Neler Yeni

Öneri Yazılımcılar Neden MacBook Kullanıyor?

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar, yazılımcıların çoğu neden MacBook kullanıyor? Siber güvenlikten tut front-end'e, back-end'e kadar gözlemlediğim çoğu yazılımcı MacBook kullanıyordu. Hacklenmesi biraz daha zor diye mi? Şarjı uzun gidiyor ve sessiz diye mi? Sizce bunun sebebi nedir? Ben de bir yazılımcı adayıyım, yeni bir laptop alma sürecindeyim ve MacBook almayı da düşünüyorum ama emin değilim. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum, teşekkürler.

Peak2Core

80+
-Şarj süresi çok iyi
-Taşınabilirlik-performans eğrisi yüksek
- Ciddi manada çok sessiz, çok ağır işlemler hariç ısınmıyor
- Amaca yönelik; kullanılan donanım belli, windows gibi çeşit çeşit donanım olmadığı için sistem daha stabil.

Artık Windows yada linux kullanan kitleler de geniş günümüzde. Yer yer Windows sistemler donanıma bağlı olarak mac’lerden daha güçlü. Fakat işin içine taşınabilirlik ve pil girdiği zaman mac her zaman önde götürüyor.

touneran

80+
-Şarj süresi çok iyi
- Amaca yönelik; kullanılan donanım belli, windows gibi çeşit çeşit donanım olmadığı için sistem daha stabil.

Artık Windows yada linux kullanan kitleler de geniş günümüzde. Yer yer Windows sistemler donanıma bağlı olarak mac’lerden daha güçlü. Fakat işin içine taşınabilirlik ve pil girdiği zaman mac her zaman önde götürüyor.
pil olayı da acaba işletim isstemine baglı olabılır mı? Ben windowsta mesela en ıyı performansa ayarla dıyınce görsel anımasyonları kısıyor, cıhaz pili daha uzun gidiyor ve tepkıler hızlanıyor

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
-Şarj süresi çok iyi

Kesinlikle doğru hocam, bu saydığınız sebeplerden dolayı sanırım. Ben de zaten alırsam sessiz, soğuk çalışması ve hafif olduğu için alırım. Siz macbook kullandınız mı?

Peak2Core

80+
Ben kullanmıyorum.
Yazılıcılar Linux kullanır.
MAC kullananlar özenti dir.

Mac kullanmayıp özenti diyenler genelde parası yetmeyip boklamaya çalışan tipler olduğu için gülüp geçiyorum bu yoruma. Yazılımcılar linux kullanır nedir😂😂 siz amele gibi terminal açıp dünya kodla ufak bi task başlatırken windowscu ve macoscular buna bi taraflarıyla gülüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
ANIL GÜDÜCÜ
MacOS, UNIX tabanlı bir işletim sisteminde tam zamanlı çalışır ve bu nedenle geliştiriciler için daha kolay olabliyor . UNIX tabanlı bir komut satırı ile, programları neredeyse her dilde çalıştırabildiğiniz için programlama yapmak daha kolay. UNIX ayrıca Windows’a göre daha güvenli.

MAC‘ler, Windows ve hatta Linux’u sanal bir ortamda kolayca çalıştırabilir. Windows bilgisayar kullanarak iOS veya OS X için herhangi bir program oluşturulamıyor.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Yazılımların çoğu MAC'te çalışmaz. Üniversite'de büyük sorunlar yaşarsın.
Hocam hangileri mesela?

Mac kullanmayıp özenti diyenler genelde parası yetmeyip boklamaya çalışan tipler olduğu için gülüp geçiyorum bu yoruma. Yazılımcılar linux kullanır nedir😂😂 siz amele gibi terminal açıp dünya kodla ufak bi task başlatırken windowscu ve macoscular buna bi taraflarıyla gülüyor.
Hocam bence de direk özenti demek doğru değil, her sistemin avantajı ve dezavantajları var.

Peak2Core

80+
pil olayı da acaba işletim isstemine baglı olabılır mı? Ben windowsta mesela en ıyı performansa ayarla dıyınce görsel anımasyonları kısıyor, cıhaz pili daha uzun gidiyor ve tepkıler hızlanıyor

tabii ki, sistemle alakalı. Apple’ın tüm işletim sistemlerinde kaynak kullanımı her zaman Windows’a göre daha düşüktür. Buradaki anahtar kelime optimizasyon.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
MacOS, UNIX tabanlı bir işletim sisteminde tam zamanlı çalışır ve bu nedenle geliştiriciler için daha kolay olabliyor . UNIX tabanlı bir komut satırı ile, programları neredeyse her dilde çalıştırabildiğiniz için programlama yapmak daha kolay. UNIX ayrıca Windows’a göre daha güvenli.

MAC‘ler, Windows ve hatta Linux’u sanal bir ortamda kolayca çalıştırabilir. Windows bilgisayar kullanarak iOS veya OS X için herhangi bir program oluşturulamıyor.
Doğru, Hackintosh yapılabilir veya sanal makineye kurulabilir ama stabil olmuyor. Mac'te hiç sanal makineye windows kurmadım, stabil mi?

Peak2Core

80+
Top Bottom