Neler Yeni

Yeni Sistem Formatında Windows Dosyaları Bozuluyor

PAFF16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tarık
Herkese merhaba, yeni oyun sistemimi kurdum ve 2 gündür sistemime windows yüklemeye çalışıyorum. Her formatımda farklı bir sorunu vardı,
Ana sorun, windows güncellemeleri, windows update sırasında veya sonrasında sistem dosyaları corrupted oluyor, Yaklaşık 20 kere yeni format attım bu sebepten
çok farklı problemlerle karşılaştım. Bazen güncellemeleri indirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatma sırasında "Güncellemeler yüklenemedi geri alınılıyor" hatası ile karşılaştım.
Geri yükledikten sonra sistem dosyaları direk bozuluyor. Bazen de "critical_process_died" Mavi ekranı aldım. Bir formatta pc açılır açılmaz güncellemeleri durdum. İşlemci ve chipset driverlarını kendim kurdum.
Bilgisayarı yeniden başlattım ondan sonra windows update'i yaptım. Hatırladığım kadarıyla çalışmıştı fakat bu seferde windows audio başlatılamıyor sorunu ile karşılaştım ve tekrar format attım.
Şuan ki kullandığım windows sürümü bir şekilde stabil gibi duruyor. Update dosyaları sorunsuz kuruldu, bu seferde internet kablosunu ışığı yanmasına rağmen internet kablosu yok diyordu. "sfc /scannow" ile tarattım bozulmuş dosyaları buldu düzeltti, yeniden başlatmadan sonra internet sorunu da düzelmiş gibi duruyor. 2 gün boyunca 20 formattan sonra bir şekilde düzgün( şuanlık 1 2 saat sonra mavi ekran vermeyeceğinin garantisi yok) bir sistem olması bence normal bir şey değil. Usb flashını hazırlarken bir hata yapmadım dosyalarda temizdi. Media creation tool ile indirdim. Her formatta ssd'yi temizledim yani temiz bir kurulum yaptım.
Temiz bir format bile bu kadar sorun çıkarıyorsa sorunun parçalarda olabileceğini söylediler yabancı forumlarda. Eski sistemimi geliştirdim, kullandığım parçaları yazayım;

R5 3600 (yeni)
Msi B450m Harç Max (yeni)
Patriot Viper 2 * 8gb 3200Mhz Ram (Yeni)
240gb SSD James Donkey (eski) (bu ssd ile birkaç sorun yaşadım, eski sistemde yeniden başlatırken ssd okunamadı gibi hatalar aldım)(bazı testler yaptım, iyi görünüyor ama bilmiyorum)
Msi Gaming 1050 Ti (eski)
500w psu (eski)

Her bir format bir sorundu, bazen ülke dilini seçmeden önce kendi kendini yeniden başlattı (normal bir yeniden başlatma değil, orada yeniden başlatmamalı), sorunun donanımsal olabileceğini düşünmeye başladım.
Bir donanım bozukluğu sistemi bu kadar etkileyebilir mi? Denemek için yeni bir ssd alabilirim ama testlerde gerçekten düzgün duruyor.Bazı oyunlar indirdim stres testleri yaptım, işlemci ram ekran kartı sorunsuz çalışıyor gibi. Hala hepsini iade edebilme şansım var o yüzden sorunu bir an önce bulmalıyım.
2 gündür 30 saatir bunları çözmekle uğraşıyorum bir fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun

minidumb:https://drive.google.com/file/d/10dXJJH8FerI0iMM-f_yQ50Y9SqhHmcwJ/view?usp=sharing

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    54 KB · Hit: 37
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    30.9 KB · Hit: 37
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    43.6 KB · Hit: 34
Son düzenleme:

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,741
İsim
Can BOZKURT
Yazdığın Critical sorunu bendede vardı. Bendeki Sorun sistemimdeki HDD idi. Değiştirdim düzeldi. Keşke minidump dosyanı atabilseydin mavi ekran yediğin zaman anlardık ne olduğunu.

PAFF16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tarık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazdığın Critical sorunu bendede vardı. Bendeki Sorun sistemimdeki HDD idi. Değiştirdim düzeldi. Keşke minidump dosyanı atabilseydin mavi ekran yediğin zaman anlardık ne olduğunu.
Ekliyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,882
Üyeler
141,645
Son üye
awgwgag
Top Bottom