Neler Yeni

Yüksek CPU kullanımı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Veysel Aydoğdu
Merhabalar yeni oluşan bir sorunumdan söz edeceğim.Sistem boş iken bile frekansı en yüksekte fakat kullanımı düşük oluyor.Fanlar herhangi bir işlem yapmamama rağmen olması gerektiğinden fazla çalışıyor.Daha 1-2 gün önce böyle bir sorun yokken bir anda böyle bir olay söz konusu oldu.Sistemim donanımsal olarak iyi olmasına rağmen düşük sistem gerektiren oyunlarda bile fpsim diplerde geziyor.Sorun nedir acaba ? Ayrıca güç modunu hem dengeli hem yüksek performansta denedim değişen herhangi bir şey olmadı.
Virüs taraması yaptım ve driverlarım güncel.
Sistem:
İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60GHz, 2592 Mhz, 6 Çekirdek, 12 Mantıksal İşlemci
Ekran kartı : NVIDIA GeForce RTX 2060
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca sıcaklıklar bu şekilde geziyor oyun oynarken ve sistem boş iken böyle

Ekler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    133.5 KB · Hit: 47
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    145.6 KB · Hit: 45
Son düzenleme:

Lewo

80+
Merhabalar yeni oluşan bir sorunumdan söz edeceğim.Sistem boş iken bile frekansı en yüksekte fakat kullanımı düşük oluyor.Fanlar herhangi bir işlem yapmamama rağmen olması gerektiğinden fazla çalışıyor.Daha 1-2 gün önce böyle bir sorun yokken bir anda böyle bir olay söz konusu oldu.Sistemim donanımsal olarak iyi olmasına rağmen düşük sistem gerektiren oyunlarda bile fpsim diplerde geziyor.Sorun nedir acaba ? Ayrıca güç modunu hem dengeli hem yüksek performansta denedim değişen herhangi bir şey olmadı.
Sistem:
İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60GHz, 2592 Mhz, 6 Çekirdek, 12 Mantıksal İşlemci
Ekran kartı : NVIDIA GeForce RTX 2060
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca sıcaklıklar bu şekilde geziyor oyun oynarken ve sistem boş iken böyle
sistemi ne zaman aldınız bu birinci sorum ikicisi bios sıfırlamanızı tavsiye ediyorum biosda bir şey olmuşki bu frekans fırlıyor sıfırlarsab muhtemelen çözülür bios sıfırlamaya youtubeden bakabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Veysel Aydoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemi alalı daha 4 ay oldu tavsiyeniz için teşekkürler deneyip dönüş yapacağım
Biosu sıfırladım fakat değişen bir şey olmadı.Yüksek frekans fakat halen kullanımı düşük.

Son düzenleme:
Top Bottom