Neler Yeni

Yazılım Hakkında Merak Ettiklerim

Baran 99

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baran
Çok araştırma yaptım ama bişey anlamıyorum şimdi bu kodları nereye yazıyoruz ve yazdıktan sonra ne oluyor amaç ne

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,166
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Amaç proje gerçekleştirmek.Kodlari yazacağın yer Programlama Dillerine göre değişebiliyor.

kodları bildiğin not defterine yazsan da olur ama ide ler var.bunun özellikleriyle Kodları daha çabuk yazmamızı sağlıyor ve hata ayıklamayı kolaylaştırıyor vs. genelde ide ler kullanılır not defterinde yazmak uğraştıran bir iştir bazı idelerde birden fazla dosya ile çalıştığında (android studio gibi). not defteri işkence haline gelir. örnek verirsek C ini visual studio , clion vs. , java için intelljidea python için pycharm vs

Baran 99

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amaç proje gerçekleştirmek.Kodlari yazacağın yer Programlama Dillerine göre değişebiliyor.
Mesela bilgisayara Python kurdum diyelim buraya ne yazcamda bi proje olucak hangi sırayla ne yazmam gerektiğini nerden anlıycam

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,166
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Mesela bilgisayara Python kurdum diyelim buraya ne yazcamda bi proje olucak hangi sırayla ne yazmam gerektiğini nerden anlıycam
Pythonı öğrenmen gerekli.Python derslerinde öğretiliyor.

Baran 99

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baran
Pythonı öğrenmen gerekli.Python derslerinde öğretiliyor.
Mesela internet sitesi oluşturmak istiyorum bu sitenin kodlarını nereye yazıyorum mesela Pythona yazıyoruz o mu hazırlıyor

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,166
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Mesela internet sitesi oluşturmak istiyorum bu sitenin kodlarını nereye yazıyorum mesela Pythona yazıyoruz o mu hazırlıyor
Python kodlarını yazıyorsunuz kod editörüne, kod editörü Python kodlarını web sitesi yapıyor.

Baran 99

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Baran
Python kodlarını yazıyorsunuz kod editörüne, kod editörü Python kodlarını web sitesi yapıyor.
Yani benim yaptığım tek şey python uygulaması içinde sayı yazmak sonra gogle da kendi sitem mi oluyor

En İyi Cevap
1
Senin kafan bayağı karışmış. Programlama dillerinin ayrı amaçları var. Herhangi bir yapıyla/frameworkle birlikte kullanmazsan Pyhton, C, C++, C# , Java veya herhangi bir dilde çok büyük/amaçlı projeler yazamazsın. Gidip C ile de web sitesi yazmak gibi bir hayalin olmasın. Her dilin kullanım amacı ayrı.

Yazdığın kodlar eninde sonunda makine diline çevriliyor. Bunun için bir aracı gerek değil mi? Bunlara compiler diyoruz. Pyhton'ı veya herhangi bir dili yazdığın IDE'lerin görevi bu. Senin onun anlayacağı şekilde yazdığın kodu bilgisayara anlatmak.

Pyhton'a gidip sayı yazdığında google'da siten olmuyor yani. Nasıl bu kanıya vardın onu da çözemedim gerçi.

Top Bottom