Neler Yeni

Yazılım mühendisliği için macbook mantıklı mı

Oğuzhan'

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Oğuzhan
Hocam ders dışında kendi deneyeceğim projeler ( küçük oyunlar programlar vs ) macOS da kullanılabiliyor mu çünkü macOS windows gibi her programın kullanılmasına izin vermiyor diye biliyorum ( en azından oyunlarda öyleydi )
Eskiden çoğu dil mac üzerinde zormuş ancak son dönemlerde çoğu dil rahat kullanılıyor projeler mac üzerinden rahat yapılabiliyor diye biliyorum ancak daha çok araştırmakta fayda var.

yenigeldim

80+ Silver
olay sadece işletim sistemi kurmak değil birçok programda kuracak ve bu programlarında özellikle yazılımda projeleri olacak macos da silmediğini varsayarsak bir noktada yeterli gelmemeye başlayacak aklınız yok fikriniz çok ne laubali insanlarsınız
ben yazılım mühendisiyim.üniversite dahil 6 senedir macbook kullanıyorum. senden fazla bildiğime eminim. çalıştığım şirket mac verdi. yeter yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Sefa Halı
Eskiden çoğu dil mac üzerinde zormuş ancak son dönemlerde çoğu dil rahat kullanılıyor projeler mac üzerinden rahat yapılabiliyor diye biliyorum ancak daha çok araştırmakta fayda var.
Fiyat performans için mac mantıklı mıdır peki

TrollSlayer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
536
İsim
Arif Çelebi
ben yazılım mühendisiyim.üniversite dahil 6 senedir macbook kullanıyorum. senden fazla bildiğime eminim. çalıştığım şirket mac verdi. yeter yani.
Bende bilgisayar mühendisiyim 9 senedir mac kullanıyorum ios developer ım tanımadığın insanlar hakkında yorum yapman komikmiş hadi yallah

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Sefa Halı
Hocam bir sorum var seng ve ceng için ai çıktıktan sonra bitti diyorlar bu konu hakkında düşünceniz nedir

yenigeldim

80+ Silver
Bende bilgisayar mühendisiyim 9 senedir mac kullanıyorum ios developer ım tanımadığın insanlar hakkında yorum yapman komikmiş hadi yallah
9 senedir macbook kullanıyorsun ama 4 senedir bootcamp desteğinin kalktığından haberin yok. bootcamp falan diyorsun. mac silmekten bahsediyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bir sorum var seng ve ceng için ai çıktıktan sonra bitti diyorlar bu konu hakkında düşünceniz nedir
ai işleri kolaylaştırıyor ama şu an büyük projelerde hala yetersiz. insana ihtiyaç var ve bir süre daha olacak.

yenigeldim

80+ Silver
İleride işsiz kalabilme gibi bir durumum söz konusu mu
her işte işsiz kalma durumu mevcut. 3-4 senedir iş bulamayan adam da var. benim gibi ee mezunu olup yazılıma kayıp iş bulan da var. sana bağlı yani. özellikle banka ve eticaret sitelerinde çok fazla ekip var. ai tüm kodu yazsa bile bir sürü adamın çalışması lazım. işin en kolay kısmı zaten kod yazması.bir şekilde yazılıyor. bazı günler proje mimarisi ve geliştirme ile ilgili saatlerce toplantı yapılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Sefa Halı
her işte işsiz kalma durumu mevcut. 3-4 senedir iş bulamayan adam da var. benim gibi ee mezunu olup yazılıma kayıp iş bulan da var. sana bağlı yani. özellikle banka ve eticaret sitelerinde çok fazla ekip var. ai tüm kodu yazsa bile bir sürü adamın çalışması lazım. işin en kolay kısmı zaten kod yazması.bir şekilde yazılıyor. bazı günler proje mimarisi ve geliştirme ile ilgili saatlerce toplantı yapılıyor.
Teşekkürler Hocam

ByDolph

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
Yunus Kocabay
Arada oyunda oynarım diyosan hayır. Yoksa evet.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,662
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör

yenigeldim