Neler Yeni

Yeni Başlayanlar İçin Fotoğraf Makinesi Önerisi

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Heves, hobi üzere bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. Bütçem çok fazla yok, en fazla 10k bandına çıkabilirim. Daha önce hiçbir fotoğraf makinesi deneyimim olmadığı için ne tarz bir şey almam lazım, nelere dikkat etmem lazım pek bir fikir sahibi değilim. Doğa resimleri, yol, dünya vs. o tarz şeyler çekmek istiyorum. Anlık yakaladığım güzel anları kaydetmek. Önerilerinizi bekliyorum.

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Ata Şen
Canon eos 700d şuan kullandığım makinem biraz ağır fakat onun dışında başlangıç için yeterli zaten önemli olan lensler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Canon eos 700d şuan kullandığım makinem biraz ağır fakat onun dışında başlangıç için yeterli zaten önemli olan lensler.
bu arada amaçlarınız için bir profesyonel makine alıp hele hele başlangıç seviyesi alıp o kadar para vermek mantıklı değil eğer daha yüksek bir amaçla veya bir hobi olarak yapacaksanız alın derim. Çünkü hevesiniz bittiği anda makine anlamsız bir şeye dönüşüyor kaliteli ve büyük lensli bir kamerası olan bir telefon da size yeter. Bu arada kesinlikle sıfır almanızı önermiyorum. Temiz bir makine alabilirsiniz 2. el hiç sıkıntı çıkarmaz güvenilir yerlerde satılıyorlar.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gözüm Canon EOS 4000D ve Nikon D5100'e çarpıyor. Nikon'u marka olarak öneren çok, Canon'un EOS serisini öneren çok. Lenslerden kastınızı tam olarak öğrenebilir miyim? Kamerada ucuza kaçıp lense finans sağlamak daha mı mantıklı olur peki? Ya da lens seçiminde neyi dikkate almak önemli olur?

bu arada amaçlarınız için bir profesyonel makine alıp hele hele başlangıç seviyesi alıp o kadar para vermek mantıklı değil eğer daha yüksek bir amaçla veya bir hobi olarak yapacaksanız alın derim. Çünkü hevesiniz bittiği anda makine anlamsız bir şeye dönüşüyor kaliteli ve büyük lensli bir kamerası olan bir telefon da size yeter. Bu arada kesinlikle sıfır almanızı önermiyorum. Temiz bir makine alabilirsiniz 2. el hiç sıkıntı çıkarmaz güvenilir yerlerde satılıyorlar.
Sahibinden ilanlarını geziyorum. Sıfır almak istemiyorum bahsettiğiniz sebeplerle. Aynı ürünün 2bin lira farka kadar daha uyguna almak mümkün olabilir. Ayrıca ikinci el kamera almaya yönelik bildiğiniz bir site var mı?

Ata Şen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
818
İsim
Ata Şen
Gözüm Canon EOS 4000D ve Nikon D5100'e çarpıyor. Nikon'u marka olarak öneren çok, Canon'un EOS serisini öneren çok. Lenslerden kastınızı tam olarak öğrenebilir miyim? Kamerada ucuza kaçıp lense finans sağlamak daha mı mantıklı olur peki? Ya da lens seçiminde neyi dikkate almak önemli olur?

Sahibinden ilanlarını geziyorum. Sıfır almak istemiyorum bahsettiğiniz sebeplerle. Aynı ürünün 2bin lira farka kadar daha uyguna almak mümkün olabilir. Ayrıca ikinci el kamera almaya yönelik bildiğiniz bir site var mı?
hayyam foto teknikten alabilirsiniz fiziksel mağazaları da var. eos 4000d 700d den alt sınıf bir makine olarak geçer diye hatırlıyorum daha yeni olmasına rağmen. Nikonun d5300'ü güzel bir modeldi fakat d5100'ü bilmiyorum. Bunun dışında lense para harcamak daha mantıklı bir iş fakat kitlens sizi baya götürecektir.

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hayyam foto teknikten alabilirsiniz fiziksel mağazaları da var. eos 4000d 700d den alt sınıf bir makine olarak geçer diye hatırlıyorum daha yeni olmasına rağmen. Nikonun d5300'ü güzel bir modeldi fakat d5100'ü bilmiyorum. Bunun dışında lense para harcamak daha mantıklı bir iş fakat kitlens sizi baya götürecektir.
700d ve 4000d 'yi epey üzerinden karşılaştırdığımda kağıt üzerinde 4000d 'nin teknik özelliklerinin daha çok olduğunu görüyorum. Benim anladığım, bu eski modelleri biraz güncel teknolojilerle uyarlayıp tekrardan giriş seviyesi olarak piyasaya sürdükleri. Bir süre kit lens kullanmayı düşünüyorum bende. Ayrıca Nikon D5300 yine kağıt üzerinde Canon'dan çok daha iyi. Ayrıca farklı forum ve sitelerde araştırdıklarıma göre Nikon'u marka olarak çok daha öneriyorlar. Bunu farkettim. Canon'un sevmeyeni sebebini bilmediğim bir halde fazla :) Şuanlık listemin başında Nikon D5300 bulunuyor. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Ben bir yandan araştırmaya da devam edeceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,517
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom