Neler Yeni

Öneri Yaz Tatilinde Yalayıp Yutacağım Oyunlar! (EPIC GAMES BELEŞ OYUNU)

Memolii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet Arif Negiz
Yaz geldi, malumunuz gamer'lar olarak çok sevinçliyiz. Ben de yaz tatili boyunca yalayıp yutacağım çeşitli hikayeli oyunları yazayım dedim. Belki oyun arayanlara yardımcı olur :).

1)
Rise of the Tomb Raider
2013 yapımı Tomb Radier'ın devam oyunu kendisi. Hikayeli ve aksiyon dolu güzel bir oyun. Grafikleri de 2015 yapımı bir oyun için çok güzel.
Steam fiyatı: 29TL

2) Dying Light
Zombilerle dolu bir dünyada, Urfa- HARRAN'da parkur yapa yapa zombi deştiğimiz, aksiyon ve gerilim dolu güzel bir hikayeli oyun kendisi.
Steam fiyatı: 59TL

3) Bioshock Infinite
Tam olarak nasıl bir oyun olduğunu ben de bilmiyorum ama yıllar önce alıp 1 saat oynamıştım. Yine bilim-kurgu bir dünyada hikayede ilerleyip güzel grafiklerle, çevre ile büyülendiğimiz bir oyun kendisi. Beni sarmıştı bi' tık. Yaz tatilinde de güzel akar gibi, bitirmeye oynarım.
Steam fiyatı: 49tl

4) L.A. Noire
Dedektiflik, polisiye tarzı oyunları sevenler için yapılmış bir oyun. 90'lı yıllarda geçiyor. Seveni çok, yorumları çok iyi. Grafikler oyunun çıkış yılı gereği çok iyi değil ama unutmayın HER ŞEY GRAFİK DEMEK DEĞİL. Hikayesini çok merak ediyorum. Sherlock Holmes sevenler de deneyebilir.
Steam fiyatı: 144TL (YUH LAN ZAMANINDA 7TL'YE ALMIŞTIM BEN)

5) Little Nightmares
Küçük, tatlı ve cesur bir karakteri yönettiğimiz, atmosferi ve hikayesi oldukça başarılı ve gerilimli olan bir platform oyunu. INSIDE'ı bilen ve sevenlerin kesinlikle oynaması gereken çerezlik bir oyun.
Steam fiyatı: 31TL (sj)

6) METRO serisi
Apokaliptik bir dünyada, insanların yüzeydeki canavar ve zehirli gaz bulutlarından kaçmak için metrolara sığındığı bir hikaye. Oyunlarını çok severim ve birkaç kez bitirmişliğim var. Bu sene yeniden başlamayı düşünüyorum tüm seriye. Kıyamet sonrası hikayelerini sevenler göz atsın.
Steam fiyatı: 3 oyunu toplam 311TL (Metro 2033 Redux=31TL, Metro Last Light Redux=31TL, Metro Exodus=249TL)

7) Assassin's Creed serisi
Elbette tüm oyunlarını bitiremem ama en azından evrenine giriş yapmak istiyorum. Bilmeyen yoktur, özetlemek gerekirse bir suikastçi olup hikayede ilerlediğimiz, oradan oraya atlayıp adam kestiğimiz eğlenceli ve güzel bir oyun serisi.
Steam fiyatı: Çok fazla oyunu var, hangisini oynayacağımı ben de bilmiyorum :d

8) Batman Arkham serisi
İlk oyunu olan Batman Arkham Asylum'u bitirmiştim. Devamı olan oyunları da bitirmeyi planlıyorum. Çizgi roman veya sinematik evrenlerden tanıdığımız Batman'in başka başka hikayelerini konu alan dövüjlü ve zevkli bir hikayeli oyun kendisi.
Steam fiyatı: 4 oyunu toplam 152TL (Batman Arkham Asylum=31TL, Batman Arkham City=31TL, Batman Arkham Origins=31TL, Batman Arkham Knight=59TL)

9) Far Cry serisi
Bende şu anda 3. ve 4. oyunları var. Ayrı ayrı zamanlarda ikisini de oynamak istiyorum. Far Cry evrenine girmeyeli yıllar olmuştu, özledim... İki oyunda temelde aynı mantık: Adada düşmanları temizle, yeni bölgeler aç, masum insanları kurtar, silahlarını geliştir ve hikayede ilerle. Aralarından birini tercih edeceksem 3. oyununu tercih ederim.
Steam fiyatı: 2 oyunu toplam 224TL (Far Cry 3=89TL, Far Cry 4=135TL)

10) Control
Epic Games sağ olsun, tatil için bir yeni oyun daha eklenmiş oldu. Telekinezi yeteneğimizi kullanarak fantastik bir hikayede ilerlediğimiz bir oyun kendisi. Oynanır.
Steam fiyatı: 209TL

Eveet, geldik listemin sonuna. Umarım bu yaz tatili gerçekten hepimiz için güzel ve rahat geçer. Ben evde kaldığım süre boyunca bahsettiğim oyunları oynayıp bitirmeye çalışacağım. Tabii ki de hepsini bitirmem neredeyse imkansız sonuçta ben de insanım, değil mi? Ama yine de büyük çoğunluğunu bitireceğime inanıyorum. Umarım size de güzel fikirler verebilmişimdir. Yaz tatilinde hepinize iyi eğlenceler!
NOT: Listedeki oyunları indirim dönemi olan 24 Haziran'da almanız tavsiye edilir!!!
Dying light ı bu ay içinde bitirdim gerçekten gerek hikayesi gerek grafikleri ile çok etkileyen bir oyun combat sistemi zatem efsane ancak oyunu tamamen bitirmek istiyorsanız dlc si olan the followingi almalısınız çünkü orada hikayeyi kavrıyorsunuz ve olayları anlıyorsunuz yaklaşık dlc si ile birlikte 40 saatte bitirdim orta düzey bir loot yaparak

Top Bottom