Neler Yeni

Yks mezuna kalmalı mıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orrhan enes solmaz
Arkadaşlar hepinize merhaba. Bildiğiniz üzere sonuclar acıklandı TYT sıralamam 1m+ geldiği için AYT'imi cok etkiledi ve sözelde ek puanla 144,366 girdim. Bu süre zarfında ne ders çalıstım ne de ek bir takviye aldım (dershane vb.) Sizce ne yapmalıyım? Bölüm önerisi var mıdır? Yoksa mezuna mı bırakayım? Daha iyisini yapabileceğimi de düşünüyorum. Cünkü sınavı hiç umursamadım. (tarih,coğrafya,edebiyat alanlarına ilgim çok yüksektir.)

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
Emre siyah
sen bilirsin.

fury_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,049
İsim
. .
Arkadaşlar hepinize merhaba. Bildiğiniz üzere sonuclar acıklandı TYT sıralamam 1m+ geldiği için AYT'imi cok etkiledi ve sözelde ek puanla 144,366 girdim. Bu süre zarfında ne ders çalıstım ne de ek bir takviye aldım (dershane vb.) Sizce ne yapmalıyım? Bölüm önerisi var mıdır? Yoksa mezuna mı bırakayım? Daha iyisini yapabileceğimi de düşünüyorum. Cünkü sınavı hiç umursamadım. (tarih,coğrafya,edebiyat alanlarına ilgim çok yüksektir.)
dostum senin geleceğini biz değil sen yönetiyorsun sen karar ver

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orrhan enes solmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tabii ki orası öyle ancak abilerim vardır burda veya belki tecrübe edinmişler vardır o yüzden sormustum fikir almak içindi

Starlex

80+ Silver
1m+ geldiyse kendine okul dışı bir iş bul girsen bile toparlaman çok zor olur tabii ki illa olur ama çooook çalışman lazım bence sen en iyisi aile şirketi varsa kraga yoksa başka bir şirkette çalışmalara başla

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
chade
dostum mezuna bırakmak psikolojik olarak çok yıpratıcı. 1 sene boyunca ne iş güç sahibiyim ne okula gidiyorum hiçbir vasfım yok kafasına girmezsen, ailen sana sürekli destek olursa 1 sene daha çalış daha iyi bir sıralama yap. yok abi ben dayanamam dersen tutan bir bölüme git oku. zaten şu zamanda harbiden çok iyi bir bölüm okumuyorsan iş bulman zor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orrhan enes solmaz
1m+ geldiyse kendine okul dışı bir iş bul girsen bile toparlaman çok zor olur tabii ki illa olur ama çooook çalışman lazım bence sen en iyisi aile şirketi varsa kraga yoksa başka bir şirkette çalışmalara başla
ilk resmi sınav heyecanımdı o yüzden çok sıkıntım oldu ancak ayt de bu sıkıntıyı görmedim ve sözel olarak 55 net yaptım
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum mezuna bırakmak psikolojik olarak çok yıpratıcı. 1 sene boyunca ne iş güç sahibiyim ne okula gidiyorum hiçbir vasfım yok kafasına girmezsen, ailen sana sürekli destek olursa 1 sene daha çalış daha iyi bir sıralama yap. yok abi ben dayanamam dersen tutan bir bölüme git oku. zaten şu zamanda harbiden çok iyi bir bölüm okumuyorsan iş bulman zor
peki hocam geçen sene 121k ile kapatan bölüm bu sene 144k lık öğrenciyi alablilr mi

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
chade
ilk resmi sınav heyecanımdı o yüzden çok sıkıntım oldu ancak ayt de bu sıkıntıyı görmedim ve sözel olarak 55 net yaptım

peki hocam geçen sene 121k ile kapatan bölüm bu sene 144k lık öğrenciyi alablilr mi
kaç yıldır sınava girmiyorum, kolay soru ağırlıklı mı yoksa tam tersine eleyici sorular mı çoğunlukta bilmiyorum. eğer sınav önceki seneye göre daha kolaysa 121k lık yere girme şansın yok. fakat sınav çok zorsa sıralamalar daha da geriye çekilir. onda da ek kontenjandan vs girme ihtimalin olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orrhan enes solmaz
kaç yıldır sınava girmiyorum, kolay soru ağırlıklı mı yoksa tam tersine eleyici sorular mı çoğunlukta bilmiyorum. eğer sınav önceki seneye göre daha kolaysa 121k lık yere girme şansın yok. fakat sınav çok zorsa sıralamalar daha da geriye çekilir. onda da ek kontenjandan vs girme ihtimalin olabigenel bakars

Hocam genel olarak sınavın orta ve zor karısık oldugunu söyleyebilirim ayt (fen-mat)- sözel ise zaten bilgi ağırlıklıydı. geçen sene 84 kişi alan üni bu sene 32 ye düşürmüş kontenjan olarak bu biraz şüphe uyandırdı bende

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,141
Üyeler
153,004
Son üye
aasmae
Top Bottom