Neler Yeni

Yeterli düzeyde bilgisayarım var PlayStation 5 almalı mıyım

alenowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alenowl 2837
1050 ve i7 si olan kasam var. Kasayı yükseltmek istesem de bi kaç yıl beklemem lazım o yüzden PlayStation 5+ PS plus almak cazib geliyor. Hayatımda hiç konsol sahibi olmadığım için PLAYSTATİON alsam sıkılırmıyım? oyunları eğlenceli gelirmi?(hikayeli oyun hiç oynamadım) bir ara bilgisayarıma xbox gamepass alıp forza 4 oynamıştım (gamepass aldığım için evde 2 tane duelshock 4 var yani kontrolcüye alışığım) o kadar şuan bilgisayardan valorant oynuyorum oda zaten ps e geldi. Tek düşüncem PlayStation alıp sıkılır mıyım?. Arkadaşımdada var online takılabilirim.

ChristianSerratos

80+ Bronze
bi ara bende ps5 alma planına sahiptim oyun fiyatlarını görünce vazgeçtim

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,479
İsim
Oğuz Oğuz
1050 ve i7 si olan kasam var. Kasayı yükseltmek istesem de bi kaç yıl beklemem lazım o yüzden PlayStation 5+ PS plus almak cazib geliyor. Hayatımda hiç konsol sahibi olmadığım için PLAYSTATİON alsam sıkılırmıyım? oyunları eğlenceli gelirmi?(hikayeli oyun hiç oynamadım) bir ara bilgisayarıma xbox gamepass alıp forza 4 oynamıştım (gamepass aldığım için evde 2 tane duelshock 4 var yani kontrolcüye alışığım) o kadar şuan bilgisayardan valorant oynuyorum oda zaten ps e geldi. Tek düşüncem PlayStation alıp sıkılır mıyım?. Arkadaşımdada var online takılabilirim.
Hayatında hiç ps oyunlarını oynadın mı? Son 15 sene içinde.

Spect

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Arda
PS5 te kesinlikle sıkılmazsın. Tek sorun oyun fiyatları aşırı pahalı maalesef. Dualsense parasını oyuna veriyorsunuz nerdeyse.

alenowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alenowl 2837
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayatında hiç ps oyunlarını oynadın mı? Son 15 sene içinde.
PlayStation arkadaşlarımda var dediğim gibi mortal oynadım ps de sadece
Mesaj otomatik birleştirildi:

PS5 te kesinlikle sıkılmazsın. Tek sorun oyun fiyatları aşırı pahalı maalesef. Dualsense parasını oyuna veriyorsunuz nerdeyse.
Haklısınız ama ps plus yeterli olmaz mı? Hem alınca indirim de yapıyor.

Hikayeli oyun çok az oynadım.oynayabilir miyim bilmiyorum. Ps de Türkçe altyazı varmı oyunlarda

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,479
İsim
Oğuz Oğuz
PlayStation arkadaşlarımda var dediğim gibi mortal oynadım ps de sadece

Haklısınız ama ps plus yeterli olmaz mı? Hem alınca indirim de yapıyor.
Şuan ps'de olup pc'de olmayan sony özel oyunlarından tlou2 ve spiderman 2 var.
Geriye kalan oyunlar; tlou, uncharted,spiderman,horizon falan hepsi var.
Ps plus üyeliğinde ise ps5'e özel gelen oyunlar yok. Mesela tlou 2, spiderman 2, tlou 2, gow 2 falan hiçbiri yok. Tlou1 var ama ps4 sürümü ücretsiz sadece üyelikte. Ekstra grafik detayı yükseltilmiş ps5 sürümünü oynamak istersen yine paralı. Ps'de en ucuz oyun ise şuan 2 bin. 2 bin vermek istemiyorsan anca oyun kiralama veya takas yöntemi ile oyun alabilirsin.
Sana tavsiyem 20k'ya ps5 alacağına kendi pc'ni satıp üstüne ps5'e vereceğin parayı ekleyip güzel bir 4060- 4060ti hazır sistem alman.
Bende sırf spiderman 2 için ps5 alıp 4 ay kullanıp kuzene satmıştım. İnan bana oyunları alamadıktan sonra boş.

alenowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alenowl 2837
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ps plus üyeliğinde ise ps5'e özel gelen oyunlar yok. Mesela tlou 2, spiderman 2, tlou 2, gow 2 falan hiçbiri yok. Tlou1 var ama ps4 sürümü ücretsiz sadece üyelikte. Ekstra grafik detayı yüskeltilmiş ps5 sürümünü oynamak istersen yine paralı. Ps'de en ucuz oyun ise şuan 2 bin. 2 bin vermek istemiyorsan anca oyun kiralama veya takas yöntemi ile oyun alabilirsin.
Sana tavsiyem 20k'ya ps5 alacağına kendi pc'ni satıp üstüne ps5'e vereceğin parayı ekleyip güzel bir 4060- 4060ti hazır sistem alman.
Bende sırf spiderman 2 için ps5 alıp 4 ay kullanıp kuzene satmıştım. İnan bana oyunları alamadıktan sonra boş
PlayStation ı oyun oynamak için alıyorum özel oyunları pc de var çoğu zaten ama benim bilgisayarım o oyunları acamaz o yüzden ps5 almak mantıklı geliyor bide ps storeda bazen çok büyük indirimler oluyormuş bazı konularda insanlar store a max 400 tl bi oyun için vermiş ve kütüphanesi çok mükemmel. İndirim yakalarsam oyun alma imkanım fazla olmazmı?

Spect

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Arda
Ps plus üyeliğinde ise ps5'e özel gelen oyunlar yok. Mesela tlou 2, spiderman 2, tlou 2, gow 2 falan hiçbiri yok. Tlou1 var ama ps4 sürümü ücretsiz sadece üyelikte. Ekstra grafik detayı yükseltilmiş ps5 sürümünü oynamak istersen yine paralı. Ps'de en ucuz oyun ise şuan 2 bin. 2 bin vermek istemiyorsan anca oyun kiralama veya takas yöntemi ile oyun alabilirsin.
Bende sırf spiderman 2 için ps5 alıp 4 ay kullanıp kuzene satmıştım. İnan bana oyunları alamadıktan sonra boş.
Kesinlikle bende alıcaktım ama malum oyun fiyatları yüzünden hevesim kalmadı. Ps5 almak için eski PS oyuncusu olmak şart Türkiye de.

PlayStation ı oyun oynamak için alıyorum özel oyunları pc de var çoğu zaten ama benim bilgisayarım o oyunları acamaz o yüzden ps5 almak mantıklı gelmiyor bide ps storeda bazen çok büyük indirimler oluyormuş bazı konularda insanlar store a max 400 tl bi oyun için vermiş ve kütüphanesi çok mükemmel. İndirim yakalarsam oyun alma imkanım fazla olmazmı?
20 25 bine sistem dizin 1080P ultra ayarlarda oynayın hocam. Bir zaman sonra oyun kıtlığı cekersiniz playstationda.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,479
İsim
Oğuz Oğuz
PlayStation ı oyun oynamak için alıyorum özel oyunları pc de var çoğu zaten ama benim bilgisayarım o oyunları acamaz o yüzden ps5 almak mantıklı geliyor bide ps storeda bazen çok büyük indirimler oluyormuş bazı konularda insanlar store a max 400 tl bi oyun için vermiş ve kütüphanesi çok mükemmel. İndirim yakalarsam oyun alma imkanım fazla olmazmı?
Eskiden öyleydi ama son 3 ayda önce oyunlar 2 bine geçen hafta ise 3 bine dayandı. Evet geçen sene 400-500 e güzel oyunlar alınıyordu ama şimdi oyunlar o kadar pahalı ki diyelim 2 bin liralık bir oyun yüzde 50 indirime girse dahi 1000 liraya düşer.

alenowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alenowl 2837
Kesinlikle bende alıcaktım ama malum oyun fiyatları yüzünden hevesim kalmadı. Ps5 almak için eski PS oyuncusu olmak şart Türkiye de.

20 25 bine sistem dizin 1080P ultra ayarlarda oynayın hocam. Bir zaman sonra oyun kıtlığı cekersiniz playstationda.
Ps de 4k 60fps yokmu birde zaten kasayı 2 3 sene sonra alacağım. Yani ps yi bi kaç yil oyun oynamak için kullanicam diğer günlük işlerim için kasam var zaten 27" de monitörum var 170hz ps bağlar oynarım

UnderGoin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
XXXX
aga bende ps 5 var hiç kulanmıyorum rafa kaldırdım hatta şuan

Top Bottom