Neler Yeni

Yeni sistem aldım ne yapmalıyım?

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
İyi forumlar herkese yeni sistel aldım.Mantis 6800 AMD versiyonu
Donanımlar hakkında az biraz bilgim var ama şu yaşıma kadar hiç sistem sıfırdan kurulum yapmadım o konuda biraz bilgisizlik var.Bilgisayar geldiğinde ne yapmalıyım.
Birde sisteme ek ram takviyesi yapacağım ama sistemde 2*8=16 GB ram var ek tekli 16 GB xpg ramini almayı düşünüyorum.3 ram sorun yaratır mı ?
Birde eski bilgisayarımda ki m2ssd ve harddiski yeni kasaya takacağım Kurulum sırasında bir sorun yaratır mı ?

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
407
İsim
Multi kasa Vettel
3.ram sorun yaratmaz diye düşünüyorum ama 8+8+16 yapmak yerine 8+8+8+8 yapsanız daha iyi olur

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3.ram sorun yaratmaz diye düşünüyorum ama 8+8+16 yapmak yerine 8+8+8+8 yapsanız daha iyi olur
Programlama ile uğraştığım için rame ihtiyacım var belki duruma göre 2 tane 16 GB alabilirim yani toplam 48 GB olabilir ama o maddi olarak zorlayacak beni eğer sisteme 3 ram sorun yaratmayacak ise tek ramde takılacağım ama sorun yaratacak ise bi şekilde 4. Rami de alacağım fiyatı çok uygun 899 TL idi en son

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
407
İsim
Multi kasa Vettel
Sorun yaratmaz diye biliyorum yanlışım varsa düzeltir bilenler. Ama ramleri duo olarak kullanmak performansa baya etki ediyor. Eldeki ramleri satıp 16+16 da yapabilirsiniz. Size kalmış.

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
TAHA KOÇAK
Programlama ile uğraştığım için rame ihtiyacım var belki duruma göre 2 tane 16 GB alabilirim yani toplam 48 GB olabilir ama o maddi olarak zorlayacak beni eğer sisteme 3 ram sorun yaratmayacak ise tek ramde takılacağım ama sorun yaratacak ise bi şekilde 4. Rami de alacağım fiyatı çok uygun 899 TL idi en son
Hangi alanda programlama yapıyorsunuz?

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Hangi alanda programlama yapıyorsunuz?
Daha doğrusu görsel tasarım modelleme üzerine ama ileriki zamanlarda ue5 yada unitye de geçeceğim.Öğrenmenin yaşı yoktur demiş büyüklerimiz ☺️
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun yaratmaz diye biliyorum yanlışım varsa düzeltir bilenler. Ama ramleri duo olarak kullanmak performansa baya etki ediyor. Eldeki ramleri satıp 16+16 da yapabilirsiniz. Size kalmış.
Anladım hocam olmadı dediğiniz gibi de yapabilirim son çare olarak teşekkür ederim

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
TAHA KOÇAK
Daha doğrusu görsel tasarım modelleme üzerine ama ileriki zamanlarda ue5 yada unitye de geçeceğim.Öğrenmenin yaşı yoktur demiş büyüklerimiz ☺️
Ben de yaklaşık 5 yıldır yazılım geliştiriyorum ondan sormak istedim.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Ben de yaklaşık 5 yıldır yazılım geliştiriyorum ondan sormak istedim.
Görsel tasarım da ramden büyük bir kısmı programa ayırmak çok işime yarıyor işleri aşırı olmasada hızlandırıyor.Sizde de öyle mi ?

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
TAHA KOÇAK
Görsel tasarım da ramden büyük bir kısmı programa ayırmak çok işime yarıyor işleri aşırı olmasada hızlandırıyor.Sizde de öyle mi ?
Ben web ve mobil geliştiriyorum aşırı ram'e ihtiyacım olmuyor ancak valorant da oynuyorum onun kliplerini yaparken After Effects kullanıyorum o kısımda ram gerekiyor. Şu an için 16 gb var ancak ben 32 gb'a geçmeyi düşünüyorum.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Ben web ve mobil geliştiriyorum aşırı ram'e ihtiyacım olmuyor ancak valorant da oynuyorum onun kliplerini yaparken After Effects kullanıyorum o kısımda ram gerekiyor. Şu an için 16 gb var ancak ben 32 gb'a geçmeyi düşünüyorum.
Bende aynı dertten muzdaribim işte Rami xpg tek modül 16 GB 899 TL Hepsiburada ondan alacağım gibi bakmanızı öneririm fiyatı iyi gibi geldi bana

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
TAHA KOÇAK
Bende aynı dertten muzdaribim işte Rami xpg tek modül 16 GB 899 TL Hepsiburada ondan alacağım gibi bakmanızı öneririm fiyatı iyi gibi geldi bana
Alıcaksanız kesinlikle 16*2 iki yapın eğer bütçe yeterli değilse 16 gb tek modül alın bence.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Alıcaksanız kesinlikle 16*2 iki yapın eğer bütçe yeterli değilse 16 gb tek modül alın bence.
Sizce yeni aldığım sistemde ki 16 GB modülün üstüne tek 16 GB modül ram ekleyeyim mi? Yoka goatseb isimli arkadaşın dediği gibi satıp direk 2 tane 16 GB ram alıp 32 mi yapsam.

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
TAHA KOÇAK
Sizce yeni aldığım sistemde ki 16 GB modülün üstüne tek 16 GB modül ram ekleyeyim mi? Yoka goatseb isimli arkadaşın dediği gibi satıp direk 2 tane 16 GB ram alıp 32 mi yapsam.
Bence 2*16 iyidir, benim animasyon tasarlayan grafiker arkadaşın sistemin 64 gb var

Top Bottom