Neler Yeni

Metro Exodus Benzeri Oyunlar

c3nk

80+
Tamamdır arkadaşlar, bazılarını satın aldım, bazılarını game pass için not ettim. Tüm öneriler için teşekkür ediyorum.

Steam'dan kaliteli bir oyun olarak bunalardan başka ne alabilirim? 200 lira hediye kodu var, yarın indirimler bitmeden almak istiyorum. Call of duty oyunlarından hangileri alınabilir mesela? Black Ops 3, WW2? Fiyatlar iyiyken alıp atayım, ilerleyen aylarda yavaş yavaş oynarım.

EmirSyd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Seydulah
--konu oyunla alakalı spoiler içeriyor--

Arkadaşlar an itibariyle Metro Exodus oyununu bitirdim.
Oynayanlar biliyordur, içim şu an buruk, yakın bir dostumdan ayrılmış gibi hissediyorum. Özellikle son bölümde Artyom'un Anna ile ilgili gördüğü hayaller, albay Miller'ın kendi ilacını oğlum deyip Artyom'a verip ölmesi vs.. çok etkileyiciydi. İlk defa bu tarzda bir oyun oynadım ve beni gerçekten etkiledi, normalde en iyi dram filmi bile umrumda olmaz.
Bir tane de iyi son varmış, teslim olanları bırakmadığım için oyun bize kötü sonu layık gördü. Ancak müzikleri olsun, trendeki sahneler olsun tek söyleyebileceğim adamlar yapmış, oyun değil başka bir seviye, gerçekten insanı etkiliyor.

Benzeri oyun önerileriniz var mıdır? Bunun üzerine wolfenstein the new order oynamayı denedim ancak bununla hiç alakası yok, şakır şakır bin kişiyi vuruyorsun. Metro'nun o gerçek vuruş hissini, sana değer her merminin ciddi hasar bırakmasını, mermileri ve filtreleri idareli kullanmak zorunda oluşunu çok sevdim. Yeri geliyor mermi gitmesin diye gizli gizli hareket ediyorsun, yeri geliyor silahını temizleyip ilk yardım hazırlıyorsun, açık haritada kafana göre rota çizebiliyorsun. Tren sahnelerinde kimin yanına gitsen muhabbet etmesi, trenin arkasında bir sigara yakıp laflamak, bir şeyler içip müzik dinlemek vs. çok iyi ayrıntılar. Oyun değil, bir deneyim adeta.

Metro'nun önceki oyunlarını oynasam nasıl olur sizce? Sistemim biraz yüksek seviye, eski-basit grafikli oyunlar yerine biraz daha güncel, grafikleri kaliteli oyunlar oynamak istiyorum.

Battlefield hiç oynamadım, steam'dan battlefield bundle almamı önerir misiniz? 183 liraya 1-4-5. oyunlar var. 2042 çok pahalı olmasa almak isterdim ama indirim bekleyeceğim.

Rdr2, cyberpunk önermeyin ikisi de mevcut, daha sonra oynamayı planlıyorum.
kral Days Gone deniye bilirirsin bende exodusu bitirdim o hissi veren oyunlardan biridir days gone

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,948
Üyeler
149,110
Son üye
televizyonbakiyorum
Top Bottom