Neler Yeni

Yaşım 14 boyum (1.60) 1.80 olurmuyum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hünkar
Annen ile Babanın boyu kaç deden amcanın boyu kaç belli bir sınırın var istediğin sporu yap o sınırı aşamazsın spor yaparak o sınıra yaklaşırsın.
Babam 1.63 Annem 1.58 Dedem (Annemin Babası uzun boyluymuş annemin dediği kadar) babamın babasının boyunu bilmiyorum ama bazı amcalarım kısa bazıları uzun
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben 14 de 1.73 tüm 1 yıl geçti hala 1 .73 üm
Eminmisin çünkü ergenlik dönemindeki herkes bence yılda en az 1 cm atıyor

onlinedoktor

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Mustafa Karadeniz
14'ümde 1.72'yken, 15'imde 1.85 oldum. Boy işleri biraz sağlıklı beslenme, biraz düzenli uyku ve çokça kalıtıma bağlıdır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Uzarsın bence süt iç ve basketbol oyna ergenlerde belli bir dönemde boy baya uzuyomuş diye duydum yani yaz tatiline girerken 1.60 olup tatilden çıkarken 1.70 olmak gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hünkar
Yanında süt de içebilirsin.Akşam evde yoğurt varsa mutlaka tüket.Kalsiyum başlıca gelişim sağlıyor.Protein de onu destekliyor diyebilirim.
Yoğurt pek sevmesemde arada bir yemeklerin yanında tüketiyorum. Bi kaç ay sonra köye gidicez bana orda boyun çok uzar felan dediler

Ryphex

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Babam 1.63 Annem 1.58 Dedem (Annemin Babası uzun boyluymuş annemin dediği kadar) babamın babasının boyunu bilmiyorum ama bazı amcalarım kısa bazıları uzun

Eminmisin çünkü ergenlik dönemindeki herkes bence yılda en az 1 cm atıyor1
15 e 5 ay kala 1.73 tüm şuan yeni 15 oldum hala 1.73

şahin doğan

80+ Platinum
14 yaşındayım boyum (1.60) 1.80 olmak istiyorum olurmuyum? Evde düzenli spor yapan biriyim (barfiks, şınav vs.) Yaşıtlarım benden çok uzun en yakın arkadaşım bile 1.73 cidden moralim bozulmaya başlıyor. Annem babam kısa olduğu için bende büyüdüğüm de kısa olmaktan korkuyorum. Yakınlarım yakışıklı olduğumu ama boydan kaybettiğimi söylüyorlar (sarı saçlı, yeşil gözlüyüm) Bu arada (3 yıl basketbola gittim ama o zamanlar ergenlik çağında olmadığım için boyum pek uzamadı zaten haftada 2 gün gidiyordum öyleydi) Düzgün bir şekilde fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
basketbol oynadın diye boyun uzayacak diye bir şey yok genetik olarak ailen vs kısa ise sende kısa olursun basket oynayarak uzayamazsın

smithblacksmith

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,060
İsim
Samet Demirci
14 yaşındayım boyum (1.60) 1.80 olmak istiyorum olurmuyum? Evde düzenli spor yapan biriyim (barfiks, şınav vs.) Yaşıtlarım benden çok uzun en yakın arkadaşım bile 1.73 cidden moralim bozulmaya başlıyor. Annem babam kısa olduğu için bende büyüdüğüm de kısa olmaktan korkuyorum. Yakınlarım yakışıklı olduğumu ama boydan kaybettiğimi söylüyorlar (sarı saçlı, yeşil gözlüyüm) Bu arada (3 yıl basketbola gittim ama o zamanlar ergenlik çağında olmadığım için boyum pek uzamadı zaten haftada 2 gün gidiyordum öyleydi) Düzgün bir şekilde fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
Annem ve Babam 1.55
Abim ve Ben 1.65

Ne yaparsan yap faydası olmaz tamamen genlerke alakalı, dayın veya amcan uzunsa şansın var.

Bizim sülale komple kısa o yüzden biz de kısayız malesef.

edd123

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,987
İsim
Mehmet Emin Kılıç
genetik ile alakalı. aynı yaştayız benim boyum 1.84 mesela genetiğimde de uzun boyluluk var. üyük amcam 1.94, oğlu 1.98, babam 1.80. Geçen senelerde sürekli basketbol oynadım büyüme çağında olduğum için 2 senede yaklaşık 15cm civari boy attım. kimi zaman da ne kadar egzersiz yaparsan yap olmuyor genetik gerekiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hünkar
annenle babanın boyunda 1,75 üstü varsa geçersin ben 14 yaşında 168 dim 4sene sonrasında 184 ü gördüm 20 yaşındayım hala 184üm
Yok ama bazı amcalarım uzun

Annem ve Babam 1.55
Abim ve Ben 1.65

Ne yaparsan yap faydası olmaz tamamen genlerke alakalı, dayın veya amcan uzunsa şansın var.

Bizim sülale komple kısa o yüzden biz de kısayız malesef.
Amcalarımın bazıları uzun bazıları kısa dayımda 170 felan olması lazım

Besim Tibuk

80+ Gold
Daha yolun başındasın. Spor yap, süt iç ve dengeli beslen.
Uyku ile alakasız. (Bence)

Günde 4 saat bile uyumadan koca gün sağlıksız besleniyorum.
Günün %85'ini PC başuında geçirmek zorundayım.
Boyum yaşıtlarımla normal hatta yüksek.

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
670
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
Yok ama bazı amcalarım uzun

Amcalarımın bazıları uzun bazıları kısa dayımda 170 felan olması lazım
1.80 olman çok zor daha fazla basket tarzı spor ip atlama bol bol süt iç ama yapsan bile 3 4 santim geçersin babanı

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hünkar
Uzarsın bence süt iç ve basketbol oyna ergenlerde belli bir dönemde boy baya uzuyomuş diye duydum yani yaz tatiline girerken 1.60 olup tatilden çıkarken 1.70 olmak gibi
Köye gidicem haziranda orada uzarsın diyorlar bana

Top Bottom