Neler Yeni

yeni gümrük yasası hakkında

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,421
İsim
Yusuf
14 gün sonra işler diyor yani kanun çıktıktan sınra 14 gün sonraki kargolara geçerli olacak gibi geliyor.

fati37.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
fatih
Sen sipariş ederken vergi ödedin mi ödemedin mi burası önemli geldiği tarih değil.
Hocam en baştan şöyle özetleyeyim ben bu ayakkabıyı tasarladım ve fiyatı 4899tl her şey dahil ödememi yaptım fakat bugün gümrük vergisi kanunu geldi şimdi benim kargom diyelimki 3 ağustosta gümrüğe ulaştı ne olacak geri gidip iade mi olacak yoksa vergisini verip gümrükten alabilecek miyim

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,674
İsim
Hacı
21 inden önce gelirse sorun olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam en baştan şöyle özetleyeyim ben bu ayakkabıyı tasarladım ve fiyatı 4899tl her şey dahil ödememi yaptım fakat bugün gümrük vergisi kanunu geldi şimdi benim kargom diyelimki 3 ağustosta gümrüğe ulaştı ne olacak geri gidip iade mi olacak yoksa vergisini verip gümrükten alabilecek miyim
Verip vergisini alırsın.

GirayHan

80+ Gold
ürünü bugün aldın 5 gün sonra kargoya verildi 21'inde gümrüğe geldi gümrükleme yapıldı sorun yok.

21'inde ülkeye geldi bekletildi gümrükleme yapılmadı ertesi gün 22.sinde gümrüklendi sorun var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
berke can
sipariş tarihi değil gümrüğe giriş önemli. gümrüğe girişte tek başına değil gümrükten çıkışı önemli. yani senin kargon en geç ayın 20sinde gümrüğe girip 21inde çıkmalı, içerde 2 gün bile beklerse yeni yasa yürürlüğe gireceği için ürünün gümrükte kalır, veya iade gider, almak içinse binlerce lira daha fazladan masraf çıkar en az 6 bin tl vergi memuru vs tutacaksın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,946
Üyeler
151,479
Son üye
Emrullah.
Top Bottom