Neler Yeni

YKS'de İyi Sıralama Yapsaydınız Hangi Bölümü Tercih Ederdiniz?

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
ozan başaran
Türkiye'de geçerli olan herhangi bir bölüme dahil olacak kadar yüksek sıralama yaptınız diyelim. Hangi bölümü neden tercih ederdiniz?
abi tıpı yaparım diyen varsa direk gitsin. türkiyede değil direk dünya çapında doktor azlığı var. kesinlikle açıkta kalmazsınız ve cerrah felan olursanız muazzam maaşlar alırsınız. ama içinizde tıpa karşı bir istek yoksa saadece maaşı için istiyorsanız uzak durun hiç girmeyin. seveceğiniz bir mesleği yapın

onlinedoktor

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Mustafa Karadeniz
abi tıpı yaparım diyen varsa direk gitsin. türkiyede değil direk dünya çapında doktor azlığı var. kesinlikle açıkta kalmazsınız ve cerrah felan olursanız muazzam maaşlar alırsınız. ama içinizde tıpa karşı bir istek yoksa saadece maaşı için istiyorsanız uzak durun hiç girmeyin. seveceğiniz bir mesleği yapın
Hocam tıpa yönlendiren birini ilk defa görüyorum. Tıp mı okuyorsunuz yoksa doktor musunuz?

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
ozan başaran
Hocam tıpa yönlendiren birini ilk defa görüyorum. Tıp mı okuyorsunuz yoksa doktor musunuz?
çok istedim de olmadı diyelim😀sıralamam da yetiyordu aslında ama hem çalışıp hem okuyacağım için tıp istemedim çok zor olurdu benim için

onlinedoktor

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
Mustafa Karadeniz
çok istedim de olmadı diyelim😀sıralamam da yetiyordu aslında ama hem çalışıp hem okuyacağım için tıp istemedim çok zor olurdu benim için
İyi ki yazmamışsın o zaman hocam. Ne kadar severek de okusam hayatımdan en az 10 yılımı çaldı.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,100
İsim
Taha Efe
Türkiye'de geçerli olan herhangi bir bölüme dahil olacak kadar yüksek sıralama yaptınız diyelim. Hangi bölümü neden tercih ederdiniz?
Ben EA Olarak Havacılık Yönetimi - Özyeğin sececektim,nasip değilmis

Ama Allah'a sükür suanda AÖF Olarak okuyorum

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,045
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
Üniversiteye gidebilecek ne bütçem var nede hevesim, tek sebebi...

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Yiğit Can Kocaman
ODTÜ Elektrik Elektronik yazdım bu sene hazırlığı bitirdim. Normalde İTÜ uçak falan vardı aklımda ama tercih dönemi biraz detaylara inince elektrik elektronik daha mantıklı ve cazip geldi.

thworld

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
AbdulRezzak
ODTÜ Elektrik Elektronik yazdım bu sene hazırlığı bitirdim. Normalde İTÜ uçak falan vardı aklımda ama tercih dönemi biraz detaylara inince elektrik elektronik daha mantıklı ve cazip geldi.
Hocam biraz konu dışı olacak ama sınava 1 hafta var benim hedefim tyt'de 40 net yapmak sıfırdan yapılır mı? (Hedefim 900k tyt'de)

Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Yiğit Can Kocaman
Hocam biraz konu dışı olacak ama sınava 1 hafta var benim hedefim tyt'de 40 net yapmak sıfırdan yapılır mı? (Hedefim 900k tyt'de)
Hocam bu konuda benden tavsiye almanız mantıksız olur çünkü benim zaten 11. sınıftaki ilk tyt denememde netim 70 falandı. yine de isterseniz basit bir hesap yapalım, türkçede 30 soru paragraf var. bu paragraflara gereken süreyi ayırıp rahatça yorumlarsanız 25 civarı yaparsınız. sosyalde tarih, felsede ve dinden 12-13 civarı soru yorum yine. bunlardan felsefe olanlar karmaşık olabiliyor onları saymadan 10-11 net kesin. tyt matematikte de dümdüz sadece okuyarak çözmelik 5-6 temel kavram 3-4 tane de problem çıkıyor, buradan da 8 net yazalım. 25+11+8=44 ediyor zaten. 0 olduğunuzu düşünüyorum bu soruyu sorduğunuz için. matematikte size göre zor soruları vs. eleyip kolayları yapın, bilginiz yoksa fene bulaşmayın, sosyalde özellikle tarih din ve felsefede yorum sorularına bakın ve türkçe de de dil bilginiz kötüyse kalan soruları çözün. kalan 1 haftada kendinizi denemek ve az da olsa aşina olmak için çıkmış tytlere bir göz atın derim.

thworld

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
AbdulRezzak
Hocam bu konuda benden tavsiye almanız mantıksız olur çünkü benim zaten 11. sınıftaki ilk tyt denememde netim 70 falandı. yine de isterseniz basit bir hesap yapalım, türkçede 30 soru paragraf var. bu paragraflara gereken süreyi ayırıp rahatça yorumlarsanız 25 civarı yaparsınız. sosyalde tarih, felsede ve dinden 12-13 civarı soru yorum yine. bunlardan felsefe olanlar karmaşık olabiliyor onları saymadan 10-11 net kesin. tyt matematikte de dümdüz sadece okuyarak çözmelik 5-6 temel kavram 3-4 tane de problem çıkıyor, buradan da 6 net yazalım. 25+11+8=44 ediyor zaten. 0 olduğunu düşünüyorum bu soruyu sorduğunuz için. matematikte size göre zor soruları vs. eleyip kolayları yapın, bilginiz yoksa fene bulaşmayın, sosyalde özellikle tarih din ve felsefede yorum sorularına bakın ve türkçe de de dil bilginiz kötüyse kalan soruları çözün. kalan 1 haftada kendinizi denemek ve az da olsa aşina olmak için çıkmış tytlere bir göz atın derim.
Peki hocam lütfen bana realist olun kalan sürede 40 net mümkün mü? 25 Türkçe 15 sosyal yapacağım.

Pew Pew

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Cem Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık
Hangi bölüm yazardım bilmiyorum ama tıp yazmazdım onu biliyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR