Neler Yeni

Yoldan geçen araç bana çarptı. Polis bize kızdı?

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
712
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Dostlar selam. Olay samsun kadifekale mahallesinde gerçekleşiyor. Anayol benzeri bir yol da yayageçidin den geçerken solumdan gelen aracı otobüsten dolayı görmeyip bana yeşil yandığı için yürümeye başladım.

Yayageçidinin ortalarında iken hızla gelen bir yeni kasa clionun geldiğini fark ettim ve ben daha tepki veremeden o frene abandı ve beni kaputuna alıp bi 2 3 metre o şekilde gittik ve durmasıyla ben yere arka bölgemin üstüne düştüm.
Bende çok bir şey yoktu avuç içlerim soyulmuştu biraz arka kısmım acıyordu fakat düştüğüm içindi, çarpan aracın kaputu oturdum kısmı içe hafifinden göçmüş bir şekilde durabilmişti.
Ben yerde ne olduğunu ve o anlık şok ile vücut uzuvlarımın yerinde olup olmadığını ayak parmaklarımı ve el parmaklarımı hareket ettirip hissetmeye çalışırken araçtan bana çarpan kişi bi hışımla yanıma geldi.
Etrafıma sağdan soldan insan toparlanmaya iyi misin, bi su verin gibi şeyler demeye başladılar ve beni ayağa kaldırdılar. Dediğim gibi çok bir şeyim yoktu normal götümün üsütne düşer gibiydi sadece daha hızlısıydı diyebilirim. Üstümü başımı düzeltip bana çarpan arkadaşa baktığımda çok telaşlıydı çoktan ambulansı falan aramış ve kaza oldu diyince polis de ambulans la beraber gelmiş. O sırada bana çarpan arkadaş ile konuşup sen haklı ben haksız muhabbeti yerine iyi misin sen de bir şey var mı, bende bir şey yok senin araçta bir şey var mı muhabbeti yaparken etrafımızdakilerin gereksiz şekilde beni gazlamaya çalıştığını vesaire fark ettik.
Dava aç süründür bu bilmem ne çocuğunu, sonuna kadar haklısın, ne şeyime o kadar hız yapıyormuş falan gibi bana çarpan kişinin üstüne gittiklerini fark ettim. Bana çarpan kişi gerçekten nezik ve hani malından cezadan önce beni önemseyip iyi olup olmadığım ile ilgilenmişti. Neyse işte bu konulardan sonra ambulans la polis geldi biz kaldırıma oturmuş sohbet ederken iki tane att den eleman beni ambulansa aldı kontrol için arkadaş da polise durumu izah etmesi için polis kenarda olan biteni dinliyordu. Neyse işte elime bir iki krem sürüp bir şeyler yapıp sprey sıkıp sardılar çok bir şey yoktu hastanelik dediğim gibi sonrasında ambulans gitti ben geri döndüm polisin yanına baktığımda işte çocuğun kimlik bilgisini istiyordu ben de kulak misafiri olmuş dinliyordum. O ara çocuk derdini anlatmaya çalışıyordu polise.
(Konuyu bölüyorum bu çocuğun hız yapma sebebi babası makineye bağlı yaşıyor ve makinenin bataryası arza vermiş adam nefessiz şekilde en fazla 2 3 dakika kalabiliyormuş çocuk da 4 lüleri açmış batarya almış eve gidiyormuş.)
Çocuk bilgilerini söylerken isim soy isim öğrendim ve ona nerde yaşadığını vesaire sorduğumda siması daha çok tanıdık gelmeye başladı.
Bu bana çarpan arkadaş benim ilk okul arkadaşım dı zamanında çok fazla güzel zamanlar geçirmişiz baktım polis işte çocuğu dinlemeden etmeden ceza yazma işine girişiyor, konuyu kesip abi dedim ben bu arkadaştan şikayetçi değilim biz arkadaşla aramızda çözeriz problem değil diyip polisi göndermek istedim. O an kafamdaki düşünce şu eğer ki o çocuk benim o eskiden tanıdığım çocuk ise hani geçmişin hatırna çocuğun başını yakmayıp halletmekti. Polis bi anda bize çıkıştı e kardeşim ne değişik adamsınız hem kaza var diye tutanak için polis çağırıyorsunuz hem de şikayetçi değilim diyorsunuz siz adam mı oynatıyorsunuz diye bize çıkıştı. Çocuk açıklama yapmaya çalışıyor abi benim şöyle gitmem lazım böyle gitmem lazım vesaire vesaire gerekirse ceza kes ama gitmem lazım tarzı konuşm yapıyordu polis de çocuğun bileğini öyle bi sert utuyordu ki gitmesin diye hani görmeniz lazım t*rörist tutuyor sanki herif. Neyse işte bizi biraz azarladı etti sonra ceza yazmadan gitti. Çocuk telefon numarasını bıraktı knk benim şu an acil eve gitmem lazım babam cihaza bağlı yaşıyor adam nefessiz kaldı numaramı kaydet ara beni bir şeyin var ise karşılarım diyip apar topar gitti arkadaş.

Devamında bir kaç saat sonra çocuğu aradım ben iyiyim kardeşim sıkıntım yok siz ne yaptınız vesaire diye konuşmak için o da bataryayı yetiştirmiş kafa dinliyormuş. Çağırıdm yanıma gel istersen meydan da buluşalım senin şu araca bakalım bir de merak ettiğim bir şey var vessaire dedim. 10 20 dk ya geldi çocuk araba işini nasıl çözeriz vesaire diye baktık sonra ben bu çocuğun konusunu açtım.

Kankam dedim senin isim sima falan bana çok tanıdık geliyor dedim sen hiç zamanıdna necatibey ilk öğretim okulun da okudun mu dedim evet ne alaka falan yaptı senin sınıf 4f miydi dedim onu da onayladı kankam tanışıyor muyuz vesaire demeye başladı.

Kankam dedim senin dedim sıra arkadaşın salih olma ihtimalim çok kuvvetli geliyor bana biliyor musun dediğimde çocuk da şok oldu laaaan salih oğlum sen misin laaan yaptı. Düşünün en son 4. sınıfta ki sıra arkadaşım ile şu an 20 yaşındayken karışlatık. Eskilerden konuştuk ettik baya bi sonra araç olayını tanıdık diye çok laf etmedi hallederim ben dedi geçti.
Arkadaş la da uzun sürenin ardından tekrardan bi yakınlığımız gelişti şimdi bile arada bir köfte ekmek yemeğe gider eskilerden bahsederiz.

Sizin hiç başınıza geldi mi böyle bir şey dostlarım ve polisin çocuğun sadece ambulans çağırdı halde kaza oalyı diye gelen polis den azar yemesi ve çocuk kaçıcak mış gibi davranıp böyle sert şekilde bileğini tutması doğru bir tutum muydu?

IKeeqo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
İbrahim
atlayarak okudum biraz ama polis işini yapmış herkes iyi niyetli değil çarpıp kaçanda oluyor. Arkadaşınızla olay tatlıya bağlanmışsa ne güzel

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
986,770
Üyeler
156,080
Son üye
Danteo
Top Bottom