Neler Yeni

Yeni Aldığım Hazır Sistem PC Reset Attıktan Sonra Mavi Ekran Hattası Vermesi DRİVER_POWER_STATE_FAILURE

xiRonwar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Muhammed
Selamın Aleyküm Öncelikle Bundan 1 Hafta Önce Donanım Arşivinin Tavsiyesi İle (El Capitan) Sistemini İncehesap'dan Donatıp İşlemciyi AMD Ryzen 3700X Anakart Asus Tuf Gaming X570 Plus Ekran Kartını ASUS RTX 2070 Evo Olarak Değiştirip Sistemi Almış Bulunmaktayım Sistem İlk Geldiği Gün Sorunsunz Çalışmakta Olarak Geldi Ama Aradan 1-2 Gün Geçip Pc Açıldığı Zaman Mouse Takılması ve Donma Gibi Durumlar İle Karşılaştım Daha Sonrasında Reset Attığım Zaman Mavi Ekran Olarak Hatta Veriyor Windows Update Güncel Olup Anakart Bios Dahil her şey Güncel Olarak Kurulu Ama Halen Bu Hata Devam Etmektedir Bu Konu Hakkında Yardım Görüşlerinizi Rica Ediyorum Sizlerden Yardımcı Olurmusunuz Bana Şimdiden Yardımcı Olanlara Çok Teşekkür Ederim

Ekler

• Aa.jpeg
    Aa.jpeg
    126.8 KB · Hit: 76

Gizemss

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
16,108
İsim
Gizem
İlgilendiği Kategoriler
PC Oyunları, sanırım.
Selamın Aleyküm Öncelikle Bundan 1 Hafta Önce Donanım Arşivinin Tavsiyesi İle (El Capitan) Sistemini İncehesap'dan Donatıp İşlemciyi AMD Ryzen 3700X Anakart Asus Tuf Gaming X570 Plus Ekran Kartını Asus RTX 2070 Evo Olarak Değiştirip Sistemi Almış Bulunmaktayım Sistem İlk Geldiği Gün Sorunsunz Çalışmakta Olarak Geldi Ama Aradan 1-2 Gün Geçip PC Açıldığı Zaman Mouse Takılması ve Donma Gibi Durumlar İle Karşılaştım Daha Sonrasında Reset Attığım Zaman Mavi Ekran Olarak Hatta Veriyor Windows Update Güncel Olup Anakart Bios Dahil her şey Güncel Olarak Kurulu Ama Halen Bu Hata Devam Etmektedir Bu Konu Hakkında Yardım Görüşlerinizi Rica Ediyorum Sizlerden Yardımcı Olurmusunuz Bana Şimdiden Yardımcı Olanlara Çok Teşekkür Ederim
Depolama biriminde bir sorun olabilir diye düşünüyorum.

xiRonwar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Muhammed
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Depolama biriminde bir sorun olabilir diye düşünüyorum.
M2 SSD Takılı Windows İçin Harddisk Boş Ama 0 Ürünün Böyle Hata Vermesi Saçma bir şey Yarın Kargo Verip Geri Göndereceğim Görünen O :(

Virgil

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Gökhan
Bu lanet PC bendede mevcut 1 haftadır kullanıyorum çok konu actım hakkında SSD kronik sorunlu 50 mb yazma veriyor bu 1 2 1 haftada 6 kere yeşil ekran hatası aldım sorunu çözemiyorum 3 oyunlarda anlık drop fps düşmesi takılma gta 5 dota2 neyde oldugunu format attım tüm donanımı güncel kurdum yine aynı yine aynı 6300 TL ye dert satın aldık sorun ya RAM ya anakart ya SSD yada.. ekran kartı ne kalıyor geriye zaten.. 1 haftadır sinir stresden kanser etti beni :mad:@@

Arıza öncelik 1 ssd
2 ram
3 anakart
4 ekran kartı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısaca hepsi çöp iadede edemiyoruz..

Lectre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mehmet özcan
format attınmı temiz bir formatla düzelebilir benimde oluyordu format attım suanda yok

muratsoner

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Murat Soner
Bu lanet PC bendede mevcut 1 haftadır kullanıyorum çok konu actım hakkında SSD kronik sorunlu 50 mb yazma veriyor bu 1 2 1 haftada 6 kere yeşil ekran hatası aldım sorunu çözemiyorum 3 oyunlarda anlık drop fps düşmesi takılma gta 5 dota2 neyde oldugunu format attım tüm donanımı güncel kurdum yine aynı yine aynı 6300 TL ye dert satın aldık sorun ya RAM ya anakart ya SSD yada.. ekran kartı ne kalıyor geriye zaten.. 1 haftadır sinir stresden kanser etti beni :mad:@@

Arıza öncelik 1 SSD
2 RAM
3 anakart
4 ekran kartı

Fan hızı ayarlarını yaptın mı ??

xiRonwar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Muhammed
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Arıza öncelik 1 SSD
2 RAM
3 anakart
4 ekran kartı

Hocam Sistem İlk Günden Böyle Hatta Verdi 14 Gün Deneme Sürümü Veriliyor Zaten Sana Memnun Kalmazsan Falan Gibisinden

Fan hızı ayarlarını yaptın mı ??
Ona Hiç Karışmadım Sistem Sadece İncehesap'dan Kurulu Vaziyette Nasıl Geldi İse O Şekilde Ayarlı

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Bu pc den memnun kalan olmamış resmen. Gönder garantiye, iade veya değişim talep et. Bu ne arkadaş 1 kişide değil 2 de değil. Alan kişilerin yarısından fazlası şikayetçi.

muratsoner

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Murat Soner
Hocam Sistem İlk Günden Böyle Hatta Verdi 14 Gün Deneme Sürümü Veriliyor Zaten Sana Memnun Kalmazsan Falan Gibisinden

Ona Hiç Karışmadım Sistem Sadece İncehesap'dan Kurulu Vaziyette Nasıl Geldi İse O Şekilde Ayarlı
Ekran kartı sürümün 20.2.2 olsun 4.2 ye güncelleme. Fan hızlarını azda olsa arttır. Olmadı tamamen format atıp yeniden kendi elinle kur her şeyi.

Bu PC den memnun kalan olmamış resmen. Gönder garantiye, iade veya değişim talep et. Bu ne arkadaş 1 kişide değil 2 de değil. Alan kişilerin yarısından fazlası şikayetçi.
Bende kullanıyorum. Hata aldım bende türlü türlü. Şimdi çözdüm gibi bayadır stabil kullanıyorum. Hem işlemcide ısınma sorunu hem ekran kartı sorunları hemde ssd kronik sorunlu olup kullanıldığı için bu kadar sorun yaşayan var. Çoğu sorun parçalarda (yazılımsal fiziksel vs vs).

xiRonwar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Muhammed
Bu PC den memnun kalan olmamış resmen. Gönder garantiye, iade veya değişim talep et. Bu ne arkadaş 1 kişide değil 2 de değil. Alan kişilerin yarısından fazlası şikayetçi.
Hiç Anlamış Değilim Oyunlarda Ki Yeteneğimi Yayın Açıp Güzel Bir Kitleye Ulaşıp Sohbet Muhabbet İçin Zor Yükün Altına Girip Kredi Çektim Sonuç Hayal Kırıklığı :)

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Hiç Anlamış Değilim Oyunlarda Ki Yeteneğimi Yayın Açıp Güzel Bir Kitleye Ulaşıp Sohbet Muhabbet İçin Zor Yükün Altına Girip Kredi Çektim Sonuç Hayal Kırıklığı :)
Yazık gerçekten, verilen para az bir miktar değil. O kadar para veriliyor karşılığına bakın bir de.

xiRonwar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Muhammed
Ekran kartı sürümün 20.2.2 olsun 4.2 ye güncelleme. Fan hızlarını azda olsa arttır. Olmadı tamamen format atıp yeniden kendi elinle kur her şeyi.

Bende kullanıyorum. Hata aldım bende türlü türlü. Şimdi çözdüm gibi bayadır stabil kullanıyorum. Hem işlemcide ısınma sorunu hem ekran kartı sorunları hemde SSD kronik sorunlu olup kullanıldığı için bu kadar sorun yaşayan var. Çoğu sorun parçalarda (yazılımsal fiziksel vs vs).
1 Haftadız uykusuzluk Morel Bozukluğu Anlamsızca Boş Beleş Bi Hata Nerden Çakışma Yaptığı Bile Belli Değil Olsa Çözüm Yollu İllaki Bulunur :D

Yazık gerçekten, verilen para az bir miktar değil. O kadar para veriliyor karşılığına bakın bir de.
Fazlasıya Hakklısın Üstelik Monitör'de Sayılmamış Hali 10.800 Cidden Yazık Bu Millete Halk'a

Top Bottom