Neler Yeni

Yeni Oyun Oynamaya Başlayan Birine Öneriler

Arkadaşlar geçmişte cs go dışında oyun oynamışlığım yok.

Yeni güçlü bir oyun bilgisayarı kurdum, şu an 2k oynayamayacağım oyun yok ve eğlenceli oyunlar oynamak istiyorum. Steam hesabını yeni açtım, 300lira bakiyem var, üstüne 300-500 cepten ekleyebilirim.

Hangi oyunları önerirsiniz? Ve kampanya/indirim vs. ne zamanlar oluyor, daha uygun fiyata satın almanın yolları var mı, en ufak bilgim yok bu konuda.

Benim bildiğim battlefield 2042 var, tam oynamak istediğim tarzda bir oyun. Bazı sorunları var diyorlar ama eğlenceli görünüyor, 277 lira şu an.
Birkaç incelemede call of duty cold war oyununu görmüştüm, o da müthiş duruyor. Şimdi baktım vanguard yeni çıkmış
Son olarak PUBG var.

Başka bu tarz hangi oyunlar var? Ne zaman indirime denk getirebilirim?

BehzatÇ.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
behzat

Yeni güçlü bir oyun bilgisayarı kurdum, şu an 2k oynayamayacağım oyun yok ve eğlenceli oyunlar oynamak istiyorum. Steam hesabını yeni açtım, 300lira bakiyem var, üstüne 300-500 cepten ekleyebilirim.

Hangi oyunları önerirsiniz? Ve kampanya/indirim vs. ne zamanlar oluyor, daha uygun fiyata satın almanın yolları var mı, en ufak bilgim yok bu konuda.

Benim bildiğim battlefield 2042 var, tam oynamak istediğim tarzda bir oyun. Bazı sorunları var diyorlar ama eğlenceli görünüyor, 277 lira şu an.
Birkaç incelemede call of duty cold war oyununu görmüştüm, o da müthiş duruyor. Şimdi baktım vanguard yeni çıkmış
Son olarak PUBG var.

PUBG beleş olcakmıs tomb raider serisi ni önerebilrim RDR2 öneriyorlar genelde onuda şimdi aldım ben henüz oynamadım epicte indirii var

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok

Son olarak PUBG var.

Hem ücretsiz hem sorunsuz (yok denecek kadar az) hem de eğlenceli olan Call of Duty Warzone oynayabilirsiniz o tarzda. Onun dışında hikayeli oyunlara da göz atabilirsiniz. Geçmişte oynamayıp bugünden sonra oynamazsanız da çok şey kaybedeceğiniz bazı güzel hikayeli oyunlar mevcut. İlk başlarda çok ağır olmayan oyunlardan başlayın hikaye olarak sonrasında zaman geçtikçe ve hikayeli oyunlara, gidişata alıştıkça daha büyük yapımlara yönelirsiniz.

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
Emre Kaplan

Son olarak PUBG var.

bende 2021 yılında ilk bilgisayarımı aldım ve ilk defa o zaman hikayeli oyunlara girdim ondan önce 7 yıl civarı eski pc'm ile sadece lol oynuyordum :D hikayeli oyunlara sarınca online oynamaz oldum önerilerim şunlar
bioshock serisi 3 oyun da 20 TL
doom 2016 30 TL
dishonored 1 9tl civarı
dishonored 2 30 TL civarı
hades 28tl
wolfeinstein new order 14.50
wolfenstein old blood 7,50
metro 2033 redux 6,20
metro last light redux 7,75
valve complate pack 25 TL (içinde tüm half life oyunları portal oyunları ve nicesi var)
witcher serisi 25 TL filan hepsi toplam
fallout 3

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
PUBG beleş olcakmıs tomb raider serisi ni önerebilrim RDR2 öneriyorlar genelde onuda şimdi aldım ben henüz oynamadım epicte indirii var
Daha önce CS dışında hiçbir şey oynamaış biri direkt RDR 2 ile bu dünyalara giriş yaparsa bence sıkıntı olur. İlk bi alışması, küçükten başlaması daha mantıklı ve doğru olur bence.

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Şimdi bir oyun var. Bu oyun açık dünya, görevlerin içinde maceradan maceraya koşabileceğin, eğlencenin içinde kaybolabileceğin bir oyun.
Skyrim Special Edition. 3 DLC ile birlikte geliyor, bakmanı tavsiye ederim. 80 liraydı sanırım.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Şimdi bir oyun var. Bu oyun açık dünya, görevlerin içinde maceradan maceraya koşabileceğin, eğlencenin içinde kaybolabileceğin bir oyun.
Skyrim Special Edition. 3 DLC ile birlikte geliyor, bakmanı tavsiye ederim. 80 liraydı sanırım.
Aman hocam sakin Skyrim'e dalmasın bir anda .:ROFLMAO:

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Dalsın hocam, erken başlamak lazım :cool:
Yavaş yavaş girsin o yapımlara. Önce 10-12 saat süren basit hikayelilerden başlasın, sonra 20-30 saatlilere çıksın sonra 50-100 vb. derken zaten hikayeli oyun dünyasına alışır.

yetekoglu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yunus Emre Tekoğlu
Bence oyun denemek amaçlı yapman gereken şey şu an aylık 30tl'ye xbox game pass almak hem orada bir sürü oyunu deneyebilirsin hem de sevdiğin takdirde üyeliğini uzatıp oynamaya devam edebilirsin. Bu sayede ne tür oyunlardan hoşlandığını çözersin ve ilerde sevdiğin türlerde oyunlara yatırım yaparsın. Ayrıca Assassin's Creed serisini tavsiye ederim bence herkes oynamalı :)

Teşekkürler arkadaşlar,

Peki bir oyunun standard versiyonu ile gold versiyonu arasında ne farklar oluyor?

Mesela far cry 6'ya bakıyorum, standard 175 lira, gold 291 lira yazıyor. Cs go da ki tarzda renkli silah/kıyafet vs. mi farklı oluyor?

Birde hikayeli oyun nasıl oluyormuş diye red dead redemptiona baktım, hiç alışık olduğum tarzda değil, film gibi bir şeye dönüşmüş oyunlar. Ben geçmişte sadece al silahı patır patır sık, 30 dk stres at kapat tarzında oynamıştım, hoşuma gitti.

Top Bottom