Neler Yeni

(YARDIM) Ekran Kartı Sıcaklığı Hakkında

ReaveN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Can Tahir
Arkadaşlar bende bi GTX 1070 var Arctic Accelero Hybrid sıvı soğutmalı. Yeni aldım bi tanıdıktan onun yapıp attığı Furmak testlerinde 2560x1440 çözünürlükte 50'yi geçmiyordu. Sonra aldım kartı bilgisayarımda Rise of the Tomb Raider'ı DX 12 son ayarlarda açtım 33 dereceyi geçmiyordu. Ertesi gün Borderlands 3'ü DX 12 ile oynamaya başladım yarım saat sonra bi sıcaklığa bakayım dedim 62 derecede sabitlenmişti. Sonra tekrar Tomb Raider'a girdim o da 64'te sabitlendi. Macunun bitebileceğini düşündüm ve silip yeni markasız macun sürdüm fakat sonuç yine aynıydı 62 derecelere çıkmaya başladı. Aynı macunu işlemcide de kullanıyorum o da 120mm sıvı soğutmalı. İşlemci yük altında 50 dereceyi aşmıyor. Kasanın içine her türlü ekran kartının soğutucusunun yönlerini değiştirerek taktım radyatörü ve fanları üste aldım içe aldım hiçbir şekilde düzelmedi yani. Problem montajda olabileceğini sanmıyorum ama bildiğiniz püf noktaları söylerseniz sevinirim. İnternetten macun değişimi filan araştırdım kendim yaptım. Galiba macun dandik olduğu için oluyor. Yarın Thermal Grizzly Kryonaut gelcek kargoyla, 1 gramlık aldım 125 TL'ye. Malum tek kullanımlık olduğu için belki birşeyi yanlış yaparım heba etmeden size danışmak istedim. Sorun ne olabilir nerde yanlış yapıyor olabilirim ? Bir de sıvı soğutucuyla bu dereceler iyi mi ? Biraz yüksek gibi sanki.. 50 derece işlemci için ve 65 derece ekran kartı için biraz çok değil mi ? Stock fan bile bu derecelerde çalışıyor. İlk aldığımda 33 dereceyi aşmıyordu ama işlemcimi bu macunla 2 senedir hep 50 derecede kullanıyorum. Macunun dandikliği galiba. Bi de mesela bu Kryonaut'u sürdüm diyelim bu ne kadar süre idare eder bitmeden ? 1 sene gidiyor mu en azından ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ReaveN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Can Tahir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kryonaut macun ile 47 dereceyi aşmıyor şimdi. Böyle ısınma sorunu yaşayan arkadaşların bilgilenmesi açısından tecrübemi paylaşayım.

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Zaten sorun yokmuş thermal grizzly ile şuan daha serin çalışması normal. Gerek varmı tartışılır, 60-65 derece gpu için ideal çalışma sıcaklığıdır.

ync_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
954
İsim
Oğuzhan
Benim GPU 70-75 arası yükte iken 62 normal bi değer bence genede gerek yoktu ama senin tercihin(y)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,491
Üyeler
149,739
Son üye
CanGöll_0
Top Bottom