Neler Yeni

Yaşım 14 boyum (1.60) 1.80 olurmuyum?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Babam 1.63 Annem 1.58 Dedem (Annemin Babası uzun boyluymuş annemin dediği kadar) babamın babasının boyunu bilmiyorum ama bazı amcalarım kısa bazıları uzun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eminmisin çünkü ergenlik dönemindeki herkes bence yılda en az 1 cm atıyor
Hayır bazı insanların boyu küser hiç uzamayabilir bazı insanlarda 14 yaşında çok kısa olur lise bitimine doğru üniversite zamanı birden çok uzar. Senin boyun 180 olması çok zor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hünkar
Hayır bazı insanların boyu küser hiç uzamayabilir bazı insanlarda 14 yaşında çok kısa olur lise bitimine doğru üniversite zamanı birden çok uzar. Senin boyun 180 olması çok zor.
20 yaşımda istediğim boyda olmassam eğer bi 5-10 cm boy uzatma ameliyatı olamk istiyorum

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
14 yaşındayım boyum (1.60) 1.80 olmak istiyorum olurmuyum? Evde düzenli spor yapan biriyim (barfiks, şınav vs.) Yaşıtlarım benden çok uzun en yakın arkadaşım bile 1.73 cidden moralim bozulmaya başlıyor. Annem babam kısa olduğu için bende büyüdüğüm de kısa olmaktan korkuyorum. Yakınlarım yakışıklı olduğumu ama boydan kaybettiğimi söylüyorlar (sarı saçlı, yeşil gözlüyüm) Bu arada (3 yıl basketbola gittim ama o zamanlar ergenlik çağında olmadığım için boyum pek uzamadı zaten haftada 2 gün gidiyordum öyleydi) Düzgün bir şekilde fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
olru kanka 16 yaşıma kadar 158dim 1 yıl olacak uzamamın başlamasının 173 falandım en son baya uzuyosun tipine de tam oturuyor ancak diğer büyüme faktörlerinde şikayet varsa doktora gitmeni öneririm çünkü diş vb şeylerde de problem çıkabiliyor

yesososo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
Yusuf Yusuf
Ergenlik çağında isen uzarsın usta sıkintı etme bende 14 yaşındayım 1.70 den uzunum en son ölçtüğümde 1.70 dim şuan 1.70 den fazlayımdır baya oldu genetiklerinde de varsa dert etme yoksa basketbol oyna
senin yaşındayken bende öyleydim baya uzarsın sen

Bery

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,777
İsim
Yiğit Beren Sağlam
Instagram
syigitberen
Discord
Yeeeeeet#1981
14 yaşındayım boyum (1.60) 1.80 olmak istiyorum olurmuyum? Evde düzenli spor yapan biriyim (barfiks, şınav vs.) Yaşıtlarım benden çok uzun en yakın arkadaşım bile 1.73 cidden moralim bozulmaya başlıyor. Annem babam kısa olduğu için bende büyüdüğüm de kısa olmaktan korkuyorum. Yakınlarım yakışıklı olduğumu ama boydan kaybettiğimi söylüyorlar (sarı saçlı, yeşil gözlüyüm) Bu arada (3 yıl basketbola gittim ama o zamanlar ergenlik çağında olmadığım için boyum pek uzamadı zaten haftada 2 gün gidiyordum öyleydi) Düzgün bir şekilde fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
Ben de 13 yaşında 1.63 falandım şu an 15 im 1.83üm

BeKo'O

80+ Silver
1-3 senede birden 10-15 cm boy atan insanlar var. Çeşitli boy uzatma omurga esnetme egzersizleri var bir sürü onlardan yapabilirsin, bol bol zıpla ve ip atla basketbol oyna, spor yapmaya devam et ve sakın yük altına girme çok ağır şeyler taşımamaya çalış. İstersen doktora da başvurabilirsin onlarda bu gibi konularda yardımcı oluyorlar.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Genetik olarak boyun 1.80 üstü olmaz gibi ama annesi/babası 1.60 olup kendisi 1.90 olan arkadaşlarımda var. Erkekler genelde bi anda boy atıyor ben geçen sene 1.60 ken şuan 1.71 im. Bekle sende atarsın kafana takma. Basketbol oynamaya devam et benim uzamamda basketbolun etkisi de oldu bence. Yüzme de boya katkısı olan sporlardan biri.

eşşek herif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Furkan
Basketbol oynamanın boy uzattığını düşünmüyorum evde zıpla aynı şey
basketbol daha mantıklı koşu at zıpla falan baskette deli gibi zıplarsın maçlarda evde antreman yapar gibi olur :]
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış hatırlamıyorsam tübitaka göre basketbol oynamak ortalama boy uzamasından çok fazla fark ettirmiyor.Daha çok kalsiyum al ve dengeli beslen.Yumurta öneririm.Ben de 14 yaşındayım.Sahurda 2 tane yumurta yiyorum ve gerçekten gelişim sağladığını hissediyorum.
ramazan başından beri her sahur 2 haşlanmış yumurta yiyorum +3cm uzadım herhalde :D

omergvn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ömer
Kural 18: Eski Konuları Yükseltmek
Uzar herhalde.
Ben 14 den 15 e geçtiğim sene 162 den 177 ye uzamıştım.
Sonra daha da devam etti uzamam ve 184 oldum şimdi.
Ekim'de 16 olacağım. O zamana kadar da uzarım herhalde
Ben 14 yaşındayım Ağustosda 15 e gireceğim yani daha 5buçuk ay falan var 15e girmeme erkeğim boyum 160 benle dalga geçenler oluyor babam 180 annem 172 haftada 2 kere yüzmeye gidiyorum neden boyum uzamiyor ergenlik dönemiyle alakalı bir şey mi var koltuk altımda kıl falanda çıkmıyor 50 kiloyum sizce boyum uzarmi

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Mustafa
Direk gercegi soyliyim boyunun ne kadar olcagını genetiğin belirler buyuk olcude tabi dengeli beslenme vs edersende ekstra takviye olur ama tatmin olurmusun bilmem

Top Bottom