Neler Yeni

Yeni aracım için PPF mi Yoksa Seramik mi kaplama yapmalıyım ?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,373
İsim
Kerem Çavuş
Valla büyük ihtimalle Direk yerine gidip oradaki ustalardan fikir alıp yaptırıcam gibi kafam çok bulandı çünkü siz değerli arkadaşlarında vaktini aldım teşekkür ederim mesaj yazan herkeze hayırlı ramazanlarınız olsun.
En doğrusu işi bilen ustalara sormak olur dediğiniz gibi , muhtemelen onlar da ppf önerecektir

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Berkecan Ergin
GMG garage yaptırıcam.
Fiyat teklifini iletirmisin hep merak ediyordum oranın fiyat teklifini ve kullandığı malzemenin markasını :D Dediğim firmayada bakabilirsiniz hem insta hem google yorumlardan bende oraya gittim tavsiye ederim yani çok absürt bir fiyat alırsanız orayıda değerlendirin bence

Hayırlı ramazanlar

oliveforge99

80+ Silver
Öncelikle hayırlı olsun.

Seramik boya koruyucu su itici bir özelliğe sahipken ppf ise telefon ekranına yapılan jelatin ya da masa üzerine konulan plastik örtüler gibi düşünün. Seramik dışarıdan gelen pisliklerden, ışınlardan ve kimyasallardan korur. PPF ise fiziksel koruma sağlayarak örneğin derin olmayan çiziklerden de boyanızı koruyacaktır. Doğru yapılmayan ppf ciddi zararlar verebilir aracınıza. Ankara'da DB Detailing ya da Detailing Dükkanı ile iletişime geçerseniz çok başarılı uygulamaları var

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
Fiyat teklifini iletirmisin hep merak ediyordum oranın fiyat teklifini ve kullandığı malzemenin markasını :D Dediğim firmayada bakabilirsiniz hem insta hem google yorumlardan bende oraya gittim tavsiye ederim yani çok absürt bir fiyat alırsanız orayıda değerlendirin bence

Hayırlı ramazanlar
10 Yıl garanti bizim ürünlerimiz 100.000₺
3M Pro200 de isterseniz 200 mikron 10 yıl garantili 150.000
Qswf marka 180.000₺ ömür boyu garantili

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Berkecan Ergin
10 Yıl garanti bizim ürünlerimiz 100.000₺
3M Pro200 de isterseniz 200 mikron 10 yıl garantili 150.000
Qswf marka 180.000₺ ömür boyu garantili
Baya yüksek fiyatlarmış, araca before after fotoları gelir herhalde :)

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
Baya yüksek fiyatlarmış, araca before after fotoları gelir herhalde :)
180k lık olanı alırsam Pasta cila ve boya koruması yaptıktan sonra PPF kaplıyorlarmış. Kendi kendine tamir etme ve su itici özelliği varmış.
Birde Aracın rengini %45 e kadar daha fazla canlı gösteriyormuş Bakalım hayırlısı.

Sentinelreal1

80+ Bronze
Merhaba Dostlar Cupra formentor desire kırmızı modelini satın aldım en az 5 yıl binmeyi planlıyorum. Sizce PPF mi yoksa Seramik mi kaplatmalıyım.
Farkları nelerdir avantajları ve dezavantajları varsa söylerseniz sevinirim.

Alıntıyı görüntüle
hayırlı olsun ppf kesinlikle paran varsa bizim arabaya vurup kaçmışlar ufak bir şey 10binden fazlaya istiyorlar 2cmlik yere ppf kazası izledim hasarı minimuma düşürüyor çizik vs de olmaz

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Berkecan Ergin
180k lık olanı alırsam Pasta cila ve boya koruması yaptıktan sonra PPF kaplıyorlarmış. Kendi kendine tamir etme ve su itici özelliği varmış.
Birde Aracın rengini %45 e kadar daha fazla canlı gösteriyormuş Bakalım hayırlısı.
Açıkcası bana yüksek geliyor bu fiyat, ben de oto yedek parça işi yapıyorum yani sektörün içinde sayılırım. Adamların işçiliğine kullandığı malzeme kalitesine bir şey demiyorum sadece cupra leon için o kadar para verilir mi düşündürüyor. Bence benim önerdiğim yerden de bir fiyat alın yada carviser kanalındaki fahirin yaptırdığı yer var oradan da fiyat alabilirsiniz

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Merhaba Dostlar Cupra formentor desire kırmızı modelini satın aldım en az 5 yıl binmeyi planlıyorum. Sizce PPF mi yoksa Seramik mi kaplatmalıyım.
Farkları nelerdir avantajları ve dezavantajları varsa söylerseniz sevinirim.

Alıntıyı görüntüle
Hocam öncelikle hayırlı olsun çok güzel araba
tercihim PPF olurdu Seramikte araç çok güzel gözükse parıldasada boya koruma olarak PPF daha iyidir

Top Bottom