Neler Yeni

yeni sistem ısınma problemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yıldırım Dadak
Aynı sistemi bende aldım ekran kartında coil whine var belli bir yük altında yada yüksek FPS değerlerinde cızırtı var en yakın zamanda göndereceğim garantiye ama ön kanım;

Ben sistemi demonte istedim kendim montajlamak için kapalı jelatinli kutu olarak SSD,RAM, Kasa geldi Anakartın kutusu açıktı ama poşeti bantlıydı ilk ben açtım, işlemci tray geldi yani daha önce başka pc de kullanıldımı kullanılmadımı bilmiyorum ama ekran kartı açık kutu ve poşetindeki bandı üzerine bir bant atılmış geldi bu konuda bu sistemin "bu kadar ucuz gelmesi tahminimce coil whine sorunlu ekran kartlarının MSI tarafından itopya ya satıldığı ve bu kadar ucuza bu sistemi temin etmeleri gerekiyor."

Aldığımız ürünler garantili olduğu için sorunu çözene kadar garantiye göndereceğim 3. kez gönderişimde yine sıfırı temin edilmez ise sıfırı veya ücreti verilecektir.

Size tavsiyem bu gibi sistemleri ucuz sistemleri demonte istemeniz tüm parçaların sıfır kapalı kutu jelatinli veya bantlı olmasına özen gösterin montajını kendiniz veya mahallenizdeki deneyimli bilgisayar tamir servislerinde yaptırmanız.
Garantiden gelince yine konu üzerine konuşalım o zaman

kemalcann

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
can
Garantiden gelince yine konu üzerine konuşalım o zaman
MSI Türkiye Servisi ile konuştum "servispoint" konuştuğum kişi çok nazikti yapmam gerekenleri şöyle sıraladı;

• MNG Kargo numarası verdi bu numara ile verdiğim kargo direk ellerine ulaşacak
  • Ürünün kutularını eksiksiz ve göndereceğimiz ürünü uygunca kutulayıp zarar gelmemesi için göndermemizi istiyorlar
  • Ad-Soyad Adres Telefon ve şikayetimizin yazılı olduğu not istiyorlar (Garanti olması önerim açısından arızayı gösteren video çekip internette upload edip linkini yazmak veya CD yazıp göndermek)
  • Fatura Fotokopisi
Benden istenen bu şekilde eğer sizde ürününüzü garantiye göndermek isterseniz önce servispoint telefon ile arayıp istenilenleri teyit alıp göndermeniz.

Not: Garantiye gelen ürünler ilk 6 ay değişim takip eden aylarda arıza ve onarım oluyormuş önerim sorunlu ekran kartlarınızı ilk 6 aylık süreçte göndermeniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yıldırım Dadak
MSI Türkiye Servisi ile konuştum "servispoint" konuştuğum kişi çok nazikti yapmam gerekenleri şöyle sıraladı;

• MNG Kargo numarası verdi bu numara ile verdiğim kargo direk ellerine ulaşacak
  • Ürünün kutularını eksiksiz ve göndereceğimiz ürünü uygunca kutulayıp zarar gelmemesi için göndermemizi istiyorlar
  • Ad-Soyad Adres Telefon ve şikayetimizin yazılı olduğu not istiyorlar (Garanti olması önerim açısından arızayı gösteren video çekip internette upload edip linkini yazmak veya CD yazıp göndermek)
  • Fatura Fotokopisi
Benden istenen bu şekilde eğer sizde ürününüzü garantiye göndermek isterseniz önce servispoint telefon ile arayıp istenilenleri teyit alıp göndermeniz.

Not: Garantiye gelen ürünler ilk 6 ay değişim takip eden aylarda arıza ve onarım oluyormuş önerim sorunlu ekran kartlarınızı ilk 6 aylık süreçte göndermeniz.
çok teşekkür ederim bilgi için

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
donanım arşivi yeni sistemi aldım 6 gündür kullanıyorum bugun dikkatimi cekti ekran kartında fan sesi yuksek geliyo hatta cızırtı gibi oyundayken cs go ve rainbow yüklü her iki oyunda da oyuna girdiğim anda ses artışı oluyo sıcaklık 1 dk içerisinde 78 dereceye çıkıyor bi sorun mu var varsa nedir yardımcı olursanız sevinirim ilk bilgisayarım o yuzden bilgim yok
cızırtı olarak bu cw sesidir muhtemel ısınma olarakta yaklaşık 4gün önce bu sistemle ısınma sorunu yaşayanda vardı bunun hakkın itopyayla konuş bencem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,609
Üyeler
157,715
Son üye
emir7e
Top Bottom