpu ve ram kullanımını en düşüğe çekiyor.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,215
İsim
C Ş
SelamunAleyküm. Arkadaşlar böyle bir fantezim var , araştırma yaptığım için birden fazla yakaşık 200-300 arası sekme açık bırakıyorum, araştırma yapmasam dahi açık bırakıyorum , google arka planda açık kalırken , yüksek ayarda oyun oynamak istiyorum(valorant,the finals,gta5 bu üç oyun arka planda hep açık kalacak şekilde), aynı zamanda arka planda after effects, premier pro , word ,excel,figma,bluestacks programları açık kalsın ,hepsini aynı zamanda kullanmak istiyorum . Pc ara sıra kasıyor. Şuanda sistemim var yükseltmek istiyorum neler eklemeliyim...Not(BİR BİLGİSAYAR BUNLARI YAPAMAYACAKSA, BEN BİLGİSAYARIM DEMESİN...)
Kusura bakma da aynı anda çok şey istiyorsun. Bir bilgisayar aynı anda bunları yapamaz tabi ki de. Sen süper bilgisayar istiyorsun şöyle saha büyüklüğünde olanlardan. Paran varsa al bir tane işini ancak o görür.

1714029162696.png

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,624
İsim
Orkun
Bir de sanal bellek kullanabilirsin raminin yetmediği durumlarda bir ram kadar performans sağlayamasa da donma kasmaları azaltmaya çalışacaktır.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,215
İsim
C Ş
16 GB RAM... Bilmiyorum, benim Adobe'nin kullanımına yetmez... :D
1714029275675.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de şöyle bir atasözü var:
Ayranı yok içmeye gümüş köprü ister geçmeye.

1 tb ekstaradan ssdm var , boş yorum yapmayın . sadece bilgi için yazmıştım. her gelen laf sokup gitmiş, gerekli cevabı vermemiş
1 TB ekstra SSD varsa tamam olur o zaman. (!)

Arkaplanda uygulama çalıştırmak, Chrome'da sekme açmak, Adobe gibi renden alan uygulamalar kullanmak en çok RAM ister. 16 GB RAM ile bunların hepsinin aynı anda uygulanması çok çok yavaş olur. Bilgisayar sürekli kasar, donar, yanıt vermez. Boşu boşuna da yormuş olursun.
Bu dediklerini aynı anda açıp rahat çalışması için en azından 64 GB RAM gerekli. Ayrıca işlemci de bayağı zorlanacaktır.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
sarsılmaz
Teşekkürler 64GB ram düşünüyorum o da kurtarmaz sıfırdan bir sistem dizebilirim inşaAllah

destek

Lorx61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Kadir
senin o dedikleri ryzen 7 ve 32 gb ram ile yaparsın adam akıllı o sistemle de fazla öyle şeyler yapma benim arkadaşımda öyle yaparak kendini çok havalı sanıyordu ram yandı

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
sarsılmaz
Kardeş havalı sanmakla ne alakası var . Ben böyle kullanmayı seviyorum

aLoNeDarK33

80+ Bronze
Şahsi tavsiyem acilen bir piskoloğa gitmendir ama illaki tavsiye istiyorsan Ryzen 9 7950xt işlemcisi b650m anakart ve 64 gb ram alman yönünde olurdu

YiğitY.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Yiğit Yenigün
Sistem önerisi bazı konforenslara katılarak fiyat bilgisi alabilirsin
1714161627285.png

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
662
İsim
Berat fatih
Teşekkürler 64GB ram düşünüyorum o da kurtarmaz sıfırdan bir sistem dizebilirim inşaAllah

destek
68K Bİ SİSTEM LAZIM SANA 64gb ram intel i7 veya i9 ekran kartın da 3060 12gb amd çıkıcan

Top Bottom