Neler Yeni

[YARDIM] Ekran Kartı ve Ram takviyesi için Yardım eder misniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emirhan İkizler
Herkeser merhabalar evimde ekran kartı olmayan patates bir bilgisayar ve bir miktar para var (2200 tl) ve bu bilgisayara ekran kartı ve ram eklemek istiyorum fakat bu işlerden hiç anlamıyorum o yüzden yardımcı olur musunuz? Bilgisayarımın parçalarını aşağıya yazıyorum.

İntel İ3-4160 İşlemci
2x2 = 4 gb Ram ( cl ve mhzlerini bilmiyorum cpu-z görüntülerinden bakar mısınız? )
Gigabyte H81M-S2PH Anakart
Ekran kartı yok (hd4400)

Ben pek anlamadığım için GÖRSELLER BAKMAYI UNUTMAYIN LÜTFEN
2200 TL param var ve 8 gblık bir ram alıp 8+2 =10 gb yapmak istiyorum ama CL ve MHZ gibi şeylerden anlamıyorum hangi rami almalıyım.
Artan paraya alabileceğim EN İYİ Ekran kartını almak istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Ekler

• eski1 (2).png
    eski1 (2).png
    5.2 KB · Hit: 38
  • eski2 (2).png
    eski2 (2).png
    14.9 KB · Hit: 44
  • eski3 (2).png
    eski3 (2).png
    15.8 KB · Hit: 40
  • eski4 (2).png
    eski4 (2).png
    4.3 KB · Hit: 44
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emirhan İkizler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilen birisi Ramlerimin kaç CL ve MHZ olduğunu söyleyebilir mi ? ona göre 8gb ram alacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

O bilgisayar artık gelişmez. Biraz para biriktirip DDR4 yeni sisteme geçmen iyi olur. DDR3 için yapılacak harcamada para boşa gider.
bende paranın israf olacağını düşünüyorum ama şuan ddr4 sisteme geçecek bütçem maalesef yok. elimdekine bir ekran kartı ve biraz ram takıp en azından valorant vs. gibi oyunları kasmadan oynamak istiyorum yinede teşekkür ederim. Bu arada eğer anlıyorsan ramimin kaç CL ve MHz oldugunu söyler misin ona göre 1 tane 8gb ram alacağım

Cüneytt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Cüneyt Kurtululuş
Herkeser merhabalar evimde ekran kartı olmayan patates bir bilgisayar ve bir miktar para var (2200 TL) ve bu bilgisayara ekran kartı ve ram eklemek istiyorum fakat bu işlerden hiç anlamıyorum o yüzden yardımcı olur musunuz? Bilgisayarımın parçalarını aşağıya yazıyorum.

İntel İ3-4160 İşlemci
2x2 = 4 gb Ram ( cl ve mhzlerini bilmiyorum cpu-z görüntülerinden bakar mısınız? )
Gigabyte H81M-S2PH Anakart
Ekran kartı yok (hd4400)

Ben pek anlamadığım için GÖRSELLER BAKMAYI UNUTMAYIN LÜTFEN
2200 TL param var ve 8 gblık bir ram alıp 8+2 =10 gb yapmak istiyorum ama CL ve MHZ gibi şeylerden anlamıyorum hangi rami almalıyım.
Artan paraya alabileceğim EN İYİ Ekran kartını almak istiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Sahibinden 2.elden i5 4570 400-500 TL falan satıyorlar birde 8gb ddr3 1600mhz ram al sahibinden yada başka bi yerden kalan parayla gtx 1050 almaya çalış max bu olur ama bence buna yatırım yapma.

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
bilen birisi Ramlerimin kaç CL ve MHZ olduğunu söyleyebilir mi ? ona göre 8gb ram alacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende paranın israf olacağını düşünüyorum ama şuan ddr4 sisteme geçecek bütçem maalesef yok. elimdekine bir ekran kartı ve biraz ram takıp en azından valorant vs. gibi oyunları kasmadan oynamak istiyorum yinede teşekkür ederim. Bu arada eğer anlıyorsan ramimin kaç CL ve MHz oldugunu söyler misin ona göre 1 tane 8gb ram alacağım
800mhz anca 2.el bulabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Emirhan İkizler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    11.3 KB · Hit: 33
Top Bottom