Neler Yeni

Yeni ekran kartı aldım görüntü gelmiyor

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ayn hocam amd kuruluydu şimdi nvidia ya geçtim ama elimde amd kart yok nasıl yapabilirim
Sorun başka şeyde olabilir, lakin anlattıklarınızı göz ününde bulundurunca aklıma şu yöntemler geliyor.
1-) Windowsun kurulu olduğu diski başka bir bilgisayara bağlayarak (bu sayede görüntü gelecektir) ve eski driverı kaldırmak.
2-) Elinizde varsa eğer apu bir işlemciden görüntü almak.
3-) Sattığınız yada verdiğiniz ekran kartını bir umut geri isteyip bu şekilde eski driverları kaldırabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onu nasıl yapıcam
Güç kaynağının düğmesini yada kablosunu çıkartın, bilgisayar açılış tuşuna 5-10 saniye basılı tutun olacaktır.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,895
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bende 5500xt' den 1070' e geçtim hiç görüntü alamadım. 2-3 kere kapatıp açınca görüntü gelmişti. Sonra hemen driver' ı kurdum sorun çözüldü.

(Şansıma 1 kere daha gelmişti driver kurmamıştım o zaman yine gittiydi)

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bende 5500xt' den 1070' e geçtim hiç görüntü alamadım. 2-3 kere kapatıp açınca görüntü gelmişti. Sonra hemen driver' ı kurdum sorun çözüldü.

Hocam konuyla alakasız ama bende 2200g ve ryzen 5 1600 var bu iki işlemciye en baba 1070 felan ufak bir darboğaz olmadan takabilirmiyim.

MidasTR

80+
Sorun başka şeyde olabilir, lakin anlattıklarınızı göz ününde bulundurunca aklıma şu yöntemler geliyor.
1-) Windowsun kurulu olduğu diski başka bir bilgisayara bağlayarak (bu sayede görüntü gelecektir) ve eski driverı kaldırmak.
2-) Elinizde varsa eğer apu bir işlemciden görüntü almak.
3-) Sattığınız yada verdiğiniz ekran kartını bir umut geri isteyip bu şekilde eski driverları kaldırabilirsiniz.

Güç kaynağının düğmesini yada kablosunu çıkartın, bilgisayar açılış tuşuna 5-10 saniye basılı tutun olacaktır.
Hocam dediğiniz şey pek mümkün değil kendim windows kuramam dimi

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz

MidasTR

80+

Hocam sizin mouse klavye ışığı yanıyormuydu peki

Gorüntü kablosu gpu da demi anakarta takmada :)
Yok gpuda

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hocam dediğiniz şey pek mümkün değil kendim windows kuramam dimi
Sıfırdan format atarak da olabilir ama amacım direk klasikleşmiş bir cevap olan ''format'' demek yerine alternatif çözümler üretmekti, anlaşılan elimize pek çare kalmıyor böylede.

Sıfırdan format atarak da olabilir ama amacım direk klasikleşmiş bir cevap olan ''format'' demek yerine alternatif çözümler üretmekti, anlaşılan elimize pek çare kalmıyor böylede.
Hocam ellinizi çabuk tutun bence förüntü felan gelmiyorsa daha da zorlamayın bileşenleri bilmeden bir şey elimizdekinden de olmayalım, kasaya bilgisayarcıda sizde başında bekleyerek format attırın, çünkü sorun karttda da olabilir %50 , %50 ihtimal formattan sonra görüntü gelirse ne ala ama yine gelmezse aldığınız kişiyle irtibata geçip kartı tekrar iade etmeniz en sağlıklısı olacaktır.
Çünkü saat 3 bugün içerisinde çözmeye çalışın, sorun çözülmezse dediğim gibi iade edin yoksa 1-2 günü geçenn iadelerde satıcı karttda bir bozukluk varsa bile sizin yapmadığınız suçu size yükleyerek iade almayabilir.

Son düzenleme:

MidasTR

80+

Hocam ellinizi çabuk tutun bence förüntü felan gelmiyorsa daha da zorlamayın bileşenleri bilmeden bir şey elimizdekinden de olmayalım, kasaya bilgisayarcıda sizde başında bekleyerek format attırın, çünkü sorun karttda da olabilir %50 , %50 ihtimal formattan sonra görüntü gelirse ne ala ama yine gelmezse aldığınız kişiyle irtibata geçip kartı tekrar iade etmeniz en sağlıklısı olacaktır.
Çünkü saat 3 bugün içerisinde çözmeye çalışın, sorun çözülmezse dediğim gibi iade edin yoksa 1-2 günü geçenn iadelerde satıcı karttda bir bozukluk varsa bile sizin yapmadığınız suçu size yükleyerek iade almayabilir.
Hocam kartı kendim gidip aldım çalışıyordu aldığımda şimdi bilgisayarcıya gittim 1gb amd ekran kartı varmış elindr onunla açılır mı sistem @RevDeisDou @DerratiX

ka4p3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
berat
Kartın ek güç giriş gereksinimi var mı? O kabloları taktınız mı? İyice oturttunuz mu? Doğru görüntü çıkışına mı takıyorsunuz kabloları?

MidasTR

80+
Kartın ek güç giriş gereksinimi var mı? O kabloları taktınız mı? İyice oturttunuz mu? Doğru görüntü çıkışına mı takıyorsunuz kabloları?
Hepsi doğru hocam

ka4p3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
berat

MidasTR

80+

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Hepsi doğru hocam
En sağlıklısı dediğim gibi yapmanız olacaktır bilgisayarcıya götürün deneyin en kötü 50-100 TL format atarak sizi büyük bir zarardan kurtarabilir nasıl kurtarabilir derseniz belkki sıfır bir kurulumla kart görüntü verebilir ve sağlıklı bir şekilde çalışabilir. Eğer kart yine görüntü vermezse formattan sonrada aldığınız kşiyle konuşun ve iade edin zaten onun yanında test ederek aldınız herhangi bir zorluk çıkarmıyacakdır söylersiniz ''kardeşim ben çalıştıramadım geri idae etmek istiyorum'' diye bu iş yarına ve öbür günlere sarkarsa aldığınız kişi size haklı olarakdan güvenmeyerek ''Belki kartı kendisi bozdu'' düşüncesine kapılıp iade ALMAZ!! ve paranızdan olursunuz.
Bu yazdıklarım en kötü ihtimal ama kart %70 çalışıyordur, içiçnizi ferah tutun.

Son düzenleme:
Top Bottom