Neler Yeni

Yenı yıl zammı gelmeden Pc önerisi

Tozcuhalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
Merhaba arkadaşlar
Yeni yıl zammı gelmeden bu hafta içi pc almak istiyorum. Parça bilgilerine biraz uzak kaldım bütçem 10 15 bin arası belki bir, iki bin TL fazla olabilir. Monitör dahil olması lazım bütçeye şöyle dar bağoz olmayan yeni nesil oyunları rahatlıkla açabilecek güzel bir sistem önerir misiniz? sizden ricam :)

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,887
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Tozcuhalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şu darboğaz lafınıda nereden öğrendiyse herkes :)
Kanka işlemci ekran kartına yetersizliği diye biliyorum ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

özelleştirilmiş hali 15k bütcen varsa al çık
Ekleme olarak işlemci stok fanı yeterli olur mu yoksa harici işlemci soğutucusuna gerek var mı?

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
Altını doldurmadan çok bilmeye gerek yok. Her halükarda biri birinden hızlı olacak, amaç pahalı olan parçanın tam performans kullanılması. Bunuda hesaplayamazsınız zaten her oyunda ve uygulamada değişir. Mesela dying light 2 açın ekran kartı can verir. 10 yıllık işlemci ile beslersiniz.

Tozcuhalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Halil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Altını doldurmadan çok bilmeye gerek yok. Her halükarda biri birinden hızlı olacak, amaç pahalı olan parçanın tam performans kullanılması. Bunuda hesaplayamazsınız zaten her oyunda ve uygulamada değişir. Mesela dying light 2 açın ekran kartı can verir. 10 yıllık işlemci ile beslersiniz.
Haklısınız hocam son olarak da önerdiğimiz sistemde ekran kartı amd mi nvidia mı 2016 yılında pc topladım o zamanda asus r9 380 4gb ekran kartı aldım amd'den memnun kalmadım şimdide nvidia denemek istiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Muhammed Saki Çelikten
Hocam nasıl hesaplayamıyoruz onu tam anlayamadım 1080p darboğaz yapmaz diye mesela rx6700xt r5 5600 önerilir bunları deniyorlar ya. youtubede vs kesin vardır her şeyi. arkadaş isterse büyük ihtimalle çok spesifik oyun testlerini bile bulur. Kullanıcı da kendine uygunsa kullanır öyle söylemişsiniz ki hiç bakmasın darboğaz vs testlere direkt alsın gibi olmuş.

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
Darboğaz testleri bullshit. Kimi gider içinde grafik olmayan valorant açar kimi gider birine farklı ram takar öbürüne farklı, kimi bilerek frekanslarla oynar. Hele 2k'da tamamen yok olur bu farklar.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,615
İsim
Yavuz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,544