Neler Yeni

Yurt dışı iphone dezavantajları nelerdir ?

şahin doğan

80+ Platinum
Tablet gibiden kastın nedir ? Zaten düzenli olarak konuşmalık paketlerim olmuyor genelde internet paketleri alıp kullanıyorum. Bu şekilde olur mu ?

Ayrıca fizikselden e sime geçiş olaylarında bir yere gitmem lazım mı birine göstermem gerekir mi ?
İnterneti de kullanamazsın. Tablet gibi olur bildiğin. Aramaları vs başka telden yapacaksın, başka telden wifi ile bağlanacaksın vs vs.
E-sim için operatörüne gidip geçiriyorsun.

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
Ben de yurtdışı iphone aldım. Bir ay içinde pasaport kaydını yaptıracağım çünkü yılbaşında kayıt ücreti 5bini bulacak deniyor. Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,424
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Ben de yurtdışı iphone aldım. Bir ay içinde pasaport kaydını yaptıracağım çünkü yılbaşında kayıt ücreti 5bini bulacak deniyor. Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
Hangi model ve kaça aldınız acaba ? Ayrıca şu an kayıt ücreti ne kadar ki ?

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
Hangi model ve kaça aldınız acaba ? Ayrıca şu an kayıt ücreti ne kadar ki ?
10bin TL'ye ip12 almıştım hocam. Önceden de 11 kullanıyordum açıkçası durduk yere gereksiz bir değişim yaptım. Şuan pasaport kayıt ücreti 2749TL.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kerem
Instagram
keremb_as
Steam
266019396
Discord
kerembss#9630
Bildiğim kadarı ile geçici pasaport kaydı var bunu yapan telefoncular var 6 ayda bir yeniletiyor bazen aktif oluyor.
Ama garanti işi biraz farklı galiba alan bir tanıdığım vardı genellikle bir sorun olduğunda sadece aldığı yere götürüyordu çok emin değilim.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,424
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Bildiğim kadarı ile geçici pasaport kaydı var bunu yapan telefoncular var 6 ayda bir yeniletiyor bazen aktif oluyor.
Ama garanti işi biraz farklı galiba alan bir tanıdığım vardı genellikle bir sorun olduğunda sadece aldığı yere götürüyordu çok emin değilim.
Ya kendimi bildim bileli telefonları aşırı titiz kullanırım garantiye yolum çok çok nadir düşer o konuda sıkıntı yok açıkçası. 6 Ayda yeniletmeden kastınız nedir bu xiaomi telefonlardaki gibi bir yeniletmeden mi bahsediyoruz ?

leclerc16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Emre
Ya kendimi bildim bileli telefonları aşırı titiz kullanırım garantiye yolum çok çok nadir düşer o konuda sıkıntı yok açıkçası. 6 Ayda yeniletmeden kastınız nedir bu xiaomi telefonlardaki gibi bir yeniletmeden mi bahsediyoruz ?
O olay kaldırıldı hocam. Covidden dolayı yurtdışı cihazların kullanım süresi 2 ay 2 ay uzatılabiliyordu yasal olarak. Ama yaklaşık 1 ay önce BTK o sistemi kökten kaldırdı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kerem
Instagram
keremb_as
Steam
266019396
Discord
kerembss#9630
O olay kaldırıldı hocam. Covidden dolayı yurtdışı cihazların kullanım süresi 2 ay 2 ay uzatılabiliyordu yasal olarak. Ama yaklaşık 1 ay önce BTK o sistemi kökten kaldırdı.
Kaldırıldığından haberim yoktu

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
pasaport kaydına gerek yok. 4 ay fiziksel sim 4 ay e sim kalan 4 ayda en düşük iPhone 6 ya sm kart takıp yeni telefona bağlayıp kullanabilirsin. ben 14 Pro max i 6s e sim kartı takıpkullanacağım
Hocam konuyu tekrar açıyorum kusura bakmayın ben de şu anda yurtdışı iphone 14 pro Max almayı düşünüyorum elimde bir adet fazladan yurtiçi cihazı iPhone 5s var sekiz ay 14 pro Max kullanıp kalan dört ay içerisinde iphone 5s telefonuma ise hattımı takıp 14 pro Max ile aynı iCloud hesabına girip birbirine bağlarsam iphone 5s telefonuma gelen aramalar ve mesajlar 14 pro Max'ime de gelir mi yani sürekli iphone 5s'i yanımda taşımak zorunda kalır mıyım daha doğrusu. Böyle sorayım. Bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın.

Cihangir

80+ Gold
Hocam konuyu tekrar açıyorum kusura bakmayın ben de şu anda yurtdışı iphone 14 pro Max almayı düşünüyorum elimde bir adet fazladan yurtiçi cihazı iPhone 5s var sekiz ay 14 pro Max kullanıp kalan dört ay içerisinde iphone 5s telefonuma ise hattımı takıp 14 pro Max ile aynı iCloud hesabına girip birbirine bağlarsam iphone 5s telefonuma gelen aramalar ve mesajlar 14 pro Max'ime de gelir mi yani sürekli iphone 5s'i yanımda taşımak zorunda kalır mıyım daha doğrusu. Böyle sorayım. Bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın.
sürekli yanında taşımalısın ama 5s kullanamazsın, kullanan kişiler 5s desteği kesildi diyor 6 larda uygulamamlar gidiyor şuanlık 6s 2. telefon olarak kullanılır
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve yurt dışı nerden alacaksınız amerika ise ordan geleni galiba 4 ay kullanabilirsiniz çünkü amerikada fiziksel sim kart yok ikiside e sim

şahin doğan

80+ Platinum
Aramalar vs 14 Pro Max'e gelmesi için 2 cihazında aynı Wifi ağına bağlı olması gerekiyor.
Kısacası olmaz.

ve yurt dışı nerden alacaksınız amerika ise ordan geleni galiba 4 ay kullanabilirsiniz çünkü amerikada fiziksel sim kart yok ikiside e sim
Çift E sim kullanabiliyor.

Cihangir

80+ Gold
Aramalar vs 14 Pro Max'e gelmesi için 2 cihazında aynı Wifi ağına bağlı olması gerekiyor.
Kısacası olmaz.

Çift E sim kullanabiliyor.
wifi ye bağlı olmasaymış iyidi neyse bende öyle kullanacağım aramalar 6s e gelsede olur 14 pro yu kamera için alıyorum. Abd den getirtebilirim çünkü avrupaya göre ucuz aluyo neredeyse bi 10k fark ediyo

Top Bottom