Neler Yeni

Yeni aldığım PC donuyor dırr diye ses çıkıyor.

soyluadam

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum yani işletim sistemiyle alakalı bence imkanın var ise temiz kurulum yapıp deneyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Alperen Şahin
test 10 dakikadır açık ve işlemci sıcaklığı 100 derecede.

soyluadam

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Kasa hava almıyor, ya da işlemci soğutucusu yetersiz. O yüzden kapanıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Alperen Şahin
Kasa hava almıyor, ya da işlemci soğutucusu yetersiz. O yüzden kapanıyor.
sıcakken kapanmıyor işte ve stok soğutucu soğutmuyor onunda farkındayım :) pc yi ilk açtığımda müzik açıyorum daha 30 35 derecelerde falan oluyor o ekran gitme olayı

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Başka bir güç kaynağı deneyebilme imkanınız var mı? İşlemcinin ısınmasına da bir çare bulmanız lazım. AIDA64'te kırmızı ekran çıkmıyorsa, arızalı parça yoktur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Alperen Şahin
Başka bir güç kaynağı deneyebilme imkanınız var mı? İşlemcinin ısınmasına da bir çare bulmanız lazım. AIDA64'te kırmızı ekran çıkmıyorsa, arızalı parça yoktur.
kırmızı ekran çıkmadı. işlemci de oyunda falan o kadar ısınmadığı için sorun olmuyor . birde sen anlıyorsun sanırım şöyle bir soru daha sorayım sana psu daki coil whine sesi mesela stress testinde gelmedi ama oyun oynarken çok artıyor ve discorddan konuşurken yine sistemsel olarak o coil whine sesi karşı tarafa gidiyor mikrofon o sesi duyamayacak kadar uzakta olsa bile gidiyor ve rahatsız edici seviyede gidiyor karşı tarafa.

Hüf.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Hüseyin Avni Yıldırım
Instagram
https://www.instagram.com/havniy
Steam
https://steamcommunity.com/id/Nicklessmann
Twitter
HavniY
Facebook
huseyinavniyildirim
öncelikle merhaba sistemimi ocak ayında aldım son 2 aydır bilgisayarı açıyorum bazen günde 1 bazen 2 defa bazen de hiç olmuyor müzik dinliyorum sistem hiçbir yük altında değilken donuyor dırrr diye ses geliyor ve görüntü gidiyor bilgisayar hala çalışmaya devam ediyor birkaç yerde gördüğüm kadarıyla ekran kartından dolayı olabileceğini söylemişler. Sistemimin güç kaynağında da coil whine sorunu var itopyaya garanti için göndermek istediğimde kargo parasını siz karşılamalısınız diyor 100 ün üzerinde kargo fiyatı çıkıyor hesapladığımda da ses için bir çözüm yolu var mıdır yoksa garantiye parayı verip yollamalı mıyım ? (Zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim ) :)
Dostum kargo parasını senin vermen konusu tamamen saçmalık. Biraz sert konuştuğun vakit sana kod verecekler yollaman için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Alperen Şahin
Dostum kargo parasını senin vermen konusu tamamen saçmalık. Biraz sert konuştuğun vakit sana kod verecekler yollaman için.
kod veriyorlar zaten ama karşı ödemeli yollarsan sana tekrar göndeririz diyorlar.

porkos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
berke
öncelikle merhaba sistemimi ocak ayında aldım son 2 aydır bilgisayarı açıyorum bazen günde 1 bazen 2 defa bazen de hiç olmuyor müzik dinliyorum sistem hiçbir yük altında değilken donuyor dırrr diye ses geliyor ve görüntü gidiyor bilgisayar hala çalışmaya devam ediyor birkaç yerde gördüğüm kadarıyla ekran kartından dolayı olabileceğini söylemişler. Sistemimin güç kaynağında da coil whine sorunu var itopyaya garanti için göndermek istediğimde kargo parasını siz karşılamalısınız diyor 100 ün üzerinde kargo fiyatı çıkıyor hesapladığımda da ses için bir çözüm yolu var mıdır yoksa garantiye parayı verip yollamalı mıyım ? (Zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim ) :)
dedikleri gibi ekran kartından olabilir bende biraz benzer bir sorun vardı ekran kartımın chipset i arızalıydı fakat seninki reball işlemi ile çözülebilecek bir şey olabilir hemen ümidini yitirme araştırmaya devam et.

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
kırmızı ekran çıkmadı. işlemci de oyunda falan o kadar ısınmadığı için sorun olmuyor . birde sen anlıyorsun sanırım şöyle bir soru daha sorayım sana PSU daki coil whine sesi mesela stress testinde gelmedi ama oyun oynarken çok artıyor ve discorddan konuşurken yine sistemsel olarak o coil whine sesi karşı tarafa gidiyor mikrofon o sesi duyamayacak kadar uzakta olsa bile gidiyor ve rahatsız edici seviyede gidiyor karşı tarafa.
Bobin sesinin güç kaynağından geldiğine emin misiniz? Deneyebileceğiniz bir güç kaynağı yok mu?

Hüf.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Hüseyin Avni Yıldırım
Instagram
https://www.instagram.com/havniy
Steam
https://steamcommunity.com/id/Nicklessmann
Twitter
HavniY
Facebook
huseyinavniyildirim
kod veriyorlar zaten ama karşı ödemeli yollarsan sana tekrar göndeririz diyorlar.
Hocam o konuda itopya şansını deniyor kabul edersen alıyorlar kargo parasını. Bana söylediklerinde ben itiraz ettim ve kargo ücretsiz şekilde yollamam konusunda hem fikir olduk.

Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Alperen Şahin
Hocam o konuda itopya şansını deniyor kabul edersen alıyorlar kargo parasını. Bana söylediklerinde ben itiraz ettim ve kargo ücretsiz şekilde yollamam konusunda hem fikir olduk.
teşekkür ederim fikrin için kesinlikle öyle yapacağım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bobin sesinin güç kaynağından geldiğine emin misiniz? Deneyebileceğiniz bir güç kaynağı yok mu?
deneyebileceğim güç kaynağı yok ama ondan geldiğine eminim :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,349
Üyeler
157,520
Son üye
erenismo
Top Bottom