Neler Yeni

Yks soruları çalındı iddiası

Mert Uzel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Mert Uzel
Benim tahminim bir şekil biri telefonunu içeri sokmayı başarmış ve sadece coğrafya sorularını çekme fırsatı bulmuş. Çünkü Twitter'da sadece coğrafya sorularını gördüm. Ayrıca çekenin kitapçık numarası gözüküyordu fotoğraflarda büyük ihtimal çocuğu bulup bir daha asla sınava sokmazlar (tabi tek ceza bu olmaz.) ayrıca o binadaki polis ve görevliler işlerinden olacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim tahminim bir şekil biri telefonunu içeri sokmayı başarmış ve sadece coğrafya sorularını çekme fırsatı bulmuş. Çünkü Twitter'da sadece coğrafya sorularını gördüm. Ayrıca çekenin kitapçık numarası gözüküyordu fotoğraflarda büyük ihtimal çocuğu bulup bir daha asla sınava sokmazlar (tabi tek ceza bu olmaz.) ayrıca o binadaki polis ve görevliler işlerinden olacak.
Yani bildiğim kadarıyla çalma gibi bir durum ben göremedim. Zaten 1 kişi için sınavı iptal etmezler. Hadi diyelim ki telegram grubunda paylastı cevapları kaç kişi okula telefon sokabilir ki ?

melidoas6

80+ Silver
Şaka gibi gerçekten.Twitterda bazı emek hırsızı mahlukatlar,soruların fotoğraflarını çekmiş,ki bana doğru gibi geldi.Oda yetmezmiş gibi birde sol üste not düşmüşler,onu da başka bir forumda gördüm."Soruların cevapları arkada".Umarım gerçek değildir.İnanmak istemiyorum,sınav sorularının dengesiz olduğu yetmezmiş gibi birde böyle bir rezillik yaşanması,bunalıma sokar beni.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Sınav iptal olmaz kişinin kitapçık kodundan kendi sınavı iptal olur belki yks ye girememe cezası filan alır.

KAANT10X

80+ Bronze
Yalan kardeşim her sene böyle şeyler söyleniyor. O soruları sınav anı dışında kimsenin görme imkanı yok. Sadece basım aşamasında siber saldırı falan olursa belki ele geçirirler. O da zor bir ihtimal.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Cihan Duman
Çalma diye bir şey yok. Sınavdan sonra sadece kitapçık çekilmiş bunu da gözetmen yapmıştır diye düşünüyorum ben. 6-7 soru birebir yayınevlerinden alınmış iptal olursa 2022 kpss iptali sebebiyle aynı şekil iptal olur. Ama sanmıyorum olacağını. Çalma mevzusunu ortaya atanlar dolandırıcılık yapanların iş birlikçileri, düşünmeden oha çalınmış diye yaygara çıkarınca dolandırıcılara hizmet edilmiş oluyor. (yok soruları satıyorum bilmemne) inanmayın bunlara.

EsdeathSama

80+ Bronze
Noldu tuttu mu iddialarınız??

Ilive4you

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Kermit El-Memati
Yalan kardeşim her sene böyle şeyler söyleniyor. O soruları sınav anı dışında kimsenin görme imkanı yok. Sadece basım aşamasında siber saldırı falan olursa belki ele geçirirler. O da zor bir ihtimal.
o.O2:ROFLMAO: siber saldırı değil, muhtemelen içeriden bir sızma var ve bu şekilde çalınması daha kolay... Kitapçıkların ve optik kağıtlarının basıldığı yerde bir görevli bilgisayara flash'ı takıp pdf dosyalarını atmıştır zaten toplasan 20 mb etmez. Kaşla göz arasında çalarlar :)

Abdullah021

80+ Bronze
Noldu tuttu mu iddialarınız??
Neyin kafasındasın? Sanki soruların çalınmasını ben istiyormuşum gibi yorum yapmışsın.Ben yapacağım neti yaptım,umarım böyle birşeye kalkışıp insanların emeğini çalmaya uğraşanlarında burnu beladan çıkmaz.

EsdeathSama

80+ Bronze
Neyin kafasındasın? Sanki soruların çalınmasını ben istiyormuşum gibi yorum yapmışsın.Ben yapacağım neti yaptım,umarım böyle birşeye kalkışıp insanların emeğini çalmaya uğraşanlarında burnu beladan çıkmaz.
Amin hocam bunda gerilmeye değer bir şey yok kimsenin de emeği yanmaz böyle bir durum varsa sınav bir şekilde tekrarlanır zaten.

Abdullah021

80+ Bronze
Amin hocam bunda gerilmeye değer bir şey yok kimsenin de emeği yanmaz böyle bir durum varsa sınav bir şekilde tekrarlanır zaten.
Valla hocam inan bana son yıllarda gizli yada açık neredeyse her sınavda soruların sızma vakası var,geçen sene bu zamanlarda eyfel kuleli soruyu birisi paylaşmıştı.Son yıllarda 10 belki daha fazla sınav soruları sızdı ama toplasan en fazla 3 kez sınav tekrar edilmiştir.Her sene illaki birilerinin emeği yanıp kül oluyor.Allah sınavda başarısız veya yeteri kadar başarılı olamayan bütün arkadaşlara sabır versin.Gerçekten zor bir süreçti.Elimizden geleni yaptık ama yinede bekleneni veremedik.

Top Bottom