Neler Yeni

Yazılım için laptop önerisi

Farex

80+ Silver
Kardeşim sana tavsiyem gaming laptop al çünkü ekran kartı sana lazım olacak attığın laptoplarda ekran kartı zayıftır. 35-40 bine çıkabilirsen mükemmel olur başlangıç için.

dyron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
muhammet
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Merhabalar bu sene bilgisayar mühendisliği kazandım ve yazılım için laptop araştırıyorum, 2 seçenek buldum bunlara bir göz atıp hangisi daha iyi olur fikrinizi belirtir misiniz. Ayrıca bir öneriniz varsa ona da açığım, şimdiden teşekkürlerr 🤗https://app.hb.biz/ypdRNMJGYO4l

https://app.hb.biz/oRFrd7zrJbT6
pil istiyosan amd al
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
739
İsim
Ahmet Yıldırım
Kardeşim sana tavsiyem gaming laptop al çünkü ekran kartı sana lazım olacak attığın laptoplarda ekran kartı zayıftır. 35-40 bine çıkabilirsen mükemmel olur başlangıç için.
Kim demiş ekran kartı lazım olacak diye?

Farex

80+ Silver
Kim demiş ekran kartı lazım olacak diye?
kardeşim bana mı anlatyıorsun ben yazılım mühendisliği okuyorum ve ekran kartım yetmedi diye 4090 lı laptop aldım önceki laptobum 3050 6gb dı mesela yapay zekaya girmek istedi diyelim arkadaş kesinlikle gerekir ekran kartı sonrasında kod yazacağı zaman mesela örnek visual studio ekran kartı vram gerekir vs vs bu alanda değilsen yorum yapma.

zQueen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Zehra Tuncer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanları sesli çalışmayacak mı ama

kardeşim bana mı anlatyıorsun ben yazılım mühendisliği okuyorum ve ekran kartım yetmedi diye 4090 lı laptop aldım önceki laptobum 3050 6gb dı mesela yapay zekaya girmek istedi diyelim arkadaş kesinlikle gerekir ekran kartı sonrasında kod yazacağı zaman mesela örnek visual studio ekran kartı vram gerekir vs vs bu alanda değilsen yorum yapma.
Tamamdır bakmaya devam edeceğim öneriniz için teşekkür ederim 🤗

enefti

80+
Çok büyük sıkıyor bu arkadaş. Kendisine itimat etmeyin. yazdığı hiçbir şeyin doğruluğu yok. Ne yazılım okuyodur ne de bir şey aklına geleni salladığı belli.

Cuncan

80+
Sana tavsiyem işlemci yi güçlü al ve ileri dönük bir sistemin olsun yükseltilebilir bir workstation mantığı https://www.akakce.com/cl/?z=134&s=...92714&f=/r/?pr=586051780&vd=3656&pg=752992714

Çok büyük sıkıyor bu arkadaş. Kendisine itimat etmeyin. yazdığı hiçbir şeyin doğruluğu yok. Ne yazılım okuyodur ne de bir şey aklına geleni salladığı belli.
Hocam deep learning bile işlemci kullanıyor ekran kartı da önemli ama 4090 li laptop kadar işinin ehli bir adamsan neden zengin değilsin ve böyle bı forumdasin sorulması gereken sorular

enefti

80+
Sana tavsiyem işlemci yi güçlü al ve ileri dönük bir sistemin olsun yükseltilebilir bir workstation mantığı https://www.akakce.com/cl/?z=134&s=1&v=3656&p=586051780&c=20219&k=1809&g=752992714&f=/r/?pr=586051780&vd=3656&pg=752992714

Hocam deep learning bile işlemci kullanıyor ekran kartı da önemli ama 4090 li laptop kadar işinin ehli bir adamsan neden zengin değilsin ve böyle bı forumdasin sorulması gereken sorular
Arkadaşın profiline bir girdim zaten hep atıp sıktığı çok belli oldu. Bir sürü konunun altında farklı laptop yazmış buraya da 4090 lı laptop u varmış onu sallamış. Bu şekilde kişiler banlanmadığı sürece işte yanlış bilgilendirmeler çok olacak. Bugüne kadar düzgün az çok iş bilen yazılım geliştiriciler Gaming PC al demez. Taşınabilirliği rahat ve en az 6-8 saat pil süresi olan minimum 16GB ram ortalama bir ryzen veya intel işlemci ile bu işe başlanır der.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,642
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör

Farex

80+ Silver
Sana tavsiyem işlemci yi güçlü al ve ileri dönük bir sistemin olsun yükseltilebilir bir workstation mantığı https://www.akakce.com/cl/?z=134&s=1&v=3656&p=586051780&c=20219&k=1809&g=752992714&f=/r/?pr=586051780&vd=3656&pg=752992714

Arkadaşın profiline bir girdim zaten hep atıp sıktığı çok belli oldu. Bir sürü konunun altında farklı laptop yazmış buraya da 4090 lı laptop u varmış onu sallamış. Bu şekilde kişiler banlanmadığı sürece işte yanlış bilgilendirmeler çok olacak.
Bak bunun gibi çocukların zeka yaşı sorulmaz mesela neden belli oluyor neymiş ben sıkıyormuşum :D olaya baksen anası babası ne ise çocuğu da bu olmuş zaten hiç pişman da değilim ülkeden gittiğime neymiş 4090lı laptobum yokmuş ha baksen ya neymiş ben burada yazılım okumuyormuşum ha dur bekle sen kara cahil seni 14 15 yaşında bana ahkam kesiyor birde.

Top Bottom