Neler Yeni

Yatırım ekibi kurmak

grasdiyas

80+ Silver
forumda aşırı fazla yatırım konusu açılmaya başladı özellikle benle yaşıt olan kişiler. Gerek İstanbul veya Amerikan borsası gerek emitlar veyahut kripto para. yalan yok yaşım 16 ve Emtia, Borsa İstanbul ve Kripto para alanlarında yatırımlarım bulunuyor. benimle aynı yaşlarda veya yaşça büyük yada küçük abiler kardeşler farketmeksizin sohbet ve yardımlaşmak amaçlı bir grub kurmak istiyorum. katılımcılar bu konunu altına mesaj veya discord üzerinden ulaşabilirler:

Discord: _ectonurite
olayı nedir hocam tam olarak anlatabilirmisiniz kazançlı bişeymi peki 500tl yatırsam uzun vadede bişeyler olurmu pek anlamıyorum bu işlerden açıkcası ekip halinde olunca ne gibi avantajı oluyor

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Furkan ŞENGÜL
olayı nedir hocam tam olarak anlatabilirmisiniz kazançlı bişeymi peki 500tl yatırsam uzun vadede bişeyler olurmu pek anlamıyorum bu işlerden açıkcası ekip halinde olunca ne gibi avantajı oluyor
kanka sohbet muhabbet işte bilgi paylaşımı beyin fırtınası gibi. olayın kazanç ile bir ilgisi yok ama piyasaı öğrenmek istiyosan gelebilirsin her zaman da oluşturcağımız platform yok

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,445
İsim
Selim
Midastan nvidia hissesi aldım şuan huzurluyum çünkü her yıl ikiye katlayacak 👍 Nvida 4090 alacaktım onun yerine hissesini aldım bundan sonra almak istediğim şeye karar verip parasını hisseye yatırcam bir yıl sonra alacağım şeyi kârla almış olurum

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Furkan ŞENGÜL
Midastan nvidia hissesi aldım şuan huzurluyum çünkü her yıl ikiye katlayacak 👍 Nvida 4090 alacaktım onun yerine hissesini aldım bundan sonra almak istediğim şeye karar verip parasını hisseye yatırcam bir yıl sonra alacağım şeyi kârla almış olurum
Umarım ironi yapmışsındır

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,603
İsim
Mehmet Aslan
Zamanında alamadık zamanında alamadık:peeposad:

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Furkan ŞENGÜL

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,445
İsim
Selim
Emin ol nvidianın dolar bazlı iki x yapması çok çok zor

Nedenini soracaksan bunun için şirket değerine 3 trilyon dolar eklenmeli
Şirket değeri üzerinden hisseler 2x 3x yapmaz :) geçen yıl yüzde 150 yükseldi ondan önce ki yılda aynı şekilde 🤷 şirkette ki bilanço ve olumlu gelişmeler hisse de yükselişe neden olur daha detaylı bilanço ve analizlerle de desteklenir. En son 118 den almıştım bu yıl sonu 160 ön görülüyor, ocaktan sonra 2025 yılı da altın yılı olacak Nvidia için şuan en kötü 20 bin alacağım yıl sonu :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zamanında alamadık zamanında alamadık:peeposad:
Şimdi alabilirsin kumbara yapın ve unutun en azından 2026 ya kadar dursun

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Furkan ŞENGÜL
Şirket değeri üzerinden hisseler 2x 3x yapmaz :) geçen yıl yüzde 150 yükseldi ondan önce ki yılda aynı şekilde 🤷 şirkette ki bilanço ve olumlu gelişmeler hisse de yükselişe neden olur daha detaylı bilanço ve analizlerle de desteklenir. En son 118 den almıştım bu yıl sonu 160 ön görülüyor, ocaktan sonra 2025 yılı da altın yılı olacak Nvidia için şuan en kötü 20 bin alacağım yıl sonu :)

Şimdi alabilirsin kumbara yapın ve unutun en azından 2026 ya kadar dursun
dolaşımdaki lot*fiyat = market değeri

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,445
İsim
Selim
dolaşımdaki lot*fiyat = market değeri
Maalesef dediğiniz gibi işlemiyor borsa :) 2021 Şubat'ta net değeri 520milyar dolar, 2024 temmuz değeri 3 Trilyon dolar neredeyse 6 kat artış 🤷 ama hisse getirisi 2021 de günümüze yüzde 3 bin yükselmiş yani senin mantığına göre 400trilyon dolar filan olması gerekiyor şirket 😁

Maalesef dediğiniz gibi işlemiyor borsa :) 2021 Şubat'ta net değeri 520milyar dolar, 2024 temmuz değeri 3 Trilyon dolar neredeyse 6 kat artış 🤷 ama hisse getirisi 2021 de günümüze yüzde 3 bin yükselmiş yani senin mantığına göre 400trilyon dolar filan olması gerekiyor şirket 😁
Muhtelemen 1000 dolara ulaşınca tekrar bölünür hisse

Son düzenleme:

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Furkan ŞENGÜL

Muhtelemen 1000 dolara ulaşınca tekrar bölünür hisse
Vallah amerikan borsası nasıl bir sistem var bilmiyorum ama teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Furkan ŞENGÜL
Kanka telegramda bu iş için gruplar var.
Bak bizim matematikçi bir grupta adamlar topladıkları zaman milyonlarca liralık hisse topluyorlar. KontrolMatik'te delege falan olması lazım hatta.
Şimdi sen 16 yaşındasın ben 18 bizden çıksa çıksa en baba 20 bin liralık yatırım çıkar o yüzden bir grup kurmaya değil de kalabalık bir gruba girmeye bak.
sizde katılacak mısınız telegram.
insta yok
telegram yok
whatsapp var ama ne kadar güvenilir bilmiyorum
discord yok
en çok aktif olacağım yer forum gibi duruyor.(benim adıma)
telegram

Top Bottom