Neler Yeni

yeni sistem topladım oyunlarda anlık takılma yaşıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğulcan Danişment
öncelikle merhaba arkadaşlar yeni sistem topladım
b450m s2h v2 anakart
16 gb evo x 3200 mhz ram
ryzen 5 3600 işlemci
adata xpg 8200 pro 512 gb m2 ssd 3500/2300
dark diamond pro mesh
550w 80p aerocool psu

ek olarak yeni bi ekran kartı almadım gt1030 vardı kullandığım onu kullanıyorum maddi durumlardan dolayı yaza doğru upgrade edeceğim şimdilik gtaV valorant vs oynatıyor ancak sorun şu valorantta da
gtaVde de oyunu akuca şekilde oynarken anlık takılmalar yaşıyorum bunun sebebi neden olabilir fpsim 200 250 civarıyken bir anda takılıyor sonra tekrar düzeliyor 1-2 sn falan sürüyor
bios update flash belleğim olmadığı için henüz yapamadım ondan kaynaklı olabilir mi msi afterburnerdan baktım sanki anlık gpu düşüşü oluyor gibi ama tam olarak da anlamıyorum dürüst olmak gerekirse yardımcı olursanzı çok sevinirim hevesim kursağımda kaldı gerçekten

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,842
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Sistemde bir sıkıntı görünmüyor, sürücüleriniz güncel mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğulcan Danişment
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemde bir sıkıntı görünmüyor, sürücüleriniz güncel mi?
sistemi ben kurmadım abim vardı bilgisayarcı o kurdu ekran kartı sürücülerimi kontrol ettim güncel hatta geforce exparince ile tekrar kendim yükledim ne olur ne olmaz diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

darboğaz olmaz demi bu sistemde
darboğaz işlemcinin ekran kartını besleyememesinden kaynaklı olduğu için olacağını sanmıyorum

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,842
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
darboğaz olmaz demi bu sistemde
İşlemci düşük ekran kartı yüksek ise darbogaz olur. ekran kartı düşük işlemci yüksek ise olmaz.,
sistemi ben kurmadım abim vardı bilgisayarcı o kurdu ekran kartı sürücülerimi kontrol ettim güncel hatta geforce exparince ile tekrar kendim yükledim ne olur ne olmaz diye

darboğaz işlemcinin ekran kartını besleyememesinden kaynaklı olduğu için olacağını sanmıyorum
Görev yöneticisinden çalışan uygulamalara bakınız gereginden fazla kullanım oranı olan uygulamalar varmdıır

AlimAhmwt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Alim Coşar

bios uptade de olabilir dayımın pcside de azda olsa yaşıyorduk uptade yaptı azaldı tamamen gitmesede

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğulcan Danişment
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci düşük ekran kartı yüksek ise darbogaz olur. ekran kartı düşük işlemci yüksek ise olmaz.,

Görev yöneticisinden çalışan uygulamalara bakınız gereginden fazla kullanım oranı olan uygulamalar varmdıır
şuan 3 uygulama 52 arkaplan işlemi ve 85 windows işlemleri olarak gösteriyor

bios uptade de olabilir dayımın pcside de azda olsa yaşıyorduk uptade yaptı azaldı tamamen gitmesede
evet belki de peki donanımsal bir sıkıntı var mıdır sizce herşeyin düzgün çalıştığını test edebileceğim önerdiğiniz bir uygulama falan

Son düzenleme:

KELMAHMUD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Enes Şenel

ekran kartı çok düşük işlemci çok yüksek olursa da darboğaz olmaz mı? Ben olur diye biliyorum hatta darboğaz sitelerinde de öyle oluyor

Top Bottom